Skocz do zawartości

Karta dzwiękowa PCI za ~300zł


mac_1

Rekomendowane odpowiedzi

przyszedł czas na modernizacje mojego komputerowego toru audio, modernizacje chce zacząć od źródła czyli karty dźwiękowej. Obecnie używam SB Audigy1, generalnie dobra karta ale chce zakupić coś lepszego. Początkowo myślałem nad zewnętrznym DAC ale niestety taki zakup byłby dla mnie zbyt kosztowny. Jako że moim głównym domowym źródłem dźwięku jest komputer zdecydowałem się na zakup karty dźwiękowej PCI.

 

Do karty zamierzam złożyć tranzystorowy wzmacniacz słuchawkowy w klasie A, mianowicie nieco zmodyfikowany AVT2850, a do niego podłączyć bliżej nieokreślone słuchawki, które zamierzam zakupić jako ostatnie. Do karty równocześnie będą podłączone głośniki stereo (aktualnie Creative T20, w przyszłości pewnie coś lepszego)

 

Zakup karty chciałbym zamknąć w 300zł, ale jeśli oczywiście będzie warto jestem w stanie trochę dołożyć.

 

W oko wpadły mi poniższe karty:

1. Audiotrak Prodigy HiFi 7.1 (przy tej karcie w grę wchodzi także późniejsza wymiana opampów)

2. M-audio Audiophile 24/96

3. E-mu 0404 PCI

 

Audiotraka Prodigy HD2 odrzuciłem ze względu na wbudowany wzmacniacz słuchawkowy który mógłby mi tylko przeszkadzać.

Ciekawą karta jest także Esi Juli@, ale niestety przekracza ona mój budżet, chyba ze uda się upolować używana.

Asus Xonar także odpada ze względu na brak złącz PCIex w moim leciwym komputerze.

 

Ciekaw jestem waszych opinii o jakości dźwięku wydobywającego się z tych kart, jestem otwarty na każde propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się Ci nie śpieszy to mogę polecić to: http://www.allegro.pl/item594146747_maya_4...ziwa_perla.html

 

Czasami na Allegro można je kupić w okolicy 200 zł, za tą cenę naprawdę warto. Już rok używam tej karty, brzmi bardzo dobrze, nie naśladuje karty typowo studyjnej i nie gra typowo rozrywkowo jak np. SB 24-bit czy pochodne, taki trochę złoty środek.

 

Kiedy nie miałem beresa słuchałem tak tej karty z MxM i grało to bardzo dobrze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawa karta muszę przyznać i dodatkowo tania, myślę że brzmienie tego Audiotraka maya 44 by mi odpowiadało. Z zakupem karty mi się nie spieszy, mam czas, temat założyłem po to abym wiedział czego szukać i nie wahać się kupić kiedy nadarzy się okazja. Aktualnie jest na allegro kilka aukcji z Prodigy 7.1 i to one miedzy innymi skłoniły mnie do rozważań na temat kart PCI.

 

PS. Obawiam się ze M-audio Audiophile 24/96 muszę wykluczyć z listy kart branych pod uwagę ponieważ posiada tylko jedno wyjście stereo, ja potrzebuje co najmniej dwóch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak będziesz sprzedawał to daj znać, jeśli nic nie kupie do tego czasu to chętnie się nią zaopiekuje, ale powiem szczerze ze kusi mnie jeden prodigy hifi 7.1 z allegro, jeśli pójdzie za dobry pieniądz to pewnie go przygarne.

 

Ile wyjść stereo (analogowych) ma twoja Maya44? bo szczerze powiem ze lekko gubię się w tych specyfikacjach kart studyjnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, taka ilość wyjść byłaby dla mnie wystarczająca.

 

Masz racje HiFi 7.1 nie jest karta rewelacyjną ale jest na pewno dobra kartą która po wymianie opa staje się dużo lepsza, dodatkowo swobodne żonglowanie opampami daje nam możliwość dostosowania dźwięku do własnych preferencji. Prodigy HD2 jest przez większość osób uważana za lepszą kartę do stereo od HiFi 7.1 ale uważam ze ta różnica raczej nie będzie ogromna. Myślę ze w torze audio który planuje skompletować HiFi 7.1 powinien lepiej sprawdzić się od HD2.

 

Z tego co czytałem to karty ESI, wysokie modele E-mu (np. 1212m) oraz niektóre Xonary są dużo lepsze od Audiotraka. Z kart Esi mam na myśli głównie ESI Juli@ oraz (chyba) ESI Maya 44 (z tego co mi wiadomo jest to nieco nowsza wersja twojego Audiotraka Maya 44), jednak te karty są poza moim budżetem.

 

Edit:

A co myślicie o E-mu 0404 PCI? miał ktoś styczność z ta karta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ESI godna polecania jest Julia. Jednak nalezy miec na wzgledzie, ze Julia to karta troche dziwna. Ma lepsze konwertery AD niz DA oraz bardzo dobre sekcje wyjscia cyfrowego. Wyglada to troche tak jakby DA byly najmniej wazne. To jest po prostu karta do home-recordingu lub mini studia.

 

0404 uzywa D/A jaki byl takze uzywany w pierwszej wersji EMU 1212 (bez M) i jest on ogolnie sonicznie slabszy niz CS 4398 uzyty w wersji 1212M.

 

Mysle, ze jezeli chcesz miec spokoj - sprobuj upolowac uzywana 1212M na allegro lub ebayu. Da sie kupic niekiedy za 450PLN a superokazyjnie za 400.

 

W innym wypadku polecalbym jednak Prodigy jezeli chcesz miec mozliwosc ingerencji w opampy np. lub EMU 0404 albo M-Audio Audiophile 2496 (nie 192). M-Audio Audiophile w porownaniu do reszty jest mniej szczegolowa, bardziej muzykalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za opinie, co prawda wylicytowałem dziś w przyzwoitej cenie Prodigy HiFi 7.1, choć myślę ze będę zadowolony to moje poszukiwania karty wcale nie muszą się na niej zakończyć, jeśli trafi się jakaś okazja z 0404 lub 1212m postaram się zakupić i porównać do Prodigy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności