Skocz do zawartości

Głośniki Zewnętrzne A Imp-550


Gość ~Dariusz~

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Uprzejmie proszę o poradę do jakiego gniazda w iMP-550 podłączyć zewnętrzne głośniki z wbudowanym wzmacniaczem (tzn. popularne głośniki do komputera). Mam wątpliwości czy ma to być gniazdo "line out" czy też słuchawkowe. W komputerze np. na karcie Soundblaster Live 5.1 taki zestaw głośników podłącza się pod gniazdo "stereo front", a nie pod "line out". Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam,

Dariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wątpliwości czy ma to być gniazdo "line out" czy też słuchawkowe. W komputerze np. na karcie Soundblaster Live 5.1 taki zestaw głośników podłącza się pod gniazdo "stereo front", a nie pod "line out".

Gniazdo "stereo front" to nic innego jak "line out" tej karty! ;)

 

Nazywa się inaczej, ponieważ karta, o której piszesz obsługuje system dzwiękowy Dolby 5.1 tzn. pięć głośników wysoko/średniotonowych i jeden niskotonowy zwany subwooferem.

Wyjście "stereo front" (dosłownie przednie stereofoniczne) jest zwykłym gniazdem jack sygnału kanału lewego i prawego. Jeżeli korzystasz z karty w systemie dookólnym to sygnał pojawia sie na wszystkich wyjściach aczkolwiek pasmo syganłu w kanałach tylnich i centralnym jest ograniczone, uwydatnione lub opóźnione względem frontowych.

 

Głośniczków nie polecam podłączać do wyjścia słuchawkowego bo można wywalic wzmacniacz w playerku (a to nie jest tania sprawa). Głośniczki mają impedancję często mawet 4Ohmy a słuchawki najniżej 16 najczęsciej 32 a często powyżej 50-ciu. Końcówki mocy nie lubią pracowac z impedancja bliska zeru choc grają głosniej - i jest wielu amatorów takich podłączeń.

Do podłaczania zewnetrznych wzmacniaczy (w tym glośniczków zintegrowanych ze wzmacniaczem) stosuje sie "line out" - po to jest!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chmmm ciekway wątek,

ja osobiście posiadam głośniczki creativa fps1600 czyli tzw 4.1 i w połączeniu z moim imp-400 grają ... Świetnie ;)

choć musze włączać funkcję eq limit bo woofer nie wytrzyumuje niskich cżeśtotliwości aż tak dobrze jak sennnheiser MX 300

 

Powiem więcej:

Każdy zna chyba urządzenie DAP NOMAD jukebox 2 creativa i wie jaki to niezły sprzet, ale po podłączeniu ejgo do tego zestawo speakerów ni dawał tak czadu jak SlimX i tu z niego jestem dumny, bo kosztował m,niej a moc dzwięku mnie powaliła :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;) ale wy biadolicie !jak stare baby

podłacz do wyjscia na słuchawki i tyle

a co do tej impedancji to mnie rozwaliło

samo podłanczam irivera do wzmaka(samego wzmaka bez przedwamacniacza)i nic mi sie niepopsuło nigdy

a tak apropo to wzmacniacz na wejsciu na impedancje ok 47kOhm (47 000 ohm)a iriver moze pracować od 16ohm(lub 32 niepamiętam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności