Skocz do zawartości

Nowy playerek ale jaki?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

posiadam Zen 8 Gb i nie jestem z niego zadowolony. Zastanawiam sie nad kupnem nowego, i tu zaczyna sie problem bo szukam czegos co ladnie gra bo ten zen to jakos slaba gora ma i gra poprostu slabo wedle mojego uznania. Jestem fanem dobrego dzwieku z zalotem lekko audiofilskim :P Przewarznie slucham Hardstyle, Elektro, Popu i Klubowej muzyki. Fajnie by bylo gdyby Playerek posiadal dobry EQ i mial 8 Gb lub wiecej. Budzet to 500-600zl (200 euro, mieszkam w Niemczech) ale narazie czekam na propozycje bo sume morzna ewentualnie lekko "podbic".

 

Tymczasem rozmyslam nad:

 

-Jakims Sony

-Clix 2

-Samsung YP-P2

 

lub cos innego co by ladnie zagralo,czysto z ladna gora i mocnym basiorem... (jestem typowym Bassheadem ale cenie sobie takze reszte tonow)

 

Sluchawki:

 

-SHE9550 ?? (niby maja spelniac moje wymagania, tak wkazdymbadz razie wyczytalem)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak gra ten samsung, bo słuchałem w fatalnych warunkach. Z tego co pamiętam bardziej podobało mi się brzmienie YP-T10 i tego mogę z czystym sumieniem polecić. Na równi z brzmieniem podoba mi się Clix2. Moim zdaniem to najlepiej brzmiący duet z nowych konstrukcji - jakie słyszałem oczywiście.

 

SONY - ma sporo zwolenników. Dla mnie jest mało dynamiczny, zdecydowanie zbyt mało. Bas jest pozbawiony tej "gęstości" którą ma choćby Clix2 właśnie. Jeśli musiałbym słuchać na sonaczu - wrzuciłbym do niego raczej lekki jazzik i relaksował się przy kawce. Do niczego cięższego jakoś mi to brzmienie nie pasowało. Słuchałem sporo modeli sonacza, ale na stockowych utworach testowych. Na całe szczęście był dość spory przekrój gatunkowy :) Inna rzecz, że słuchałem ich na moich customach, które nie posiadają kompletnie żadnego charakteru :) Są dość transparentne i nie nadrobią za resztę toru. Może odpowiedni dobór słuchawek poprawia nieco charakterystykę brzmienia. Sądząc po opisach - z 85kami powinno to się nieźle zgrywać.

 

Słuchawki - cóż. Myślę, że najpierw dobrze by było określić do czego ich szukamy. Clix2 i Sony są bardzo odległe brzmieniowo i o tyle o ile w sonaczach, moim zdaniem, należy mądrze wybierać to w przypadku Clixa2 - można już trochę zaszaleć i polecieć na mały spontan. W sony, mam wrażenie, słuchaweczki muszą zapewnić to w czym niedostaje playerowi. W Clixie dobór słuchawek może odbywać się już li wyłącznie w celu dopasowania do użytkownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Player Samsunga odradzil bym w pierwszej kolejnosci.Z trzech przez Ciebie wymienionych ma najslabiej brzmiacy dzwiek.Atutem moze byc wyglad zewnetrzny.

Clix2 moze byc wart wybrania ma ugruntowana opinie nie jest juz nowoscia.Ma dobre brzmienie i na pewno jest obecnie w scislej czolowce dobrze brzmiacych playerow.Obsluga tego playera moze sprawic problem.W archiwum forum jest wiele opinii o Clix2 polecam zaznajomic sie.

Jestem posiadaczem Sony NWZ S639F.Smialo moge polecic ten odtwarzacz i dodam ze takze mialem spory problem z wyborem mp4 o bardzo dobrym dzwieku.Poza legenda iRiver E10 ktorego ciezko juz kupic zastanawialem sie nad Clix2 i wkoncu po przeczytaniu wielu opinii wybor padl na Sony.

Obecnie w kregach sluchaczy muzyki na odtwarzaczach przenosnych krazy opinia ze brak jest playerow o zdecydowanie bardzo dobrych walorach dzwiekowych. I tu zgodze sie z kolega siloe ze sony obecnie wprowadzajac swoje modele (wkrotce beda jeszcze nowsze) z serii s63x, s73x oraz a82x zdobyla sobie znaczne grono zwolennikow.Mysle ze zdecydowanie model o 16GB pamieci jest najlepiej brzmiacym playerem a pojemnosc pamieci takze dziala na jego korzysc.Dla mnie jedynie brak jest ze nie obsluguje formatu bezstratnego FLAC ale mozna wrzucac w niego AAC.Wyswietlacz playerka jest bardzo dobrej jakosci i wyglada zdecydowanie lepiej niz w modelu z serii a82x choc ten ma wiekszy.Wykonanie playera jest bez zarzutu.Obsluga takze.

Tutaj nie zgodze sie z siloe ze jest malo dynamiczny.Jest dynamiczny a bas fakt moze w rocku lepiej brzmi w Clix2 jest czasem bardzo gleboki i soczysty (nie kazdy rodzaj muzyki ma bas!) i nie jest dudniacy ale potrafi niezle wstrzasnac mozgiem.Zaleta jest dla mnie ze nie dudni ale bas w sony jest gleboki, przestrzenny i schodzi jesli jest potrzeba bardzo gleboko.Sony jest playerem cieplym a jego scena i przestrzen robia wrazenie.Po podkreceniu eq barwa gestnieje i dzwiek robi sie mocny i wtedy rock brzmi jak rock.Zalaczone do zestawu sluchawki ex-082 ktore maja uznana opinie brzmia bardzo dobrze aczkolwiek moze lepiej wypadna ex90 a dobra synergie wykazuje odtwarzacz z sluchawkami denona c-551,c-700 oraz c-751(najlepiej) a takze ze sluchawkami Sennheisera z serii IE.Polecam takze sluchawki szwajcarskiego producenta Phonak Audeo ktorych nie sluchalem ale opinie innych potwierdzaja sie.

Aby wzniesc sie powyzej mozliwosci playera i poprawic znacznie brzmienie polecam poczytac o wzmacniaczach sluchawkowych ( na forum o Moonlight oraz MxM ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NWZ S639F jest cieplym playerem wiec brzmi jak opisalem.Clix chlodnym wiec bas slyszany jest bardziej bezposrednio.Jesli ktos TYLKO slucha mocnej muzy czyli rocka i metalu to lepiej wybrac Clixa bo dla tych osob Soniak ma zwiewny dzwiek.

Do Clixa mozna wiecej skonfigurowac sluchawek bo i dluzej jest na rynku.Ale jednak patrzac ogolnie Soniak lepiej wedlug mnie nadaje sie dla osoby ktora slucha roznych gatunkow muzyki czasem zupelnie przeciwstawnej.

Polecam przetestowac i sprawdzic samemu - oczywiscie wazne bedzie w jakich sluchawkach sie test odbedzie.Mozna poczytac opinie i recenzje kolegow z tego forum ktorzy posiadaja wiedze oparta o doswiadczenie.

 

Do poczytania o Clix:

http://blog.khron.net/2008/02/17/iriver_clix2_recenzja/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym się tu wdawać w szczegółową dyskusję. Sądzę jednak, że dynamika brzmienia Sonaczków jest daleka od tego, co przedstawia Clix2.

 

Zabawy EQ to dość spore ryzyko. Mi nigdy na dobre nie wszyło.

 

 

EDIT: Zgadzam się natomiast z tym, że sony w tym swoim spokojnym i bardzo przyjemnym brzmieniu, oferują nam jeszcze bardzo przestrzenne brzmienie. Sprawia to jednak, że efekt delikatności jeszcze się zwiększa.

 

Sony jest jednak odtwarzaczem, który z pewnością sprawdziłby się w mojej własnej kolekcji :) Byłby jednak zawalony jazzikiem, jakimś world music, może chillout'em.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodze sie z siloe ze D2 nie ma "zalotu audiofilskiego".Powszechna jest opinia ze ma dzwiek jakby zza zaslony.Ale ceniony jest za inne liczne funcje np ogladania filmow.

Warto by sobie zadac pytanie i na nie odpowiedziec.Do czego bedzie sluzyl player? Do sluchania muzyki czy do sluchania,odladania,nagrywania,zabawy itp.

Wazne jest tez jaki rodzaj barwy dzwieku jest preferowany przez kupujacego.Wszystkie wymienione playery sa bardzo dobrze oceniane choc maja tez przeciwnikow

ale to normalne bo kazdy slyszy inaczej.Polecam posluchac samemu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siloe, piszesz że Sonemu brak dynamiki, polotu.. A jakby podpiąć wzmacniacz? Byłoby lepiej? Wiem, że tym charakterystyki brzmienia raczej się nie zmieni, ale dynamika powinna, szczególnie na dużych nausznikach..

 

SHE9550 sobie odpóść, mam SHE9500 podobnie podobno grają, dla wielbiących się we dźwięku nic ciekawego. Sonego wybrałem za dobrą górę, autonomię i... cenę. Za 8gb dałem 350zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności