Skocz do zawartości

Ustawienie kolumn, poprawa kontroli basu i przestrzeni


Rekomendowane odpowiedzi

Nie chciałem zakładać kolejnego tematu tylko z powodu jednego - pewnie głupiego pytania.

 

Sytuacja wygląda tak. Mam ps3 i beresforada. Sprawdzić samemu nie mogę, ponieważ dopiero czekam na kabel optyczny.

Czy jest różnica w "drodze" sygnału cyfrowego do daca pliku wave odtwarzanego z HDD i odtwarzania płyty cd-audio?

 

Nie wiem czy dobrze sformułowałem pytanie więc: czy lepszą jakość uzyskam odtwarzając cd-audio, czy plik bezpośrednio z dysku (w formacie bezstratnym), czy nie ma to znaczenia (oby ;) )?

Oczywiście w połączeniu z beresfordem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie jeśli idzie to z jednego urządzenia to chyba przy HDD nic tam się z tym sygnałem cyfrowym po drodze nie dzieje i trafia na to samo wyjście cyfrowe co w przypadku CD, ale zweryfikować musisz samemu.

 

Podobno PS3 jest dobry w roli transportu. I6OR jak to gra u Ciebie z Beresem? Mision M34 chyba zbyt szczegółowe nie są (popraw mnie), ale różnice powinno być słychać.

 

Był kiedyś na forum "trynd", że najlepiej zgrywa się z płyt CD-Exactem (czy jakoś tak). Bo on ma rózne tryby i ma to (niby) powodować lepszy rezultat niż np. WMA czy Foobar.

 

"Na chłopski rozum" można założyć, że lepszy będzie plik zgranu dobrym napędem ze "świeżej" płyty.

 

Wiadomo, że z płytami bywa róznie: rysują się, brudzimy je palcami, itd, itp. Stąd pliki z dysku wydają się lepsze.

 

Ale pamiętaj o płytach zabezpieczonych, które w "normalnych" odtwarzaczach CD brzmią dobrze ale włożone do napędu PC i zgrane dają pliki o trzaskach lub obniżonej dynamice (na takich płytach zresztą masz ostrzeżenie). Wtedy lepiej to zgrać na PC CD-Ex-em z opcją (nigdy nie pamiętam jakoś "liniowo" czy "ciągle"). Zauwazyłem, ze WMA też radzi sobie z takimi płytami i można je zgrać do WMA bezstratnego a potem np. foobarem do FLAC. Z PS3 masz tę zaletę, że "widzi" one Media Servery.

 

Są domowe małe NAS Servery linksysa (w promo był po 400 PLN) gdzie wkładasz jakie chcesz dyski, konfigurujesz Media Server, podłaczasz do rutera i masz magazyn muzy na cały dom ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za namiar na IC Belkin Synapse Gold. Szczerze to nie spodziewałem się słyszalnej poprawy w stosunku do B-tech XA23 (uznawanego za najtańszy audiofilski IC wg "hifi i muzyka"), a daję głowę że w ślepych testach poznam natychmiast. Poprawa szczególnie w dolnych rejestrach - bas schodzi niżej, ma większy wykop i jest bardzo dobrze kontrolowany. Ponadto złagodniała góra i jest więcej smaczków (np. drżenie strun).

 

Żałuję, że zamówiłem tylko jeden komplet ;/

 

Zaraz dostaniemy "ban-a" od autora wątku ;):P

 

Przeca jest osobny temat o tych IC ...

 

Ale się cieszę (że ktoś mnie posłuchał i zyskał), bo zapewne mam opinię maniaka kablowego :(

A to naprawdę bardzo dobra propozycja za bardzo dobre pieniądze.

Jeżeli kupiles taki komplet 3 kabli -> sprawdź coaxial (czyli ten z opisem VIDEO) -> też możesz być pozytywnie zaskoczony

 

EDIT >>

 

Chodzi mi o to, zebys ten 3 kabel użył jako kabla cyfrowego -> gwoli ścisłości -> do podłączenia DAC-a

One wszystkie są coaxialne 75 Ohm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno PS3 jest dobry w roli transportu. I6OR jak to gra u Ciebie z Beresem? Mision M34 chyba zbyt szczegółowe nie są (popraw mnie), ale różnice powinno być słychać.

Jak gra z ps3 jeszcze nie powiem, ponieważ dopiero czekam na optyka (zresztą od Ciebie ;) )

 

To prawda - mój system nie jest jakoś nadmiernie szczegółowy (co nie znaczy, że brakuje mi szczegółów - jest optymalnie). Dźwięk idzie zdecydowanie w stronę ciepła i fun'u. Zaletą jest to, że nie pokazuje bardzo wyraźnie wad nagrania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze Hub USB z oddzilenym zasilaniem, ale niestety nie pomogło jak podłączyłem go bezpośrednio do kompa. Może jeszcze spróbuję podłączyć go gdzieś w środku tak w okolicach 4m.

 

Ja tak miałem ze "zwykłym" kablem USB. Teraz mam Oechelbach-a 7m i jest OK (tylko obecnie one są drogie bo wyrażone w EUR).

 

Ale, żeby stwierdzić, czy to jest ten problem:

 

-> kup jakigos Belkina 1m (kabel USB około 20 PLN) podłacz Beresa i sprawdź czy będzie OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności