Skocz do zawartości

kabel audio pod nieco starszy wzmacniacz Sony


Nikodemsky

Rekomendowane odpowiedzi

obecnie mam podłączone całkiem zwykłe kable pod dwa głośniki od wzmacniacza, zastanawiam się czy zakup nowego okablowania poprawi nieco jakość dźwięku, chciałbym się dowiedzieć czy zmiana będzie "znacząca" i ile zapłacę mniej więcej za taki kabel(do ok. 3m na jeden głośnik)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obecnie mam podłączone całkiem zwykłe kable pod dwa głośniki od wzmacniacza, zastanawiam się czy zakup nowego okablowania poprawi nieco jakość dźwięku, chciałbym się dowiedzieć czy zmiana będzie "znacząca" i ile zapłacę mniej więcej za taki kabel(do ok. 3m na jeden głośnik)

 

 

Jak mieszkasz gdzies w W-wie to spróbuj poszukać/pozyczyć "dnm reson lsc mkll"

 

<< jeden ze sklepów >>

 

Mają go też w audiopunktach. Najlepiej jakbyś zadzwonił i zapytał się czy mają takie 'kawałki' do wypożyczenia.

 

Przesyłasz im pieniązki, oni Tobie kable. I sprawdzasz czy jest duża róznica. Ew. poszukaj QED Bronze (kiedyś kosztował poniżej 20 PLN za 1 m)

 

Generalnie są to dosyć dobre kable. Ale nawet Bronze to wydatek około 100 PLN (za 6 m). Bronze mam w kinie domowym i całe kino "odetchnęło" (lepsza czystość przekazu)

 

Czasami na allegro ktośsprzedaje tzw. końcówki szpuli. Te tzw "starsze" SONY grają często lepiej niż nowe modele ...

 

EDIT >>

 

Jezeli twoje kolumny mają po 4 wejscia (a nie po dwa) to mozesz kupic dobrze oceniane << Ecosse 4 x 4 BW - 2 x 3 m >>

 

W Studio-Pro wyprzedjają stare zapasy i można je kupić za 70 PLN (originalna cena to 180 PLN) Akurat odcinki po 3 m

Zadzwon i zapytaj sie czy one są zakończone banankami (wydaje mi sie ze tak mialy w standardzie)

 

Jezeli tak to wspomnianych QED i DNM nie kupisz w tej cenie (raczej za ponad dwa razy tyle)

 

<< tu masz ich zdjęcie i opis >> Do wzmacniacza idą po 2 bananki,dokolumn po 4-ry ...

 

<< EDIT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności