Skocz do zawartości

Zewnetrzny Mikrofon Do Iriver Ifp-790


Gość PanAdol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zgodnie z obietnica mikoklaj przyniosl mi w/w odtwarzacz

Jestem jak narazie baaardzo zadowolony.

Przetestowalem tez opcje dyktafonu - wsumie dlatego kupilem irivera.

Wyglada to tak ze w przypadku nagrywania mowy nie ma zadnych problemow i wsumie do tego przeciez zostal stworzony. W przypadku nagrywania jednak cokolwiek glosniejszego nawet przy aktywowaniu agc dzwiek czesto jest przesterowany.

Bede chcial podlaczyc jakis zewnetrzny mikrofon.

Iriver ma opcje przestawienia wejscia liniowego na wejscie mikrofonowe.

Teraz pytanie czy ten wbudowany przedwzmacniacz bedzie pracowal jako stereo czy jako mono ?

Ktos uzywal zewnetrznych mikrofonow do iriver ??

Wydaje mi sie ze jednak wypadalo by kupic jakis zewnetrazny przedwzmacniacz i stereofoniczny mikrofon do moich celow i pewnie tak zrobie ale chcialbym sie upewnic.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super !!

Wielkie dzieki mam baaardzo wyczerpujaca iodpowiedz :-))

Czyli generalnie wbudowany przedwzmacniacz jest stereo i daje rade :-))

Jestem teraz w robocie i nie mam tu jak odsluchac probek zrobie to w domu.

Podejzewam ze jadac dzis do domu odwiedze euro tudziez mediamarkt tudziez electroworld (tak sie sklada ze wszystko mam po drodze) i jkupie jakis taki mikrofonik to dam znac co kupilem i jak sie sprawuje

Jeszcze raz dzieki !!

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kupilem :)

Zaszalem troche i wydalem 79 zl (tak naprawde bo tanszego stereofonicznego akurat nie bylo :) )

ale chyba moze byc OK

 

Vivanco EM35

Posiada toto wlasne zasilanie na jednego paluszka w tym pudeleczku co na fotce

i ma napis z pisma video camera best buy co mnie ostatecznie przekonalo hehehe

 

Parametry (narazie z kartki) :

Stereofoniczny pojemnosciowy

Pasmo 20-20.000

impedancja 2x500Ohm

Charakterystyka dookolna

 

Jak nagram jakis koncert - chociaz w pierwszej kolejnosci bedzie to pewnie proba zespolu nagrana w malym pomieszczeniu to umieszcze probke.

 

Fotki mikrofoniku tutaj :

 

http://www.monitoring4u.no-ip.com/phpix/in...um=temp/vivanco

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kilka osob pytalo sie o efekty wiec napisze na forum

Naprawde jest rewelka - nie spodziewalem sie takiej jakjosci.

Podaje linka do amatorskiego kncerciku z imprezy sylwestrowej :)

Mikrofonik w pierwszych kawalkach umiejscowiony mniej wiecej 3m od perkusji. Wzmocnienie line-in ustawione o ile pamietam na 35 i zero przesterowan

 

http://www.monitoring4u.no-ip.com/phpix/in...ter%20u%20Majka

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak nagrywales? Mikrofon byl z zasilaniem i przez normalne line-in?

Stereofonii to tu nie slychac, moze za blisko byles... ale poza tym OK, tzn. bez przesterowan, bas slychac niezle, moze troche dynamika zbyt mala...

 

Czy lepszy od tego mojego panasonika? Czy warto troche wiecej zaplacic? Ciezko ocenic...

a tak sie moim nagrywalo:

http://republika.pl/iriver2/JJBand_1.mp3

http://republika.pl/iriver2/JJBand_2.mp3

http://republika.pl/iriver2/VanceKelly_1.mp3

http://republika.pl/iriver2/VanceKelly_2.mp3

ale to byly zupelnie inne warunki akustyczne... a nagrywalem przez ext-mic i ustawienie volume na okolo 50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Oczywiscie EXT -mic w ustawieniach - to pudelko nie robi jako przedwzmacniacz a chyba tylko jako zasilanie.

ustawienia glosnosci na okolo 35 o ile pamietam

Stereofoni to raczej w tym miejscu w ktorym sie nagrywalo nie mialo prawa za bardzo byc slychac :)

Czy warto w porownaniu z panasoniciem tez nie wiem - taki byl to taki wzialem :-)

Ale ogolnie jestem bardzo zadowolony :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilanie mikrofonu pojemnosciowego a przedwzmacniacz mikrofonowy to dwie rozne rzeczy

Cos mi tu nie pasuje... ale zdecydowanie wole moj RP-VC201 - kabelek+mikrofonik - nic wiecej nie trzeba i nic nie przeszkadza :)

 

A swoja droga, moze ktos objasni, czy ustawienie ext-mic w ifp-ku daje zasilanie dla zewnetrznego mikrofonu czy/oraz wlacza przedwzamcniacz mikrofonowy?

Bo ja tez kojarzylem, ze ext-mic daje zasilanie zewnetrznemu mikrofonowi, wiec po jakie licha jeszcze ta bateria przy mikrofonie <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Kolejne pytanko dotyczące mikrofonów (tym razem model Sony ECM-DS70P). Mikrofon ten w specyfikacji ma coś takiego: "Mikrofon działa tylko z urządzeniami posiadającymi gniazdo MIC przeznaczone do współpracy z mikrofonem pojemnościowym. Takie gniazdo mikrofonowe z zasilaniem najczęściej oznacza się jako "PLUG IN POWER". Czy ifp obsłuży ten mikrofon (czy ma jakiekolwiek zasilanie dla podłączanych mikrofonów ?) Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"iFPki są w stanie zasilić mikrofon elektretowy" <- musisz się dowiedzieć co to znaczy i będziesz wiedział, nie jestem elektrotechnikiem więc nie wiem :)

okreslenie 'elektretowy' pozostaje tajemnicze :) ale w opisie mikrofonu ECMDS70P mozemy przeczytac:

"Sony's ECM-DS70P Electret Condenser Stereo Microphone is a high quality microphone for... "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności