Skocz do zawartości

iriver e50


karollo_2007

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 147
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W końcu dotarł do mnie E50 - bardzo fajnie wygląda. Widziałem E100 w sklepie i wydał mi się duży, masywny, a przycisk do sterowania paskudny. Tutaj wszystko jest gustowne. :)

Jakość wykonania na wysokim poziomie.

O dźwięku na razie ciężko powiedzieć, bo dopiero chwilę się nim bawiłem, ale odtwarza dobrze FLACi, a to było dla mnie najważniejsze. ;) Pierwsze wrażenie: bez żadnego wspomagania SRSami i EQ gra dla mnie wystarczająco dobrze, żebym nie marudził. Słucham go na KOSS UR-40.

Sterowanie jest na przyciski, które są pod aluminiową obudową, więc wciska się tak naprawdę płaską powierzchnię. Wg mnie, to że nie są podświetlone to dobrze - dzięki temu na pewno jest mniejszy i mniej energii idzie, a są na tyle intuicyjne (choć dopiero po zrozumieniu idei), że bez problemowo nawiguje się nimi bezwzrokowo.

 

O wideo, obrazkach, radiu i nagrywaniu nie powiem nic, bo musiałbym się zmusić, żeby w ogóle tymi opcjami się zainteresować. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też uważam, że podświetlanie nie jest najlepszym pomysłem, tym bardziej że z pewnością nie dałoby się go wyłączyć. Ostatnie czego potrzebuję to żeby player świecił jak choinka. Napisz proszę jak e50 radzi sobie z OGG, tzn. czy nie ma spowolnienia reakcji przy zmianie albo ucinania końcówki pliku. Do tej pory każdy odtwarzacz jaki widziałem z OGG mulił mniej lub bardziej :/ .

 

Edit:

Jak sprawują się stockowe słuchawki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do słuchawek, to jest o tyle problem, że...nie wiem gdzie je dałem. :D Jakoś mało mnie interesowały, bo i tak żadnych pchełek nie mogę używać. Zdaje się, że zostawiłem je w pracy, więc mógłbym dać jakąś opinię na ich temat dopiero w poniedziałek.

 

A OGG...hmm...oficjalnie nie ma wsparcia. Dopiero firmware 1.04 ma je dodać, ale oprogramowanie do aktualizacji nie wykrywa innego, nowego. Jak znajdę coś w ogg na hdd, to mogę sprawdzić co się stanie jak spróbuje odtworzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu dotarł do mnie E50 - bardzo fajnie wygląda. Widziałem E100 w sklepie i wydał mi się duży, masywny, a przycisk do sterowania paskudny. Tutaj wszystko jest gustowne. :)

 

Jaki ma najnowszy firmware (jaki iriver plus widzi najnowszy) 1.04 ?

 

http://www.vorbis.com/music/ tu masz trochę OGG do ściągnięcia legalnie jakbyś nie miał niczego pod ręką.

 

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak się spodziewałem, OGG nie działa. Ten odtwarzacz ma 1.03 i tak jak pisałem iriver plus nie zgłasza nowszego. Widać to 1.04 to jakaś wersja testowa lub nie dokończona. Tak czy siak nie sprawdzę wobec tego OGG, bo nie chcę niepotrzebnie instalować firmware'u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak się spodziewałem, OGG nie działa. Ten odtwarzacz ma 1.03 i tak jak pisałem iriver plus nie zgłasza nowszego. Widać to 1.04 to jakaś wersja testowa lub nie dokończona. Tak czy siak nie sprawdzę wobec tego OGG, bo nie chcę niepotrzebnie instalować firmware'u.

 

Jasne nie ma sprawy - a moje pytanie - skąd informacja ze 1.04 będzie to (ogg) obsługiwać ? Z forum (czyli z wycofanej notki z francuskiego review) czy z innego źródła ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak się przełączają zwykłe mp3? bo np. w E100 przy zmianie wyciszala sie piosenka i zaczela podglaszać nastepna. a w e50 jest normalnie ? tzn. urywa sie jedna i wlacza sie z normalną głośnością druga?

 

i jednak nalegałbym, żebyś troszkę przybliżył nam jak gra ta nowość ;] jak sobie daje rade z rockiem ? moze sluchasz albo sprawdzisz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adamklak > Może wystarczy wyłączyć funkcje fade-in i nie będzie Ci się "ściszać i pogłaśniać" - ale to tylko rozwiązanie z tych prostszych.

 

Mam nadzieję, że dotrze do mnie E50 w przyszłym tygodniu, bo ciekaw jestem, który Sigmatel tam jest i jak to się różni od A7 czy A10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się - wyciszanie przy przełączaniu muzyki można włączyć (domyślnie jest wyłączone).

 

To co mi się na chwilę obecną nie specjalnie podoba, to problem z odczytaniem tagów z FLACów, np. nie widzi okładek i jak jest wykonawca, to jego nazwa wygląda tak: RTIS=i_tutaj_nazwa_artysty. Może to wina programu, którego użyłem (Tag&Rename) lub braku doświadczenia w tej materii - pierwszy raz się bawiłem tagowaniem.

 

Co do brzmienia, to ciężko jest mi powiedzieć, bo to dość subiektywna opinia, a nie mam do czego porównać...

Jedynym odniesieniem jest moja karta dźwiękowa - XonarDX. Przy EQ na normal i bez Dolby brzmi lepiej niż E50 z podkręconym nieco EQ dla podbicia nieco basów. Jest to zauważalne przy mocniejszych piosenkach, np. Godsmack Temptation czy Voodoo Two - z Xonara jest jakby większa moc. ;)

Ale już np. Opeth - Watershed - Coil brzmi na E50 bardzo fajnie i od Xonara czuć tylko niewielką różnicę. Pewnie dlatego, że w piosence nie ma aż tylu dźwięków.

Do porównania wziąłem sobie jeszcze utwór Karaluch z płyty Cafe Sanacja grupy Cocotier - to jest czysto instrumentalny utwór gitarowy, gdzie duże znaczenia ma gitara basowa. Różnica nadal jest zauważalna, oczywiście na korzyść Xonara, gdzie dźwięk jest mocniejszy, ale po prawdzie, gdybym nie miał tego porównania, to bym spokojnie powiedział, że na E50 ten utwór brzmi bardzo dobrze, a ma on swoje wymagania - kiedyś puściłem go z CD poprzez odtwarzacz DVD i...to był koszmar. :D

Jako dodatek wziąłem jeszcze trzy piosenki:

Opeth - Damnation - Closure: Ponownie ten sam efekt nieco słabszej mocy - mała korekta skorygowanego korektora ;) i było lepiej.

Depeche Mode - Barrel of a Gun: I tu jestem happy, bo moja ulubiona piosenka Depechów brzmi tak jak powinna. :)

Loreena McKennitt - Marrakesh Night Market (wersja mp3 256kbit): Tutaj, to nie słyszę akurat jakieś specjalnej różnicy. :)

 

Także moje ogólne wrażenie odsłuchowe, jako normalnego użytkownika muzyki, czyli nie będącego audiofilem, jest jak najbardziej pozytywne i mimo wcześniejszych obaw o jakość i możliwość uciągnięcia moich KOSSów jestem bardzo zadowolony z zakupu. Jedynie problemem pozostaje odczytywanie tagów dla FLACów :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tagi z Ogg czy FLAC zawesze są problemem (SDK jest w tym miejscu dziurawe) ale to z pewnością wyeliminują aktualizacje.

 

Sądzę, że taki potentat jak iriver nawet nie będzie czekać na poprawki z Sigamtela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda sprawa z lagowaniem na interfejsie ? W e100 było to dość irytujące - opóźnienia miedzy naciśnięciem przycisku a reakcja Irivera (albo gubienie przycisku - Lplayer czasami nie zauważał).

 

Na ile player wydaje się hermetyczny - szczególnie chodzi mi o panel z przyciskami - w Nokiach często problemem było dostawianie się kurzu pod szybkę od LCD

 

Z góry dzięki za odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawigacja jest ogólnie ok. Normalne przełączanie pomiędzy elementami listy nie ma opóźnień. Jak się chce bardzo szybko naciskać, to nie załapuje tego i najczęściej pozostaje w aktualnej pozycji. Z przełączeniem piosenek nie ma problemu.

 

Co do hermetyczności, to nie specjalnie wiem jak to ocenić. Wygląda solidnie, nie czuje się żadnych luzów w obudowie, więc chyba można założyć, że jest szczelna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@.ksy jak do ciebie dotrze to nie zapomnij opisać nam tu wrażeń ! ;) a nie będziesz miał przypadkiem do porównania E100 albo LPlayera , po prostu jakiegoś nieudanego dźwiękowo irivera ? Już tak bym chciał zamówić E50, potrzebuje jeszcze chociaż jednej pozytywnej opinii.

 

Bo @TheTester mamy rozumieć, że ty jesteś zadowolony z zakupu? Aha właśnie, może wspomnisz cos o słuchawkach bo na jakiejś angielskiej stronie wyczytałem, że podobno są ponadprzeciętnej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo @TheTester mamy rozumieć, że ty jesteś zadowolony z zakupu? Aha właśnie, może wspomnisz cos o słuchawkach bo na jakiejś angielskiej stronie wyczytałem, że podobno są ponadprzeciętnej jakości.

O słuchawkach pisałem już wcześniej, że nie używam pchełek i przez to zostawiłem je w pracy (olałem je ;)).

 

I tak, jestem zadowolony z zakupu i będę nawet bardziej jak naprawią tagi we FLAC.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hym...istnieje prawdopodobieństwo, że moja definicja pchełek jest nie do końca zgodna z ogólnie przyjętą...Jeśli przez pchełki rozumiemy coś takiego:

http://www.extreme-pc.pl/img/sluchawki/vedia_srs200e_2.jpg

to w zestawie były pchełki. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe twoja definicja jest dobra. Ale myślałem, że w komplecie są doki.

 

http://www.journaldugeek.com/2009/03/20/test-iriver-e50/ pierwsze zdjęcie.

 

 

Aha i jeszcze chciałem się spytać czy jest język polski i segregowanie folderami? I czy po podłączeniu działa jako dysk wymienny i tylko przerzucamy muzykę ? Czy trzeba jakiś program wgrywać ? Lepiej jak jest dysk wymienny to można u każdego sobie muzykę zgrać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Język polski jest.

Jeśli chodzi o możliwości odtwarzania, to są takie:

Wszystkie utwory

Albumy

Artysta

Rodzaje (gatunki)

Moje listy odtwarzania

Lista zakładek

Moje oceny

Lista katalogów

 

E50 może pracować w dwóch trybach. W jednym działa jak pamięć przenośna, czyli można podłączyć do każdego kompa bez dodatkowego oprogramowania. W drugim, z tego co napisali w instrukcji, które nota bene też jest w wersji PL, można synchronizować odtwarzać z oprogramowaniem iRivera lub Windows Media Player 11. Problem polega na tym, że zmiana trybu = format odtwarzacza. Osobiście używam pierwszego trybu.

 

 

Okolice od 1 minuty - jednak nie pchełki w/g mnie :) (oczywiście zakładamy że na polski rynek trafił ten sam zestaw co tam)

 

Na 98% nie były takie, więc zapewne na nasz rynek trafiły się inne...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodzą w Listę katalogów mam zawartość katalogu Music z odtwarzacza. Można odtwarzać też to co znajduje się po za Music, ale tylko wchodząc z poziomu głównego menu do pozycji Przeglądarka.

 

Edit:

Bardzo możliwe, że to były dokładnie takie słuchawki jak na tej fotce:

http://img.upload.ladujfotke.pl/_455/71.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tłumaczenia, to wiem, że jest jeden błąd na pewno apropo - "stoper" czyli ustawień czasu podświetleń - z tego co wiem ;)

 

Co do słuchawki, może być tak, że na Azję / US są inne słuchawki niż na UE.

 

Zmiana trybu na MTP jest przydatna / konieczna tylko w przepadku gdy chce się korzystać z plików z zabezpieczeniem DRM. Inaczej jest zbędna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do słuchawki, może być tak, że na Azję / US są inne słuchawki niż na UE.

 

A my to Azja czy UE :> ?

 

Ciekawe jest ze w/g poniższego linku Francja (FR) ma najwyraźniej osobny firmware - więc faktycznie mogą być wybranym rynkiem z jakiegoś powodu.

 

http://nyaochi.sakura.ne.jp/iriverupdate/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności