Skocz do zawartości

Next....ogg?


moadipek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
moze cie mi wytlumaczyc jak i czym przerobic z mp3---OGG???i co przy tym trace i ewentualnie zyskam

 

Do tego co powyzej napisali inni dodam ze nie przerabia sie plikow kompresowanych stratnie na inny format stratnej kompresji B)

Można przerabiać OGG większej Q na mniejszej - jest to proces bezstratny (w przypadku innych kompresji stratny)

 

A co do posta powyżej:

 

To co robisz jest totalnie bez sensu. Nie dość ,że przerabiasz MP3 na mniejszy bitrate to convertujesz to jeszcze w OGG... Mp3 i Ogg stosują kompletnie inne algorytmy kompresji. Jak już masz zmniejszać bitrate Mp3 to rób to tym samym kodekiem do Mp3...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Podłączę się z małym pytaniem odnośnie przerabiania z mp3 na ogg. Mam świadomość, że nie jest to proces pożądany, ale czy konwersja z mp3 320k np na q5 faktycznie daje zauważalną różnicę w jakości dźwięku w porównaniu do cd-audio -> ogg q5? Albo np z mp3 256k na ogg q4 w porównaniu do cd-audio -> ogg q4? Bo mam trochę mp3-jek, które zajmują po 10-15MB, a jako ogg zajmowałyby koło połowy tego, co oznacza więcej kawałków na odtwarzaczu ;).

PS. Jak kupowałem odtwarzacz, to uważałem, że 1GB jest wystarczający... myliłem się i to mocno :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się z małym pytaniem odnośnie przerabiania z mp3 na ogg. Mam świadomość, że nie jest to proces pożądany, ale czy konwersja z mp3 320k np na q5 faktycznie daje zauważalną różnicę w jakości dźwięku w porównaniu do cd-audio -> ogg q5? Albo np z mp3 256k na ogg q4 w porównaniu do cd-audio -> ogg q4? Bo mam trochę mp3-jek, które zajmują po 10-15MB, a jako ogg zajmowałyby koło połowy tego, co oznacza więcej kawałków na odtwarzaczu ;).

PS. Jak kupowałem odtwarzacz, to uważałem, że 1GB jest wystarczający... myliłem się i to mocno :P.

Zawsze możesz spróbowac i sam ocenić :) Myślę ,że na pchełkach iRiverowskich i T10 nie będzie (lub będą bardzo małe) zniekształcenia. Ale jakbym mial juz przerabiac mp3 320Kbps to robiłbym to na mp3 ,a nie OGG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam rozumieć, że np mp3 320k -> 192k, da lepszy efekt niż -> q4/5? :)

NIE !

 

Juz to było pisane wielokrotnie.

 

Po prostu Q4/Q5 będzie lepszy niz wspomniany MP3 POD WARUNKIEM ZE OBYDWA (MP3i OGG) UZYSKASZ Z FORMATU BEZSTRATNEGO !!!!!

 

Chodzi o to, ze MP3 jest "zubozony/upakowany" pewnym algorytem.

Dalsze "ubozenie/pakowanie" ma sens TYLKO TYM SAMYM ALGORYTMEM.

 

Inaczej jeden algorytm "wycina" jedne częstotliwosci (nie jest tak do konca to tylko dla celów obrazowych), drugi inne i dostajesz zalosny efekt.

 

Dlatego kompresujemy bardziej uzywajac tego samego formatu -> A NIE INNEGO !!!

 

Polecam encyklopedie KHRON-a i wiele postow na forum - chyba ze ta odpowiedz jest juz wystarczająca

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności