Skocz do zawartości

Problem z m3u i foobarem


ace99

Rekomendowane odpowiedzi

odpal plik notatnikiem

pewnie jest podane rozszerzenie *.wav a plik zapisany jako *.ape

czesto mam ten problem

 

Odpaliłem plik playlisty m3u i wszytkie utwory miały końcówkę mp3, zmieniłem ją na ape ale nadal to samo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wogóle nie mam pliku cue

No właśnie piszę o tym wyżej...

Możesz jedynie przekonwertować to .ape na jakiś inny format - np. mp3, ale wciąż będzie to 1 plik, aby go podzielić na pojedyncze utwory ( o ile to plik zgrany np. z 1 płyty CD) to potrzebujesz pliku .cue i programu np. Medieval CUE Splitter

 

pzdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wklej tu zawartość tego pliku m3u i podaj nazwę tego pliku ape to może coś poradzimy...

 

Zawartość pliku m3u ( który nazywa się CCC.m3u):

01 - Burn.mp3

02 - And.mp3

03 - Bitch.mp3

04 - Breaker.mp3

05 - Do It.mp3

06 - Rebel.mp3

07 - China.mp3

08 - Not.mp3

09 - Dawn.mp3

10 - Lou.mp3

 

Plik z muzyką nazywa się CCC.ape

 

Lista nie działa wcale w foobarze, gdy wrzucę plik z muzyką mam wszystkie utwory, ale są jako jedna całość ( coś w rodzaju całego seta ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ace99 czytaj co wyżej piszę...

 

Zawartość pliku m3u ( który nazywa się CCC.m3u)

...

Plik z muzyką nazywa się CCC.ape

 

Lista nie działa wcale w foobarze, gdy wrzucę plik z muzyką mam wszystkie utwory, ale są jako jedna całość ( coś w rodzaju całego seta ).

I nie będzie działać - zadziała dopiero, jak będziesz miał w tym katalogu pojedyncze pliki i to w mp3 [ jak w pliku m3u.

Żeby stworzyć takie pliki potrzebujesz przekonwertować plik ape na mp3 oraz plik .cue by to następnie podzielić na pojedyncze - jak wyżej pisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeden plik APE -> wiele plików MP3 na playliście...

 

... nie przypomina to przepychania kwadratowego klocka przez okrągłe otwory?

raczej przez sito, w końcu jest więcej plików mp3 ;p

 

Najpierw to trzeba pokroić i skonwertować na mp3, żebyś mógł zacząć myśleć o jakiejkolwiek playliście :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, skąd u ciebie taki dobry humor... Może przez to, że w końcu przyszła wiosna i zaczęły się grille i imprezy na świeżym powietrzu :P

A tak swoją drogą zrobienie cue z podziałem ścieżek nie jest jakieś szczególnie szalone i niemożliwe. Ludzie za komuny to jeszcze lepsze pomysły mieli, jak sobie poradzić w trudnych sytuacjach, zresztą wielu dalej ma...

A żeby nie wyjść na mocnego w gębie cwaniaka mogę się podjąć zrobienia pliku .cue jak podasz mi jakiś link do pliku zawierającego kilka utworów (nie musi być legalne :ph34r::P ) i spis utworów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście chodziło mi o plik .cue

Wystarczy ściągnąć taki plik jako wzorzec i wpisać nazwy ścieżek oraz przedziały czasowe, które można ustalić ze słuchu

 

Teoretycznie jest to możliwe, ale na pewno nie "ze słuchu" - tylko trzeba wrzucić do jakiegoś edytora i sprawdzać przerwy.

Kłopot będzie o ile przerw nie ma - np. płyty koncepcyjne lub są inne przerwy, które stanowią zabieg artystyczny.

A sam "wygląd" cue możesz sobie łatwo sprawdzić zgrywając np. w EAC jakieś CD do 1 wav i generując arkusz poleceń.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podasz mi jakiś link do pliku zawierającego kilka utworów (nie musi być legalne :ph34r::P ) i spis utworów

 

niech poda, będę miał jeszcze lepszy humor :) (patrz: regulamin)

 

jednego tylko nie rozumiem... skoro tyle trudu zadaliście sobie jeśli chodzi o zdobycie albumu w formacie bezestatnym*, to robienie teraz pliku CUE "ze słuchu" całkowicie i kompletnie mija się z celem...

 

___

*) ostatecznie i tak FAIL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam do żadnego piractwa nie namawiam i nie propaguje, powiem więcej podawanie pirackich linków w publicznym wątku to nie tylko piractwo ale i kretynizm...

Robienie plików cue jest na pewno nieekonomiczne i dość żmudne, tylko zasygnalizowałem autorowi wątku taką możliwość, gdyby miał motywację mógłby spróbować, nie odpisuje więc pewnie znalazł sobie lepsze rozwiązanie...

 

Podzielenie jednego albumu to nie jest wielki problem, więcej to już jest problem, ja podzieliłem tylko jeden, więcej mi się nie chciało, bo jednak trochę z tym roboty jest...

 

Minimalne przesunięcie czasu rozpoczęcia i zakończenia ścieżki ma minimalny wpływ na odbiór muzyki, sprawdziłem to na kilku osobach i na sobie, żadnej różnicy nie zauważyłem, wszystko zależy od dopracowania timingów.

 

@Aragorn7

Niewiem, może zostałem źle zrozumiany przez to że użyłem zbyt dużego skrótu myślowego, ale według mnie w przypadku muzyki najważniejszy jest odsłuch. Przy pisaniu cue trzeba od czegoś zacząć np od czasów trwania utworów podanych przy tytułach, braku sygnału w powiększonym obrazie ścieżki audio w jakimś edytorze, lub poprostu słuchając i zapisując czasy zmian utworów. Samo korzystanie z edytora to często zbyt mało z powodów które sam wymieniłeś. Tak czy inaczej trzeba trochę odsłuchać. Na końcu napewno trzeba posłuchać tego co powstało i nanieść często konieczne poprawki

 

Więc od słuchania się zaczyna, na słuchaniu się kończy i o słuchanie generalnie tu chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności