Skocz do zawartości

Król jest nagi?


wirez

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem niedawno ifpeka (pozdrawiam piotrus-g :D) i tak na dobrą sprawę dopiero w tym wątku się dowiedziałem, że ifp szumi :D, a używam go już chyba 3 tydzień. Aż specjalnie go włączyłem sprawdzić. Faktycznie, coś jest. Ale ten szum jest niczym w porównaniu do szumu który jest na płytach, dlatego kompletnie nie rozumiem w czym problem. Podczas zwykłego słuchania nisko dynamicznych utworów szumu nie słychać, w innych przypadkach słychać szum z płyty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ale ten szum jest niczym w porównaniu do szumu który jest na płytach, dlatego kompletnie nie rozumiem w czym problem. Podczas zwykłego słuchania nisko dynamicznych utworów szumu nie słychać, w innych przypadkach słychać szum z płyty...

1. Ty nie słyszysz.

2. Jakich płyt słuchasz?

 

 

Dla mnie mowa o muzykalności może się zacząć, gdy parametry, takie jak THD czy odstęp S/N są odpowiednie. Nie będziemy chyba dyskutować o terminie "odpowiednie".

 

Ktośtam jeszcze marudził, że mp3 220 kb to nisko. Nie dopisałem, że to było vbr. Poza tym co, ładować na odtwarzacz 128 czy 256 mb wave?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ty nie słyszysz.

 

nie chciał bym się wdawać w słowne przepychanki*...

 

dopiero powiedziałeś że jesteś obrażony, bo ktoś zwrócił Ci uwagę że bronisz jakichś tam słuchawek, a nagle sam piszesz wprost że ktoś ma problemy ze słuchem... hipokryzja?

 

mówiłeś też że "muzykalność" to rzecz mocno subiektywna - może niektórzy wsłu****ą się w muzykę, podczas gdy Ty wsłu****esz się w szum? :)

 

___

*) luźna translacja "flamewar" ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież to kolega stwierdził, że szumów nie słychać (czyli ja nie mam prawa słyszeć). A za to głuchy jestem na szumy na płytach. To była tylko odbita piłeczka, posłana w identycznym stylu, jak przedmówca.

 

 

Zrozumcie, o co mi chodzi.

Ułamek userów tego forum slyszał IFP, ich część miała możliwość posłuchać go dłużej, a 90% wie, że odtwarzacz jest niezwykle muzyczny.

Jeżeli "wie", znaczy, że bardzo łatwo popaść w autosugestię. Pewnie gdybym nie miał osłuchania ze sprzętem i muzyką live, też bym się podniecał muzykalnością.

 

Czy ktoś próbuje zrozumieć, co tu piszę? Że 100 zł za szumiące 256 MB to paranoja? Gdyby nie było takich for, gdzie trzy osoby nakręcają legendę na pół polski, te odtwarzacze chodziły by po normalnej cenie...

 

Dokładnie to samo dzieje się w "dużym" audio. Teraz jest boom na "muzykalne" kolumny. Zatem WLM La Scala posiada średnio/kiepskiej jakości głośniki, beznadziejnie prostą zwrotnicę, w sumie wszystko zamyka się w 400 zł, a komplet kosztuje 8k zł. Bo WLM wylansował się na "muzykalne" kolumny. I nic nie pomoże, że pomiędzy kolumnami za 8k zł a tanim kolchoźnikiem nie dostrzegam różnicy, że nie trzyma to żadnych parametrów (THD? LOL ;p), można znaleźć tyle pochwalnych peanów na temat tego sprzętu w necie, i legenda działa. Żeby nie było, gdy słuchałem tych złomów, nie wiedziałem, na jakich to podzespołach.

Mam nadzieję, że analogia widoczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież to kolega stwierdził, że szumów nie słychać (czyli ja nie mam prawa słyszeć).

 

Co ma jedno z drugim wspólnego, bo nie rozumiem. Kolega stwierdził, że ON NIE SŁYSZY, ja zresztą też nie (byłoby to dziwne na AKG K518DJ i Kossach KSC75), a Ty na siłę chcesz się klócić i zmusić innych do przyznania, że masz rację absolutną... Prawo do swojej opinii masz, podobnie jak ja - twierdzę, że wszystkie dzisiejsze Creative'y brzmią tragicznie - ale to dalej tylko twoje zdanie, nie prawda objawiona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś próbuje zrozumieć, co tu piszę? Że 100 zł za szumiące 256 MB to paranoja? Gdyby nie było takich for, gdzie trzy osoby nakręcają legendę na pół polski, te odtwarzacze chodziły by po normalnej cenie...

 

czyli wszystko sprowadza się do znanego i lubianego powiedzenia "wiedza nie jest dla każdego", żeby takie rzeczy zachowywać dla siebie i się nie chwalić..

 

... tylko że wtedy nie wiedziałbyś że warto kupić (wartego wtedy maksymalnie 20zł) iFP-ka 256MB... ale i tak by wtedy nikt go nie próbował sprzedać, bo wszyscy by myśleli że nieprodukowany od lat kawałek plastiku i tak nie zejdzie więc nie warto się w ogóle wysilać :)

 

choć może to faktycznie było by lepiej... kupił byś znanego i lubianego Creative'a MuVo... za bagatela 100zł 256MB - wtedy byłbyś (co sam już stwierdziłeś) zadowolony...

 

---

 

[edit] szum iFP-ka słychać na dokanałówkach jeśli słuchać czegoś cicho i na spokojnie, na słuchawkach nausznych ciężko jest szum usłyszeć z dwóch powodów: z powodu ich specyfiki i z powodu ustawienia większej głośności niż w dokanałówkach (większa głośność = większy SNR)

 

i wtedy faktycznie jedyny szum jaki słychać to szum w samym utworze (ten szum zwiększa się razem z głośnością)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Ty wyzywasz na nas swoje flustracje? nikt Ci tego nie każe kupować.. swój rozum masz nier musisz sie sugerować tym co tu piszemy..

 

Nam sie podoba to kupujemy.. tworząc taką opinie o tym sprzęcie szkodzimy tez sami sobie bo moglibysmy go kupić za 50zł a trzeba wydać 300..

Ifp czy IHP to nie jest wymysł kilku osób z forum, to cenione odtwarzacze na całym świacie i z tąd ta cena..

 

I kim jesteś żeby podważać wiedzę tych ludzi? co takiego zrobiłes żebyto kwestionować? Bo próbujesz nam wmówić że wciskamy ( i nie tylko my) wszytskim kit..

 

Nie podoba sie? mówi sie trudno, " daj chamowi kawior, to wypluje i weźmie ziemniaki".. Sprzedaj go za te 40zł i kup sobie mUVo skoro grają lepiej i nie zawracaj gitary, a my sie będziemy bawić w naszym bagienku mega drogich zmyślono-ładnie grających odtwarzaczy sprzed epoki..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś próbuje zrozumieć, co tu piszę? Że 100 zł za szumiące 256 MB to paranoja? Gdyby nie było takich for, gdzie trzy osoby nakręcają legendę na pół polski, te odtwarzacze chodziły by po normalnej cenie...

Chyba nie chcesz powiedzieć, że te "trzy osoby" maja monopol na handel ifp'kami w PL. Ot prawa rynku jest popyt, jest podaż i jest określona cena. Czy ifp szumi czy nie to inna sprawa; masz prawo do swojego zdania, ale to, że kupiłeś ifp'ka w ciemno i nie jesteś zadowolony to wyłącznie Twoja wina, gdyż nikt Cię do niczego nie zmuszał. Ten temat to imo jakaś manifestacja frustracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to, że kupiłeś ifp'ka w ciemno i nie jesteś zadowolony to wyłącznie Twoja wina, gdyż nikt Cię do niczego nie zmuszał.

A ja jeszcze przypomnę ze na każdym kroku większość osób powtarza że nic nie zastąpi odsłuchu. Forum służy tylko w celu rozeznania w temacie, na rynku odtwarzaczy. Jak ktoś nie ma możliwości kupuje w ciemno, chyba lepiej żeby się opierał na opinii innych niż na... właśnie na czym, intuicji, opisach producentów?

 

ps. ja myślę że to jednak troll

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jeszcze przypomnę ze na każdym kroku większość osób powtarza że nic nie zastąpi odsłuchu. Forum służy tylko w celu rozeznania w temacie, na rynku odtwarzaczy. Jak ktoś nie ma możliwości kupuje w ciemno, chyba lepiej żeby się opierał na opinii innych niż na... właśnie na czym, intuicji, opisach producentów?

 

ps. ja myślę że to jednak troll

Odsłuchu nie można lekceważyć :) Do k518dj najpierw kupiłem Nano 1gen (forumowa opinia), było miło aż do meetu i spotkania z iAudio X5, a mało kto tutaj poleci ciepły odtwarzacz do ciepłych słuchawek. Na szczęście Rockbox ratuje sytuację i mam nieprzegięty bas z dużo lepszą dynamiką niż w ipoo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę, że problemy z czytaniem również mamy.

 

Na samym początku napisałem, dlaczego wybrałem ifp.

 

Potrzebuję mp3 z dobrym wejściem mikrofonowym, i to zadanie w miarę spełnia ifp.

 

>pala01

tak, jestem trolem. A Ty jesteś pałą.

 

 

>zaki

"Ale Ty wyzywasz na nas swoje flustracje? "

 

najpierw naucz się słowa, które chcesz użyć. Później może porozmawiam z Tobą o reszcie.

 

 

Odłsuch/sprawdzenie najważniejsze? Macie rację. Dobrze, że sprawdziłem przeczytane tu bzdury, jakoby vivanco em55 miał działać z wejściem line-in na (przykładowo) iriverze T30. Działaniem bym tego nie nazwał. Zapewne jedna osoba napisała, reszta za nią powtarza. Ale na swoje szczęście nie wwaliłem się w zakup w ciemno czytając opinie fachofcóf. Stówa czy dwie - zaoszczędzone.

 

No ale teraz to już nie ma dyskusji, zostanę zwyzywany od trolli, "flustratów" czy innych zakompleksieńców...

Bravo.

 

Aha, nikomu z piszących o muzykalności ifp nie zarzcuciłem kręcenia biznesu z tym związanego. Proszę mi nie wmawiać. A kto/jaka firma kręci lody, możecie sami sprawdzić wchodząc na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A kto/jaka firma kręci lody, możecie sami sprawdzić wchodząc na allegro.

 

chodzi o "refurbished"? ale odkąd odszedł ksy, oni (MIP) mają z forum tyle wspólnego co płacenie za serwer i domenę :) poza mario i osobami "mip team" nikt tu nie jest pracownikiem MIP-u (ja w każdym razie nie jestem i nigdy nie byłem, nawet pizzy nie dostałem za prowadzenie forum) :)

 

poza tym kto Ci kazał kupować akurat u nich? było poczekać i kupić używanego bez gwarancji nawet taniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ty nie słyszysz.

2. Jakich płyt słuchasz?

 

Mam EX082, słucham na poziomie głośności 20-25. Szumu nie słyszę w warunkach miejskich.

 

Jako przykład płyt, które są zdecydowanie bardziej zaszumione niż to co słychać z ifpeka dam: Marcusa Millera Live&More i na przykład Doorsów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my sie będziemy bawić w naszym bagienku mega drogich zmyślono-ładnie grających odtwarzaczy sprzed epoki..

 

Właśnie :) Nasza piaskownica, nasze zabawki. Albo przynosisz swoje i się dzielisz, albo chcesz się pobawić naszymi. Przyjść do piaskownicy - tylko po to żeby powiedzieć dzieciom, że to ślepi i głusi debile bo się bawią złymi zabawkami - to niezbyt uprzejme:) Możesz nam zwichnąć nigdy nie zakończone dzieciństwo:P

 

 

weee haaave a winner! :lol:

 

O wypraszam sobie :) Ja pierwszy zauważyłem, że głównym problemem autora są jego własne frustrację (sorry autor) i koniecznie chce je na kimś wyładować.

 

 

Warez - jeszcze raz przyznajemy Ci niemal wszyscy rację - IFP SZUMI. Masz nasze błogosławieństwo w tym przekonaniu i potwierdzenie w setkach postów (których chyba nie doczytałeś przed zakupem-i kto tu ma problemy z czytaniem).

 

Poza tym w tematach i postach o ifp-ku masz dziesiątki aspektów jego brzmienia, które nam się podobają. Uczepiłeś się tej "muzykalności" jak rzep. Podyskutuj rzeczowo na temat innych aspektów. Jeśli dla Ciebie nie istnieją - jeśli szum jest jaki jest - to trzeba było zakończyć na tym dyskusje, kiedy wszyscy przytaknęli, że TAK OWSZEM SZUMI.

 

Prośba do wszystkich - wyzwiska rzucamy na nasze lub sąsiadów psy, koty, rybki i inne takie. Wzajemnie ich sobie oszczędzamy - było już na forum sporo idiotów - póki co w tym temacie wypowiadają się sami inteligentni ludzi, którym takie zachowanie do niczego nie jest (mam nadzieję) potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz nam zwichnąć nigdy nie zakończone dzieciństwo

 

zauważyłem, że głównym problemem autora są jego własne frustrację i koniecznie chce je na kimś wyładować.

 

 

 

Prośba do wszystkich - wyzwiska rzucamy na nasze lub sąsiadów psy, koty, rybki i inne takie. Wzajemnie ich sobie oszczędzamy - było już na forum sporo idiotów - póki co w tym temacie wypowiadają się sami inteligentni ludzi, którym takie zachowanie do niczego nie jest (mam nadzieję) potrzebne.

 

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż mi się przypomniał temat "D2 kontra reszta świata".. tylko role się pozamieniały trochę..

 

Kwestia gustów dla niektórych jest widzę tematem elastycznym i dość mętnym.. raz można podważać a raz nie wypada..

A ja powiem tyle ze cała ta gonitwa za najlepiej brzmiącym DAP na świece jest śmiechu warta bo różnice pomiędzy poszczególnymi odtwarzaczami są NICZYM w porównaniu z różnicami w brzmieniu słuchawek..

 

Jak ktoś lubi chodzić po mieście z 256mb pamięci, monochromatycznym ekranikiem i baterią na parę godzin to widocznie też kwestia jego gustu

Ja to lubiłem jakieś 5 lat temu.

 

 

A temat zamknąć, oczywiście, bo nie daj boże znajdzie się jeszcze ktoś z odmiennymi poglądami i trzeba będzie dalej toczyć dyskusje i nawracać na jedyne słuszne "gusta".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności