Skocz do zawartości

[ Test / Recenzja ] Słuchawki Audio Technica ATH-SJ5


Dex-ter

Rekomendowane odpowiedzi

Czy to znaczy, że K518DJ schodzą niżej w porównaniu do ATH-SJ5? I jak ma się to do reszty pasma? Jakie dokładnie różnice zauważasz pomiędzy tymi dwoma modelami słuchawek na Twoim i7?

Tak, zdecydowanie niżej schodzą K518DJ ( i akurat tu dane techniczne z opakowania SJ5 to bzdura, bo AKG niżej schodzą ). Jeżeli miałeś styczność z K414P, to można powiedzieć, że K518DJ to ten sam bas, tyle że lepiej odseparowany od reszty ( mam porównanie z K414P bo długo je miałem ), jeszcze niżej schodzący i nie zalewający pozostałości, choć śmiem twierdzić, iż SJ5 mają bardziej akustyczną i taką naturalną separacje - dźwięki są wszędzie, czasami nawet oglądałem się na boki, czy to ktoś koło mnie stoi, czy to muzyka ;). W K518DJ jest tego mniej, ale jest coś, co po prostu uwielbiam - szkoła grania AKG, która pasowała mi w wielu modelach tej firmy jakie słuchałem. Jeżeli jesteś fanem basu ( może nie super hiper rewelacyjnego, bo zaraz mnie ktoś zjedzie :P ale odpowiedniego do tej półki cenowej ), jeżeli lubisz troszkę wycofany środek ( choć ja używam EQ, bo od tego jest, więc reperuję troszkę środek ), to są one dla Ciebie. W SJ5 za dużo dla mnie było właśnie środka, za mało takich - jakby to powiedzieć - wysokich wysokich tonów ( bo SJ5 je mają, ale w K518DJ mogę je porównać do tweeterów z Altonów, o ) i ten bas nie był tak potężny jak w K518DJ, choć był niski i bardzo realistyczny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nigdy wcześniej nie miałem do czynienia z AKG. Ale chyba będę miał w najbliższych dniach okazję, by zapoznać się z K420 i K450 (!). Może również z K518DJ. Wiem, że K450 to trochę nie ten przedział cenowy, ale jestem ciekaw, bo pojawiło się parę podejrzanie dobrych opinii. Napewno dam znać, ale to już w innym temacie http://forum.mp3store.pl/index.php?showtopic=41239

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nigdy wcześniej nie miałem do czynienia z AKG. Ale chyba będę miał w najbliższych dniach okazję, by zapoznać się z K420 i K450 (!). Może również z K518DJ. Wiem, że K450 to trochę nie ten przedział cenowy, ale jestem ciekaw, bo pojawiło się parę podejrzanie dobrych opinii. Napewno dam znać, ale to już w innym temacie http://forum.mp3store.pl/index.php?showtopic=41239

Hehe... chyba wiem nawet czyje są te opinie ;) Ale 518 niestety tam nie mieli wówczas. Ogólnie mają troche więcej modeli, ale wystawione tylko te dwa. W sumie nie spytałem, czy można innych modeli z "kartona" posłuchać, więc kto wie, może jest taka opcja. Dwa, co mają fajnego w sklepie, to sala odsłuchowa tzn. do sprzętu stojącego, ale tam się akurat nie pchałem bo i po co ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nigdy wcześniej nie miałem do czynienia z AKG. Ale chyba będę miał w najbliższych dniach okazję, by zapoznać się z K420 i K450 (!). Może również z K518DJ. Wiem, że K450 to trochę nie ten przedział cenowy, ale jestem ciekaw, bo pojawiło się parę podejrzanie dobrych opinii. Napewno dam znać, ale to już w innym temacie http://forum.mp3store.pl/index.php?showtopic=41239

Niestety, z Serii K4xx słuchałem tylko K414P i K412P, więc na ich temat mogę się wypowiadać, ale myślę, że warto ich posłuchać - chociażby z ciekawości.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie Flash :) No to jakby coś to dam Wam znać, co załatwiłem i co odsłuchałem. A odnośnie sali odsłuchowej, to znam temat- nieżle można sobie smaka narobić ;) Ale zawsze lepiej zabrać pare płytek, a nóż widelec uda się fajnie muzyczki posłuchać :) A jak jeszcze do tego kawunią poczęstują, to już w ogóle jak w domu :P Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W SJ5 za dużo dla mnie było właśnie środka, za mało takich - jakby to powiedzieć - wysokich wysokich tonów ( bo SJ5 je mają, ale w K518DJ mogę je porównać do tweeterów z Altonów, o ) i ten bas nie był tak potężny jak w K518DJ, choć był niski i bardzo realistyczny.

mógłbyś to rozwinąć ?? Które lepsze do muzy typu rock, hard rock, punck, metal - czyli gitarki ogólnie rzecz biorąc??

 

To samo pyt. ale w zestawieniu z Cowon d2, ktory moim zdaniem gra zimno ale fajnie odseparował instrumenty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem w recenzji Akg k518 by Dex-ter to on nie słucha rocka więc pewnie Ci nie pomoże zbytnio. Ja natomiast słucham rocka, czytałem ostatnio dużo o K518 i ponoć grają one b.dobre właśnie przy muzyce rockowej i metalowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Nie płasko, bo z tego co pamiętam, Dexter opisywał ich dźwięk jako dynamicznym, dobrze wybrzmiewającym basem, którego ilość nie jest zbyt duża. Jest różnica pomiędzy ilością (natężeniem) basu, a jego jakością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

odświeżę temat: chcę zakupić te słuchawki, ale waham się jeszcze czy będzie to dobry zakup. myślę jeszcze o ksc75 - ktoś ma możliwość porównania tych słuchawek? mój player to sony nwz 443, ma grać bez przesadnego basu, z dobrą górą, separacją i sceną.

 

Ja również pragnę odświeżyć temat i dołączyć się poniekąd do ostatniego pytania.

Posiadam player Sony X-1050, w którym właśnie jakby brakuje mi średnicy i wypełnienia, dodatkowo nie jestem zwolennikiem silnych basów więc czytając tą recenzję wydaje się, że te słuchawki są jakby stworzone do wymienionego odtwarzacza, ale w życiu bywa jak zwykle różnie.

 

Sony gra płasko, ma dużo powietrza i sceny, co nie do końca mi w nim pasuje ponieważ dźwięki wydają się czasem jakby za bardzo oddalone, wokal również zostaje w pewnej odległości, zamiast miło szeptać do ucha. Słucham głównie Jazzu ale w klasycznym wydaniu raczej z miłymi kobiecymi wokalami, R&B, Czasem POP, Folk w wykonaniu Irlandzkim itp.

Szukam właśnie zamkniętych słuchawek nausznych w cenie do 250 PLN.

Czy ktoś słuchał tych słuchawek z odtwarzaczami SONY serii X ?? Jeżeli tak to oczywiście proszę o opinię.

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ath odpuść i kup shure srh240 - z sony gra super.

 

Hasos widzę, że czuwasz ;)

 

Ważne pytanie z którymi Sony gra super?

Jeżeli z tym który posiadasz, to niestety ma on dość inną sygnaturę od serii X i w tym cały szkopuł.

Jak dla mnie X gra zbyt oddalonym głosem, zawoalowanym i szukam słuchawek które przyciągną na tym playerze zdecydowanie dźwięk.

Na razie GRADO SR-60, ATH-SJ5 i Fostex T-7 wydają się dobrymi kandydatami.

Shure SRH240 jeszcze nie brałem pod uwagę, jaki grają dźwięk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie słuchałem na nich x tylko w sklepie, ale to wystarczyło, by mi się ten odtwarzacz spodobał. grało rzeczywiście dość przestrzennie, z oddali, ale chyba taka natura tego playera i ciężko będzie znaleźć słuchawki, które zmienią jego sygnaturę. no chyba że kupisz koss porta pro - one są liniowe do bólu, zero przestrzeni i z x grały super :). mnie się shure z x podobały, zawsze możesz coś pokombinować z eq. poza tym, z tego, co czytałem to grado i sj5 też są dość przestrzenne, a shure ponoć ma podobną sygnaturę do grado, więc myślę, że lepiej wydać 200 na shure niż na grado 2 razy więcej - no i grado mobilnymi słuchawkami nie są. poza tym jak ci shure nie spasuje to myślę, że sprzedaniem nie będzie problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zostałem zmuszony do użycia moich SJ5 jako bardziej przenośnych i powiem szczerze, byłem zaskoczony bardzo przyzwoitym tłumieniem. Jechałem w pociągu (wprawdzie nie tym najgłośniejszym ale zawsze ...) i całkiem przyjemnie się ich słuchało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zostałem zmuszony do użycia moich SJ5 jako bardziej przenośnych i powiem szczerze, byłem zaskoczony bardzo przyzwoitym tłumieniem. Jechałem w pociągu (wprawdzie nie tym najgłośniejszym ale zawsze ...) i całkiem przyjemnie się ich słuchało.

 

JAk Ci się słucha SJ5 z Twoim Sony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JAk Ci się słucha SJ5 z Twoim Sony?

Bardzo fajnie. Nie umiem się rozpisywać na temat dźwięku i jego niuansów, porównywania odtwarzaczy i słuchawek.

Ostatnio dużo słuchałem soniaka na PL50, grało fajnie ale brakowało zwłaszcza góry. Przy SJ5 gra bardzo ładnie, jest i basik i góra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Mam akurat te słuchaweczki już hmm ze 3 lata będzie i powiem jedno: dźwięk jest naprawdę mega tak jak w recenzji napisano.

Scena jest świetna, nawet świetnie się gra w CS'a gdzie jest potrzebne dobre pozycjonowanie.

Wygodne, lekkie, nie bolą uszy po LAnparty całonocnym ;) Troche grzeją uszy, ale to raczej nieuniknione.

Noi za taką kasę to nie ma co wybrzydzać też :)

Jak dla mnie wybór był dobry kupiłem je wtedy za jakieś 160zł.

Kupuje niebawem mp3 wtedy coś moge powiedzieć jak to brzmi mobilnie, bo z kartą Creative Audigy 4 bosko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności