Skocz do zawartości

Rio , I-box, Mpio


Gajwer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuję porady od kogoś kto ma player którejśc z tych marek - chodzą mi po głowie :

 

- RIO FORGE 256 MB (możliwość rozszerzenia do 1 GB kartami) ~ ok. 259 zł

- MPIO DME 128 MB (możliwość rozszerzenia do 256 MB kartą SM), kosztuje tylko 109 zł, ale nie mam pojęcia co to za model...

- I-BOX MEDIAMAN 512 znalazłem ładną opcję za ok 200 zł

- I-BOX SATELITTE 256 MB ~ ok 229 zł

 

Ceny i klasa odtwarzaczy takie jakie widać :) Ale dlatego, że A) mają to być playery do sportu, stąd podobają mi się RIO, bo są lekkie, wyglądają solidnie (może się mylę?), mają w komplecie armbanda, klips do paska itd., no i to rozszerzenie pamięci fajne...Ktoś tu kiedyś pisał, że to solidne playery, ale że podobno firma przędzie raczej cieniutko i marne widoki na firmware...choć z drugiej strony czy potrzebny mi jakiś wypaśny firmware jak naprawdę będę słuchał z tego playera tylko na desce i rowerze?

 

MPIO kusi ceną, razem z kartą SM jakiegoś Kingstona miałbym 256 MB za ok 190 zł, no ale to już w sumie można kupić coś innego za niewieel wyższą cenę, poza tym nie mam pojęcia co to za model - jest tylko na allegro, nie ma takowego w sklepach :)

 

I-BOX dostał rekomendację od gazety ... Men's Health :) Tzn. został wymieniony w dziale "PREMIERY" gdzie są nowinki sprzętowe. Generlalnie raczej chłamu tam nie zapodają, ale wiadomo, że to nie fachowa gazeta.

 

Jestem jednak negatywnie nastawiony przez was dranie :P do tych Creative'ów, więc je sobie raczej odpuczam...

 

Tak więc proszę o jakieś podpowiedzi, może macie inne typy na playery w tej cenie? Najlepiej byłoby do 200-220 zł, nie zaś do 250-60 :) Ale może te Forge też skręcę ze 2 w lepszej cenie, czaję się na nie na allegro tylko używane troszkę.

 

Myślałem jeszcze o kulkach :) Znaczy się o QoolQee X, ale cena za duża już raczej - dwa playery w mp3store wyjdą mnie 560 zł :( No chyba, że można się stargować u was aż o 30 zł na jednym sprzęcie, żeby domnknąć do 500, to wtedy mogę wziąć pod rozwagę ;)

 

Może ktoś coś wie też o gwarancjach ile dają na te cuda wszystkie? I-Boxy mają roczną, to wiem.

 

Dobra, dzięki z góry za wszelkie rady, lecę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi sie aby "Men's Health" bylo jakism wiarygodnym

zrodlem informacji. A stwierdzenie, ze raczej chlamu tam nie daja

jest wg mnie bardzo nietrafione. Bo daja tam to, za co im producent/

dystrybutor zaplaci. Dlatego tez w takich gazetkach pelno ipodow,

creative'ow. A skad tam ten iBox (Ergotech?). Coz widac chca sie

wypromowac i robia to w dobry sposob, czego dowodem jest wlasnie

ten temat.

 

A z tego zestawienia, bralbym Mpio

 

mpio_dme.jpg

 

 

 

 

Pozdrawiam,

 

Ps (Mozliwe ze blednie skojarzylem iBox-Ergotech).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, ostatni wybór - Ukochanej kupuje coś innego już co by chciała bardziej (no, nie wiedziała co chciałem kupić, jakby wiedziała to kto wie czy by nie chciała playerka - ale teraz to już "po ptakach" :D )

 

Więc kupuję tylko dla siebie, jednego. I teraz mam do wyoboru:

 

RIO FORGE 256, te co pisałem - możliwość rozszerzenia pamięci do 1 gb, wszystkie bajery w komplecie - armbandy i inne duperały. - tylko pytanie moje do RIO jest takie - można używać jako pendrive'a ? Chyba tak, skoro można wsadzić kartę SD/MMC to można na niej nagrać co dusza zapragnie? Ale jak jest w tej podstawowej wersji, bez roszerzenia pamięci?

 

druga moja opcja to iRiver 190TC, który w sklepach widzę, że ma horrendalną cenę i pytam - dlaczego ktoś chciałby dawać prawie tysiąc zł za 256 MB? Co jest takiego w tym playerze?? Ja mogę go mieć za 250 zł z USA - tylko oczywiście bez gwarancji, to jasne.

 

Cena jest akurat ta sama - za nowe na allegro RIO 250 zł, za tego iRivera też tyle akurat mam opcję. RIO jest jeszcze jedno, nowe, które mógłym kupić trochę taniej - ile taniej - nie wiem.

 

Co radzicie ? Niech się wypowie najlepiej ktoś, kto miał tego iRivera 190TC, ktoś tam go miał na forum, bo czytałem na forum iRivera, tylko sprawa jest pilna i wolę napisać tutaj, bo zanim tam ktoś znajdzie i odczyta to już może mi okazja przejść koło nosa.

 

Proszę o jakieś szybkie rady :)

 

I nie chcę rad w stylu - dodaj jeszcze xxx kasy i kup nowego iRivera IFP790 za 350 zł ani nic w tym stylu - to ma być player do słuchania na desce/rowerze. Jak będzie więcej kasy to kupuję H10 i mam w dupie wtedy wszystkie 256, 512 i inne megabajty, bo będę giga :lol:

 

Z góry dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam!

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iFPki są drogie bo już nieprodukowane ;] a ceny "jadą na opinii"... iFP-190TC nie wyróżnia się niczym (a wręcz jest najgroszym z iFPków)... poza tym że to ostatnie istniejące nowe sztuki ;]

 

co do ciekawostek - od dawna widzę w empiku iRivera iFP-590T (256MB) za 900zło :] przecież on nie zostanie nigdy kupiony :> chyba że jakiś maniak/kolekcjoner się połakomi ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności