Skocz do zawartości

Muzyka do testowania


jupiterpm

Rekomendowane odpowiedzi

Czy macie jakieś "specjalne" utwory, które służą Wam do oceny zestawów player+słuchawki ?

Chodzi mi o kawałki, w których np. na jednym playerze wszystko dobrze i szczegółowo słychać a na drugim zestawie wszystko zlewa się w całość, nie słychać tego czy owego - tu dwóch brzdąknięć w bas, tu muśnięcia strun gitary akustycznej a w tym momencie uroczych dzwoneczków, o a tutaj za to wokal wydobywa się jak z łazienki albo kartonowego pudła.

Wiem, że najlepiej czasami słucha się sobie bardzo dobrze znanych utworów, w których poznało się już wszelkie muzyczne niuanse i smaczki ale może macie pomysł na jakieś utwory referencyjne i ich krótki opis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele zależy od źródła, z którego posiadasz dany utwór. Jeżeli np. ściągniesz z internetu utwór mp3@320kbps, to może się okazać, że ktoś przerobił go z mp3@128kbps. Dlatego jedną z bezpiecznych opcji, jest używanie takiego utworu, który dobrze znasz i wiesz, jak z grubsza powinny brzmieć dane jego elementy. Utwór referencyjny spełni swoją rolę tylko wówczas, kiedy Ty sam wiesz, jak powinien on brzmieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zdaję sobie sprawę z tego co napisałeś. Do tego dochodzi jeszcze bardzo subiektywny sposób słuchania muzyki albo po prostu fizjologia i akustyka. Ale mimo wszystko w testach odtwarzaczy czy słuchawek posługujemy się pewnymi określeniami dotyczącymi tu słychać a tu nie słychać albo tu słychać lepiej a tu jeszcze inaczej. Albo np. w tym utworze gitary wychodzą na pierwszy plan a wokalu nie ma wcale a tu z kolei bas zagłusza smyczki itd itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej, dobrze jest używać utworów, których się wcześniej słuchało na różnych playerach, mamy wtedy jakiś punkt odniesienia.

Ja osobiście mam parę kawałków, w których wiem jak powinny np. gitary brzmieć, a na różnych słuchawkach bywa... różnie ;]

Jednak myślę, że każdy potrafi sobie dobrać własny komplet - zwłaszcza jakieś utwóry, który wpadają w ucho/lubimy słuchać - bo słuchanie czegoś na siłę może spowodować że nieświadomie zaniżymy ocenę sprzętu, po prostu podświadomie mając dosyć danej muzyki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja od dziś mam płytkę Floydów The Wall w wydaniu koncertowym - nagranie zrealizowało MFSL. Realizacja stoi na niespotykanym wręcz poziomie (niespotykanym wśród płytek, które można kupić sobie w Empikopodobnych). Niesamowite stereo, czasem mam wrażenie binauralnych zabaw realizatora), niesamowita przestrzeń, głębokość sceny, separacja instrumentów, realność brzmienia instrumentów, genialne pozycjonowanie, świetny rozkład P-L,,, niesamowita ilość generowanego powietrza :) i to na armaturkach :). Ta płytka genialnie nadaje się do testowania słuchawek. Wydaje mi się, że słuchanie jej na sprzęcie stacjonarnym nie odda wszystkich smaczków.

 

...;i tylko qrcze czemu na rynku wstórnym kosztuje min. 500zł.

 

Jeśli ktoś może ją sobie kupić, lub zdobyć... POLECAM. Całkiem nowe doznania i emocje i to z tak dobrze znanych nagrań.

 

Do testów świetne. Szczególnie ten genialny rozkład stereo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie polecam jeszcze koncertową płytę Erica Clapton - Just One Night zrealizowaną przez w. w. wytwórnię MFSL i muszę przyznać, ze te wydania to prawdziwe arcydzieła!! Każdemu komu zapuszcze kilka popisowych numerów z tych wydawnictw poprostu kopara opada!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności