Skocz do zawartości

Sony OLED Walkman (NWZ-X1050)


Linxale

Rekomendowane odpowiedzi

sony-oled-walkman-x-hands-on-case.jpg

OLED Walkmana od Sony mieliśmy już okazję obejrzeć na targach CES, jednak nie ma to jak swój własny egzemplarz, który możemy testować bez przepychania się w tłumie. Model, który do nas trafił, to 16GB NW-X1050 (lub NWZ-X1050) niedawno wprowadzony do sprzedaży w Japonii. W Europie powinien pojawić się pod koniec maja (o Polsce jak zwykle cisza).

Pierwsze wrażenie? Zachwyt nad wyświetlaczem. To chyba najlepszy ekran przenośnego odtwarzacza mp3 jaki kiedykolwiek widzieliśmy. Ciekawie wyglądają też granitowe krawędzie. Na zdjęciach prasowych wydawały się dziwaczne, ale w rzeczywistości nieźle komponują się z całością. Już wkrótce więcej na temat nowego Walkmana Sony, a na razie zapraszamy do galerii, gdzie czeka na was spora porcja fotek.

Galeria: Sony OLED Walkman (NWZ-X1050) w naszych rekach

sony-oled-walkman-x-hands-on-(1)_thumbnasony-oled-walkman-x-hands-on-(3)_thumbnasony-oled-walkman-x-hands-on-(4)_thumbnasony-oled-walkman-x-hands-on-(5)_thumbnasony-oled-walkman-x-hands-on-(6)_thumbna

Engadget

 

Jak dla mnie wygląda bosko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem pod względem wykonania oraz wyglądu playery Sony przebijają iRivera.

W dźwięku na mój gust troszkę odskakują (po prostu inaczej grają - ktoś inny powie, że woli Sony) - oczywiście bazuje na 639.

 

P.S. Wole mojego 639 - jest taki malutki i wygodny:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe skad wzieli ten pokrowiec na odtwarzacz, bo u mnie w paczce jakos go nie bylo :- o

 

ja za swoj odtwarzacz wersje x1060, dalem 229.99 funty, gdzie ipod kosztuje 263.00, wiec wcale nie wiecej. Do tego wlasnie zmienilem ipoda na tego sonego i jestem bardzo zadowolony.

 

No to u nas ma być 500 zeta droższy więc nie wiem czy się będzie opłacało go u nas kupować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz coś więcej... :)

 

postaram sie w wolnej chwili, moge na chwile obecna wrzucic pare zdjec i opisac wrazenia po paru tygodniach uzytkowania. Niestety nie umiem pisac takich recenzji i opisywac tak dzwieku jak niektorzy, ale nie ma sprawy postaram sie cos zapodac.

Postaram sie wrzucic cos w ten weekend!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Mam od kilku dni tego soniaczka (kupiony w centrum sony), stąd spieszę podzielić się pierwszymi wrażeniami. Oczywiście zupełnie nieobiektywnymi i do tego entuzjastycznymi, ale w końcu trzeba jakoś usprawiedliwić wydanie takiej kasy na tak niewielki gadżet :D

 

Pierwsze wrażenie robi to co najbardziej widać, czyli ekran. Mimo, że niewielki (tylko 3"), mnie zadziwił. Muszę się przyznać, że wychowałem się na trinitronach, teraz patrzę na niezłe eizo z pva, a w pracy jestem w bliskim kontakcie z laptopem della z najnowszym led. Z innych gadżetów używałem Vedię T8 z 4,3", Pentagram Eon Slide z Amoled czy ipod toucha.

I mając taki punkt odniesienia ten soniak to dla mnie nowa jakość. O co chodzi?

O wszystkie wady znanych mi ekranów, których tu nie mogę zobaczyć - kolory z czernią na czele, prawdziwe kąty 180 stopni i szybkość matrycy - obraz zawsze ostry, także w ruchu - bez marketingowych 200 Hz. Mam tylko nadzieję, że kiedyś będzie można to zobaczyć to na 40".

A do tego czasu potrzebny jest mały drobiazg - dobry wzrok. albo dar od Boga w postaci wady krótkowzroczności :D A tak bardziej obrazowo - zgrałem trochę koncertów, które w rozdzielczości 432x240 a 3" IMO wyglądają jak świetne HDTV. No, może nieco za małe ;)

 

No i drugi element, niewidoczny ale podstawowy, czyli dźwięk. Krótko mówiąc akcepuję go z oryginalnymi słuchawkami.

I znowu trochę o punkcie odniesienia, czyli tym razem o tym co w życiu słyszałem i poglądach. Filem nie jestem, ale najprostsze pchełki mi nie wystarczają. Jeśli mp3 to najlepiej dobry iriver i najlepiej ze słuchawkami JBL 220, EX 85 albo Creative Aurvana Live! (każde z innych powodów, ale w tym miejscu to nieistotne).

Dźwięk zestawu to już nie rewolucja, ale na dołączanych słuchawkach jest bardzo dobry - szczegółowy (zwłaszcza góra), może tylko bas mógłby być bardziej kontrolowany i wyrazisty ale to tylko subiektywne odczucie. Niektóre kawałki zabrzmiały dla mnie dobrze jak nigdy wcześniej - szczególnie pozytywnie zaskoczył mnie Duke Genesisa, nieźle brzmiał metalowy Evanescence. Bardzo dobrze brzmiały spokojniejsze kawałki np. Telepopmusic. Zaskoczyło mnie, tym razem negatywnie, że niezbyt dobrze zagrały z soniaczkiem CAL!e (w górze), ale gdzieś doczytałem, że przy słuchawkach innych niż z zestawu, trzeba wyłączyć funkcję clear stereo. A tak w ogóle dodatkowe bajery dla dźwięku sprawiają, że szybko pojawiają się sybilanty :angry:

Reasumując, pierwszy raz pozostawiam słuchawki dołączone do zestawu. Dodam, że słuchawki mają jeszcze jedną zaletę - dzięki wbudowanym mikrofonom, pomagają systemowi zmniejszyć hałas z otocznia. Niezły bajer i do tego działa.

 

Co jeszcze zwraca uwagę:

 

- sterowanie nawiązujące do ipoda touch. Dla mnie nawet lepsze - wybór płyt do słuchania to czysta przyjemność. A jak wygląda! To trzeba zobaczyć.

 

- www przez wifi to bajer niezbyt praktyczny, przy rozbudowanych stronach internetowych, jak onet czy interia, otwiera się jakby wieczność i widać niewiele - lepiej skorzystać z komputera, tym bardziej, że zwykle będzie w pobliżu;

 

- youtube przez wifi - myślałem że to tylko zwykły bajer a tu miła niespodzianka - działa świetnie i szybko, jakość filmików nadspodziewanie dobra. Coś dla wielbicieli youtube;

 

- obsługa playera przez WMP 11 - tutaj porażka - to nie jest dla ludzi. Komputery trochę znam ale i tak straciłem dobrych kilka godzin, żeby skonwertować filmy do formatu akceptowalnego przez playera. WMP 11 wykładał mi się przy konwersji jak generator liczb losowych. Prawie zero wsparcia w instrukcji. W tym miejscu informacja dla zainteresowanych - pełną rozdzielczość pliku (480x270 tj. 10% więcej niż ekran ale dzięki temu można powiększyć odtwarzany obraz bez utraty jakości) można uzyskać tylko w formacie WMV (wmv3), maksymalny bitrate 1700, dźwięk to kodek wma 9 (można niższym wma 7 - WMP to przekonweruje), max 192 kb/s, max 44100 Hz. Używałem ImTOO 3GP do zmiany formatu dla plików video na wma 9 i synchronizowałem z playerem poprzez WMP 11. Trochę naookoło, ale efekt wart wysiłku, o czym było wyżej. Zapewne można prościej.

 

I to tyle. Mam tylko nadzieję, że mój entuzjazm do tego soniaczka, jak i innych posiadczy, nie będzie spadał zbyt szybko.

 

Pozdrawiam wszystkich tych, którzy doczytali do końca :D

JAP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności