Skocz do zawartości

kabel do HD25 oryginał, czy zamiennik?


Tomcast

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Moje słuchawki sennheiser HD 25 zaczeły szwankować, tłumią niektóre dzwięki na 1 słuchawce, co daje bardzo nieprzyjemny efekt. Koledzy z forum w innym wątki poradzili mi zmienić kabel. Znalazłem zamienniki do tego modelu bo oryginał kosztuje w tej chwili około 260zł!!

 

Zamienniki z tego co mozna zauważyć nie mają pozłacanych końcówek. Czy pozłacane końcówki dają dużo lepszy odsłuch? Bo różnica w cenie jest kolosalna!

 

znalazłem coś takiego:

 

spiral 3,5m chyba oryginal

 

spiral 3,0m oryginał

 

spiral 3,5m zamiennik

 

Moglibyście mi doradzić w sprawie zakupu kabla? Czy warto wydać tyle kasy na orginalny kabel z pozłacanymi końcówkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Moje słuchawki sennheiser HD 25 zaczeły szwankować, tłumią niektóre dzwięki na 1 słuchawce, co daje bardzo nieprzyjemny efekt. Koledzy z forum w innym wątki poradzili mi zmienić kabel. Znalazłem zamienniki do tego modelu bo oryginał kosztuje w tej chwili około 260zł!!

 

Zamienniki z tego co mozna zauważyć nie mają pozłacanych końcówek. Czy pozłacane końcówki dają dużo lepszy odsłuch? Bo różnica w cenie jest kolosalna!

 

znalazłem coś takiego:

 

spiral 3,5m chyba oryginal

 

spiral 3,0m oryginał

 

spiral 3,5m zamiennik

 

Moglibyście mi doradzić w sprawie zakupu kabla? Czy warto wydać tyle kasy na orginalny kabel z pozłacanymi końcówkami?

 

Nie sądzę, żeby ktoś Tobie doradził ... Wydaje mi się, że nie tylko styki ale sam kabel gra rolę.

 

Jak kupisz zamiennik to może się okazać, że słuchawki grają kompletnie inaczej. I wtedy poniesiesz koszt zamiennika plus koszt nowego kabla ...

 

Mozesz popróbować kupić kabel do HD650 -> zeby było smieszniej to taki kabel kosztuje poniżej 100 PLN (zdaje się, że był kupowany na alledrogo)

 

Ale czy zagra to tak samo z twoimi słuchawkami ... tego nie wie nikt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za zainteresowanie ale chyba się nie zrozumieliśmy.HD650 mają kable wychodzące z obu słuchawek, a w HD25 jest kabel połączony rozdzielający się na obie czasze, więc chyba nie będzie pasował, bo potrzebne jest zróznicowana długość na lewy i prawy kanał? Nie mam zamiaru nic sztukować, ciąć czy cokolwiek. Muszę kupić jakiś komplet łącznie z jackami. Z tego co zauważyłem to są do tego modelu dostępne zamienniki, jednak bez pozłacanych jacków. Nie wiem poprostu czy różnica między pozłacanymi, a dajmy na to posrebrzanymi jest na tyle duża, że warto za takie kompletne okablowanie dać ponad 100zł wiecej? Oczywiście nie wiem, czy jakość samego kabla nie jest gorsza w zamiennikach.

Może już ktoś wymieniał kabel w tych słuchawkach i mógłby co nieco powiedzieć?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile różnicy między pozłacanymi a posrebrzanymi jackami nie zauwazysz to sama jakość kabla jest bardzo ważna, jakość miedzi która siedzi w środku. Jak sam wspomniałeś zamiennik może spowodować, ze twoje słuchawki zagrają inaczej niż na kablu oryginalnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec tak, kabel od hd650 mozna zamontowac normalnie idacy do 2 słuchawek, wystarczy muszle zamontowac odwrotnie, wejsciami w doł. ewentualnie mozna pociagnac je do jednej sluchawki, jeden kabelek obwiazac o palak pare razy zeby go skrocic i normalnie kozystac, mozesz miec problemy z wpakowaniem tego kabla do pałaka, ale podobno jest to mozliwe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności