Skocz do zawartości

Coś zamkniętego dla fana Porta Pro


sledziu

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie jade oddać kossy na gwarancję (sic! 45zł w plecy) i z nowymi od razu do kumpla który chce zakupić.

 

W związku z tym poszukuje :

 

- słuchawki na miasto (a co za tym idzie najlepiej jak najwięcej dB, żeby bateryjka na dłużej starczała)

- BARDZO WAŻNY BAS (bassheadem jestem)

- najlepiej zamknięte (w porta pro w tramwaju trzeba było słuchać na FULL cały czas)

- WYTRZYMAŁE, lub co najmniej 12msc gwarancji (preferowane 24)

- nie dokanałówki ani pchełki - na głowe lub duże na całe ucho.

- Cena do 150zł, zakup najprawdopodobniej na allegro.

 

 

Odrzucam Sennki px100 bo po prostu średnio mi przypasował dźwięk (bas jakoś tak wysoko grał).

 

Najchętniej coś co da się nosić na szyi i zbytnio nie wyrywa kłaków, przez 2 lata użytkowania kossy bardzo ciekawie wydepilowały mi kark.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idealne będą k518dj, dołóż. Na prawdę warto ;)

 

k26p/k414p to jedynie mała namiastka zamkniętych słuchawek portable dla bassheadów.

dj'kom do pięt nie dorastają... ani izolacją, ani wygodą, ani graniem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja pozwolę się podłączyć pod zapytanie kolegi-do tej pory moje KPP współpracowały z Iriverem H10jr i Iriverem X20 także poszukuję czegoś zamkniętego do odsłuchu w domowym zaciszu,powiedzcie koledzy czy modele typu AKG K 518 DJ lub Audio Technica ATH-SJ5 potrzebują jakiejś mega konkretnej mocy odtwarzacza aby je należycie napędzić?

Czy Audio Technic'a warte zainteresowania czy skupić swoją uwagę na AKG?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z napędzeniem bezproblemowo, tłumienie świetne, basu MNÓSTWO :D Najlepszy wybór dla Ciebie, warto dołożyć.

 

Chociaż dla mnie masakryczne niewygodne w porównaniu z Aurvana Live!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odrzucam Sennki px100 bo po prostu średnio mi przypasował dźwięk (bas jakoś tak wysoko grał).

 

Znaczy się za nisko? Właśnie pxy grają niskim, napędzone z odpowiedniego źródła przytykającym uszy basem głównie, a porty łupią tym górnym niskiej jakości. To czy ja wiem czy spodobają ci się te akg, one też nisko schodzą ale bardziej łupią, a ty preferujesz ten bas z port...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy się za nisko? Właśnie pxy grają niskim, napędzone z odpowiedniego źródła przytykającym uszy basem głównie

Jak dla mnie było zupełnie odwrotnie, a sprawdzałem kolegi PXy na clipie i2 różnych zen-kach.

Możliwe, że te playery go nie potrafią odpowiednio napędzić, ale ja szukam czegoś właśnie do clipa.

 

 

 

a porty łupią tym górnym niskiej jakości. To czy ja wiem czy spodobają ci się te akg, one też nisko schodzą ale bardziej łupią, a ty preferujesz ten bas z port...

Porty łupią górą ? są otwarte (a wręcz przezroczyste) i może dlatego tak twierdzisz, ale pod dobrym wzmacniaczem schodzą wystarczająco nisko i nadal bas nie powoduje "zlepiania" się reszty dźwięków. Czasami nawet czuć wychylenie mambran na małżowinie i wewnątrz ucha.

 

Empirycznie stwierdziłem że najlepiej się czują przy właśnie niskim basie, choć prawdą jest, że potrafią podkolorować i pseudo-bas w okolicach 100hz.

Wszystko zależy jakiej muzyki słuchasz, ja głównie rocku i elektroniki.

 

Ogólnie szkoda mi się ich wyzbywać, ale zmieniłem miejsce zamieszkania i obecnie na mieście absolutnie się nie sprawdzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by nie mowic Porty graja efektowniej od PXow. Zeby uslyszec ten niski bas to trzeba dosc basowe zrodlo do PXow podlaczyc bo tak ogolem to sa troszke jasne sluchawki.

Nie słuchałem port, słuchałem ksc dociśniętych do ucha i porównywałem z pxami na clipie. Ogólnie rzecz biorąc dla mnie z pxami było to masywnie basowe połączenie, było ekstremalnie muląco i ciemno, bas schodził tak nisko że dawał wrażenie obniżenia całego pasma przez co zdawało mi się że basu niskiego jest średnio, a tego wyższego bardzo dużo i w niektórych utworach na flat eq niskie tony powodowały charczenie przetworników. Natomiast w ksc paradoksalnie mięcha było jak na lekarstwo a stukania dużo, natomiast tu muszę zaznaczyć że nie wiem na ile różnią się ksc od port.

 

Teraz pxy z t60 to takie neutralne brzmienie, z kompem grzeją i są przy tym dość ciemne, ale nie tak przesadnie jak z clipem że charakterystyka obniżyła się prawie całkowicie w dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Clip to w ogole inna kategoria. :P

Co do tego, ze na Clipie mula zgodze sie w 100%. Im dluzej ich slucham tym bardziej dochodze do wniosku, ze PXy i EXy to jest ta sama szkola brzmieniowa. Tyle, ze w PXach jest minimalnie bardziej srodek wypchniety. EXy na Clipie to tez byl straszny mul.

PXow do KSC na Clipie nie ma co porownywac. Wiadomo, ze KSC praktycznie najlepiej sie zgrywaja z Clipem z grona tanich sluchawek.

 

A Porty to takie basowe brzmienie. Duzo dolu, troszke gory brak i wlasciwie tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porty przy clipie grają hmm...

basu sporo, ewidentnie jest ciepło, ale nie tak muląco jak np z HD213Pro.

Bas raczej impulsowy w większości utworów, ale już np. w apocaliptice słychać grę na basie wprost pięknie.

Porta pro raczej bym powiedział jest jak wzmacniacze tonsila - charakterystyka brzmieniowa to zwykłe V, tyle że dość szybko kończy się góra (w hd212pro słyszałem dużo szczegółów u góry niż na portach).

 

Takie porównanie na szybko bo hd212 pro ma mój ojciec i też je troche potestowałem z clipem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności