Skocz do zawartości

VEDIA @ CeBIT 2009


.ksy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 104
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

VEDIA X11 mieć będzie: Wi-Fi (b/g), DVB-T (do 140 km/h) GPS. Wi-Fi będzie do komunikacji bezprzewodowej z komputerem, do internetu (IE lub Opera lub Polaris), do Skypa, do MSNa. Kiedyś może także do poczty (nie webmail, ale normalnie), no i wspominane juz VoIP.

VEDIA Z10 mieć będzie GPS. Z Wi-Fi w tym modelu raczej zrezygnujemy, zresztą pisałem o tym w newsie.

Wi-Fi będą mieć jeszcze VEDIA V59 (do skypa i VoIP) no i ma VEDIA Q9 do przeglądania internetu (Polaris).

Aby uporządkować lekko wiedzę: VEDIA X11, Z10, V59 oparte są o procesor Telechips. A10, B6 oparte są o procesory Sigmatel. VEDIA Q9 oparta jest o procesor RMI 1250.

Q9?

Q9 ??

 

:D

Ja mam tylko nadzieję, że na X11 jak i Q9 będzie można bez problemy oglądać YT :)

 

no i .ksy czekam na jakieś ciekawe zdjęcia nowych odtwarzaczy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.ksy - dzięki za pozdrowienia (studenci z Cebitu) :) myślałem, że jeszcze później do was zajrzymy, ale na koniec dnia tylko Mushkin polewał piwo i to przez krótką chwilę, więc pojechaliśmy do miasta.

 

Wizyta na stoisku Vedii była z jednym z najprzyjemniejszych elementów wyjazdu na Cebit :) Można było sobie do woli pogadać, no i pobawić się odtwarzaczami i słuchawkami. A10 z chyba najnowszą betą firmwaru łyknął szybko kartę pamięci 8GB (odtw. z jakąś wcześniejszą wersją poległ), więc zgodnie z obietnicą z targów w końcu kupię odtwarzacz :) Muszę przyznać, że jakość dźwięku na AKG 314p była całkiem przyzwoita. Idunn A10 Jantar wprawia właściwie w osłupienie - można nim zabić (waży na prawdę sporo) i za niego ;) Bursztyn piękny, z resztą w ogóle jak cała obudowa - dzieło sztuki.

 

Pobawiłem się też trochę nowymi odtwarzaczami. Szkoda, że nie było finalnej wersji X11, a i o pozostałych nie będę wiele pisać, bo szczegółów nie było mi dane poznać ;) Mogę za to zapewnić, że nowe odtwarzacze prezentują się niesamowicie interesująco i byłem pod dużym wrażeniem ich możliwości (funkcje, szybkość działania, przyjemny interface). Mam nadzieje, że niedługo doczekamy się ich na półkach sklepowych, oby z dopracowanym firmwarem (pogońcie chińczyków, żeby lepiej pracowali ;) ).

 

Dziękuję chłopakom z Vedii za poświęcony czas i pozdrawiam :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

djtomas > Cen to nawet ja jeszcze nie znam :) Nie ukrywamy, że kibicujemy spadkom cen dolara - i Wy też powinniście ;)

 

rain > Fajnie, że się podoba :)

 

Ron > Ciekawa opinia, sugeruje że mamy problemy, ze sprzedażą A10? :) Spójrz na allegro na początek. Pewnie, że nie chcemy błędów, ale takie wyroczniowe teksty mnie śmieszą :) A nad softem jak i całymi produktami pracuje Korea więc pewnie uda się ograniczyć problemy.

 

Sikiera > X11 i Q9.

 

se.BooL > Najnowsza wersja Polarisa pozwala na wyświetlanie flasha - w akcji tego jeszcze nie widziałem. Więc nic nie powiem. Co do fotek, to może niedługo damy fotki Q9, X11 i Z10 poczekają na obudowy, bo teraz to PCB z ekranem ;)

 

mister_n > :) miło, że się podobało, choć mój wspaniały kaszel, średnio mi dawał mówić. Cieszę się, że chociaż Wy doceniacie Jantar :P Co do innych produktów, to chyba jako jedyni z forum widzieliście już VEDIA S9 i to w sumie w mocno zaawansowanej wersji :)

 

Do wszystkich > VEDIA Q9 to produkt, do którego odkupiliśmy prawa produkcyjne. Posiadamy na niego wyłączność na cały świat. Jest on już w sprzedaży, ale obecnie modyfikujemy hardware i firmware i nowa wersja playera będzie jeszcze ciekawsza bo poprawiona (np. Soft piszemy od zera na nowym SDK).

 

Ogólna charakterystyka VEDIA Q9: Wyświetlacz dotykowy TFT LCD 4,8", procesor RMI 1250, pojemność do 32GB, Filmy bez konwersji do rozdzielczości D1 + napisy SMI + TVout, nawigacja także poprzez przyciski, wbudowane Wi-Fi z przeglądarką Polaris, obsługa gier flash, obsługa plików CSD. Poprzez 18 pinowy port USB można podłączyć (poprzez adapter) czytnik kart, pendriva, myszkę czy klawiaturę.

 

 

ps. Mister > oj piwo się lało, ale gdzie indziej i raczej dla wystawców - prawdziwe "Bear hale" robi wrażenie ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Do wszystkich > VEDIA Q9 to produkt, do którego odkupiliśmy prawa produkcyjne. Posiadamy na niego wyłączność na cały świat. Jest on już w sprzedaży, ale obecnie modyfikujemy hardware i firmware i nowa wersja playera będzie jeszcze ciekawsza bo poprawiona (np. Soft piszemy od zera na nowym SDK).

 

A może by tak zająć się 'starymi' modelami ;) Taki v39 na przykład (ależ ja lubię spamować :D ). Wydaje mi się, że większa sprzedaż byłaby, gdyby na forach, w prasie polecano dobry, sprawdzony produkt, z dopracowanym FW i odpowiednim serwisem, niż teraz, kiedy wypuszczacie świetnie zareklamowane modele, które po kilku dniach od premiery okazują się być czystą utopią... Sprzedaż maleje po pierwszych recenzjach a liczba wrogów wzrasta. Nie dziwota, że potem ma się te 3% rozpoznawalności. Moim skromnym zdaniem warto inwestować w takie grajki jak v39, które gdyby nie FW, obsługa, wykonanie... byłyby polecane na równi z clix2, soniaczami, D2, i7 itp... Ja na ten przykład dostałem nowiuśki odtwarzacz już na wstępie uszkodzony (wyświetlacz - wada na szczęście do zniesienia) ale boję się to reklamować, żeby mi serwis nie wyskoczył z tekstem "WINA UŻYTKOWNIKA! GWARANCJA NIEWAŻNA!". Warto coś z tym zrobić ;)

~taka nic nie znacząca wypowiedź konsumenta :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dumler:

no sam widzisz wpadles Vedii w oko ...

ktorej marketing

raz pisze tak:

"np. Soft piszemy od zera na nowym SDK" //dla Q9

"A nad softem jak i całymi produktami pracuje Korea " //dla X11

 

czy nie lepiej napisac hardware/firmware robia Bracia Chinczycy i co wydlubia

to tak jest i bedzie

a my tylko walniemy (a moze nawet, to nie...) napis na pudelku Vedia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

speed37 > Nie, to nie żart. To biznes :) Zainteresowanie tematem postało dawno. Potencjalna grupa docelowa wykazała ogromne zainteresowanie tematem - nie widzę, żadnego problemu? A Ty? :)

 

Ron > Wiem, że dużo gadasz... i tyle :) Q9 na chwilę obecną podobnie jak X11 i Z10 ma tyle wspólnego z Chinami, że dwóch naszych inżynierów i jeden programista uczestniczy w rozwijaniu softu, a są oni Chińczykami. Cała reszta prac prowadzona jest w Korei.

 

Studio R&D traktujemy także jako naszą część - bo rozwijają produkty dla nas. Różnica między nami a Samsungiem, SanDiskiem, Philipsem czy LG jest taka, że głośno mówimy, że niektóre produkty rozwijamy na zewnątrz.

 

Firmware a w zasadzie jego podstawy robiony jest na nasze zlecenie, i od początku się z tym nie kryjemy. Nie dysponujemy w tej chwili odpowiednią ilością ludzi z odpowiednią wiedzą. Ale tak jak w przypadku A10 możemy już dalej firmware rozwijać sami. Podobnie będzie z B6, reszta będzie tylko z naszym wsparciem, do czasu "wyłowienia" odpowiedniego inżyniera.

 

Śmieszą mnie takie komentarze jak Twoje dlatego, że oczekiwania tu stawiane są często utopijne (co nie znaczy, że złe). Rzadko kiedy zdajecie sobie sprawę jak ciężko jest upchnąć wszystko co chcecie na PCB. Tak jak już pojawiające się komentarze, że Cowon "daje d...." bo S9 nie ma czytnika kart, czy O2 jest nie z takiego plastiku albo nie ma radia. Nie oczekuje od Ciebie Ron, że to zrozumiesz, bo wiem że Ty masz inne wymagania i masz do tego prawo, tak samo jak do krytykowania wszystkiego w koło co nie spełnia tych wymagań. Tyle, że nie dziw się, że ja podchodzę do tego z dystansem i uśmiechem.

 

dumbler > Problem polega na tym, że nie mamy dostępu ani do SDK do tego Telechipsa, ani kodu źródłowego fw do V39 czy V19. Druga sprawą, to Wam tu na forum wydaje się, że jak ktoś pisze źle to sprzedaż leci. Wy w to wierzyć nie musicie, grunt, że widać to po sprzedaży - to forum nie jest i niestety nie będzie wyrocznią. Na 100% chciał bym osobiście, abyśmy zajęli się rozwojem softu do innych modeli, ale najczęściej produkty rozwijane są przez zewnętrzne R&D i umowy nie obejmują udostępniania kodu - co wiąże się z pisaniem FW od zera.

 

 

 

Ja tu z chęcią zaglądam jak mam czas i sobie czytam co się tu wypisuje. Nie ukrywam, że na podstawie tego i kilku innych for opracowałem założenia dla A1, B6 oraz Z10. Nie zmienia to jednak faktu, że podstawą działalności VEDIA S.A. jest zarobek (jak każdej spółki handlowej). To co Wy uważacie, że musi się stać nie do końca ma przełożenie na rynek. Jednak jestem przekonany, że wraz z powstawianiem naszego własnego działu rozwoju będziemy mogli coraz więcej sami i coraz szybciej. Dla mnie możecie pisać co checie, czuje się w jakimś tam obowiązku, żeby Wam odpisać, ale i tak my będziemy robić to co możemy, a spora część forum i tak będzie narzekać - tak jest wszędzie i ze wszystkim :)

 

 

Wracając do CeBITu, Michał niedługo ma już wyselekcjonować fotki z całej imprezy i zrobimy pewnie jakaś galerię do pooglądania. W tym tygodniu pojawi się pewnie news o A10 Jantar, w next week o lini "Muzzio" i tym samym o słuchawkach "pszczółkach". O playerach w serii Muzzio, czy o modelach z VEDIA powiem też niedługo więcej - chwilowo idę się wychorować po CeBIT (wszechobecne klimatyzacje mi pomogły zachorować).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był już mały pokaz słuchawek VEDIA Muzzio, były słuchawki pałąkowe, teraz czas na słuchawki dokanałowe VEDIA.

 

W planach są dwa modele. Czy pojawią się obydwa lub który finalnie - w tej chwili nie wiem Te na dole są jednak moimi faworytami.

 

Słuchawki będą dostępne w kolorze czarny, z 6 zestawami tipsów (3x białe, 3x czarne), clipem do kabla oraz etui.

 

Kiedy w sprzedaży? Chcemy jeszcze w Q2 je Wam zaoferować. Cena, techniczne, nazwa ect - za czas jakiś.

 

 

vedia_dokanalowki_01.jpg

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się pojawi news to będziecie wszystko wiedzieć :) Kto był na CeBIT widział na jakim etapie jest B6 - działa ma się fajnie.

 

Nie podam dokładnej daty, bo sam jej nie znam. Na chwilę obecną podajemy do końca Q2 na 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomniało mi się: czy w związku ze zmianą procesora z RMI na Telechipsa będzie opóźnienie w premierze X11? Wiąże się to chyba z przbudową PCB i pisaniem fw od nowa tak? To prawie cały odtwarzacz od podstaw :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko na CeBIT już pokazywaliśmy PCB z LCD działające, prace nad Telechipsem ruszyły ciut wcześniej, niż to ogłosiliśmy. Pod RMI były poprostu problemy ze Skypem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności