Skocz do zawartości

Zen Mosaic


Gość ~Raziel~

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ~Raziel~

Witam

 

Adix666 chciał recenzje po polsku to ją ma :P

Odtwarzacz kupilem 2 tygodnie temu w Media Markcie ( 2GB za 129zł), szczerze mówiąc nie wiem dlaczego :D po prostu naszła mnie ochota na nowy odtwarzacz a cena wydała mi się rozsądna, no to mam go ;)

W pudełku razem z odtwarzaczem jest: kabel USB, słuchawki, płytka CD z oprogramowaniem i jakaś ulotka pełniąca funkcje instrukcji obsługi.

Menu jest przejrzyste a wyświetlacz wyraźny i czytelny.

O jakości dźwięku trudno powiedzieć bo załączone słuchawki nie są najlepsze, jak sprawię sobie lepsze to wtedy będe mógł powiedzieć więcej, choć na firmowym sprzęcie nie jest najgorzej.

 

Podłączenie odtwarzacz do komputera bez zainstalowania oprogramowania na Viscie nie stanowi problemu, odtwarzacz zostaje odrazu wykryty i możemy poruszać się po nim jak po zwykłej pamięci przenośnej, z XP nie jest już tak wesoło, system nie wykrywa odtwarzacza, trzeba instalować softa.

Ale oprogramowanie i tak musimy zainstalować ponieważ wrzucając jakiś folder z dowolnymi piosenkami (o ile nie jest to cały album) odtwarzacz segreguje je w dosyć dziwny sposób uniemożliwiający normalne słuchanie wybranych utworów, trzeba robić playlistę co na odtwarzaczu jest dość trudne (mi się nie udało :P ) i trzeba to robić programem.

 

Co do filmów uznałem, że wyświetlacz jest zbyt mały, żeby się w to bawić, chociaż filmik fabrycznie wgrany prezentuje się całkiem nieźle.

Zdjęcia przegląda się wygodnie i są całkiem wyraźne, mozne je też powiększać.

Co do wbudowanego głośnika, jest on słaby i cichy, więc można go używać tylko w wmiarę cichym otoczeniu.

 

Skala głośności ma 20 stopni i jest wystarczająca.

W ZEN-ie jest też mikrofon, którego nie testowałem, więc nic o nim nie powiem.

Najbardziej zawiodłem się na radiu, krórego po prostu nie da się słuchać.

Jak chciałem znaleźć jakąś stacje (funkcja autoscan działa na tyle marnie, że stacje trzeba wyszukiwać ręcznie) i jak mi się to już udało :angry: gdy chciałem ją zapisać odtwarzacz zawiesił się, i tu przydawał się mały przycisk umieszczony z boku do resetowania ZEN-a.

Jak już po kilku próbach odtwarzacz "pozwolił" zapisać stacje to okazało się, że najmniejszy ruch powodował szum i żeby dźwięk był wyraźny kabel od słuchawek musiałem układać w różnych dziwnych pozycjach.

I winą nie jest tu słaby sygnał stacji radiowej, bo w mojej Nokii w tym samym miejscu radio działało bez zarzutu.

 

Podsumowując, odtwarzacz jest przeciętny, o ile wyświetlacz i przyciski działają dobrze i wygodnie, o tyle wygodne słuchanie mp3 wymaga troche posiedzenia nad oprogramowaniem i tworzenia playlist co na szczęście nie jest zbyt trudne, do oglądania filmów wyswietlacz jest za mały, ale to w koncu MP3 a nie MP4, o radiu można zapomnieć, czyli jak dla mnie takie 3/3+, czy kupił bym go drugi raz?

Na pewno nie za 200zł, za 130zł może, ale raczej rozejrzałbym się za czymś innym.

 

Mam nadzieje, że moja recenzja komuś pomoże,

Pozdro

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności