Skocz do zawartości

X5 - problem z firmware od iAudio


Ivor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Niedawno wstałem się posiadaczem X5 właśnie. Przyszedł do mnie z wgranym rockboxem z czego można było odpalać również system od iAudio. odtwarzacz w zasadzie nie miał żadnej muzyki, poza utworami które znajdowały się w zagadkowo brzmiącym folderze recycled.bin albo recycled$.bin [coś na ten kształt :)] na początku nawet nie włączałem rockboxa, poruszałem się i zaznajomiłem z odtwarzaczem na systemie iAudio. Po podłączeniu do kompa jednak takowego folderu nie było, widziany był jedynie przy korzystaniu z odtwarzacza po przejściu z głównego menu w USB Host [gdzie można było obejrzeć wszystkie pliki znajdujące się na odtwarzacz [np. rockox, system, music, pictures, video etc.] Zrzuciłem to czego potrzebowałem [sama muzyka] i pomyślałem, że warto pozbyć się tych utworów z tego folderu recycled.bin Więc po wejściu w USB Host wziąłem delete owego folderu. Potem kilkadziesiąt minut pobawiłem się equalizerem, sprawdziłem jak co działa, przeczytałem instrukcję, odpaliłem rockboxa i wyłączyłem odtwarzacz po czym umieściłem go grzecznie do pudełka [niech czeka na pokrowiec] Wczoraj chciałem dograć muzykę do odtwarzacz i sprawdzić czy przypadkiem coś co jest na odtwarzaczu nie zniknęło z komputera [chodziło o 1 folder z muzyką] Przy włączaniu standardowego systemu iAudio pokazało mi się logo firmy, po czym nagle pokazał się czarny ekran z białymi pasami który skacze[coś na kształt zakłóceń przy oglądaniu telewizji i ściąganiu sygnału przez antenę lub w czasie burzy] Po tym ukazuje mi się napis root no file. Przy włączeniu głównego menu i przejściu w USB Host nie wyświetla żadnych plików. Radio działa bez problemów. Natomiast rockbox jak działał tak działa dalej bez żadnych kłopotów - odtwarza wszystko jak wcześniej. W sumie taki stan mógłby zostać, jednak przy podłaczeniu do komputera dysk zostaje wykryty jako dysk twardy i nie można obejrzeć jego zawartości - komunikat: folder/katalog jest uszkodzony. Proszę o pomoc. A już w ogóle jakby jakaś dobra duszyczka była z Warszawy i mogłaby jakoś za niewielką opłatą mi to ogarnąć :)

Pozdrawiam,

Ivor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sformatowałem na fat32 w trybie normalnym. Tuż po formatowaniu nie widać żadnych folderów. Właczyłem odtwarzacz, odpalił się normalnie. Potem wyłaczyłem. po podłaczeniu do kompa wszystkie foldery powróciły.

 

Zmieniono firmware na 2.10

 

Odtwarzacz się poniósł i działa bez problemów :)

 

Dziękuję wszystkim za pomoc - zwłaszcza Ron'wi, javacris'owi, marcinos'owi oraz axis'owi

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności