Skocz do zawartości

[DIY] karta muzyczna


krz

Rekomendowane odpowiedzi

trzeba mi bedzie sie zmiezyc z jakims prostym projektem elektronicznym w nadchodzacym semestrze wiec jak mam robic nikomu niepotrzebne *******y to warto pospawac cos co bede mogl w przyszlosci wykorzystac a nawet sie uszczesliwic

myslalem nad wzmacniaczem sluchawkowym ale padl mi moj ifp i bede musial przebolec kilka jakis czas na shuffle 1st gen

wiec jakas muzyczna bedzie dobrym pomyslem

i teraz jakies propozycje

pcm2702?

chyba dosyc zaawansowany dzwiekowy

w sumie to sie tym ostatnio nie interesowalem wiec nie znam nowosci a po to ten temat ;]

i co wazne

obecnie mam Grado SR-60 i chyba jeszcze ze mna pobeda wiec jak cos to pod ten sprzet

kwestia finansowa materialow tez nie chce zeby przekraczala jakies wielkie kwoty ale w przypadku pcm2702 moglbym sie zamknac w ok 100zl no moze troche ponad przy dobrym sprzecie

powiedzmy do 200zl

to bedzie pierwsza moja stycznosc z praktyczna elektronika wiec szukam czegos o srednim stopniu zaawansowania

wiem ze karta do takich nie nalezy... najwyzej dorzuce jeszcze wzmacniacz sluchawkowy

dziekuje z gory za kazda pomoc

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do najpopularniejszych projektów na PCM2702 należny Bantam DAC oraz Alien DAC (poszukaj dokładnych informacji na head-fi oraz google), w każdym razie sa to wersje minimalistyczne, zasilane z usb, ale podobno bardzo dobre, zerknij tez na bardziej rozbudowana wersje projektu MS Falcon'a (poszukaj na audiostereo). Nigdy nie słuchałem takiej karty, ale sam przymierzam się do zaprojektowania podobnej, w każdym razie ciężko teraz z dostępnością PCM2702, a jeśli już jest to za ok 40zł (wcześniej kosztowała ok 15), podobno jest to spowodowane wycofaniem jej z produkcji no i na pewno cena dolara. Chyba najlepszym wyjściem (ale pewnie nie najtańszym) byłoby zrobienie np Bantam'a + wzmak słuchawkowy np. na TPA6120.

 

PS. Jesli ma to być projekt szkolny to może cos na PCM27xx (bo sa tańsze) np 04/06 itp. tylko przeglądnij noty katalogowe i zobacz czym sie różnią te kostki bo nie pamiętam dokładnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stąd można kit do Alien DACa ściągnąć (nie wiem tylko, ile przesyłka). Sam coraz poważniej o tym myślę (i jeśli ifp pójdzie, może się skuszę ;]).

@Kilar Ezan, jak dowiesz ile wynosi przesyłka, to może zamiast jakiegoś go-vibe'a złożę sobie coś takiego... przesyłkę wtedy weźmiemy na pół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności