Skocz do zawartości

Jak podpiąć MP3


piecho

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam wieżę i jest na niej wyjście AUX na dwa chinche i moje pytanie jest takie : Jakiego kabla trzeba użyć aby podpiąć odtwarzacz MP3 ze zwykłym wyjściem na słuchawki? Zamieszczam fotkę tyłu wieży.

P1290095.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz kilka wyjść (czytać i zastosować się po kolei id góry):

- zadbać żeby kabel w ogóle działał

- zadbać żeby odtwarzacz miał line-out (jak nie ma to zadbać o inny odtwarzacz)

- kupić wieżę nie wymagającą podłączania odtwarzacza

 

oczywiście możesz "po prostu" kupić audiofilski kabel za 1000 dolarów za metr bieżący :) wtedy nawet audiofilskie wtyczki i audiofilskie gniazdko sieciowe dostaniesz gratis :)

 

[edit] tak na poważnie: staraj się nie brać tego naj-naj tańszego, ale to dlatego, że może mieć kiepskie wtyczki i kiepskie luty (czytaj: przestanie działać bo kabel się ukręci albo bo cokolwiek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie hurtem taniej, w końcu 3 to nie 1 :D

 

Ale kabel musi być z miedzi beztlenowej a wtyczki pozłacane i dobrze przylutowane, tak mam to rozumieć?

 

[EDIT] Czy firma VIVANCO to faktycznie renomowana marka jeśli chodzi o kable? LINK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy żeby wszystko było masywne i po prostu działało... nie wiem co za uber-odtwarzacz chcesz do uber-wieży podłączać, ale nie kombinuj, bo na sam kabel wydasz w końcu więcej niż wydałeś na odtwarzacz+wieżę a i tak uznasz że nie gra to tak krystalicznie, jak oczekiwałeś, więc dokupisz jeszcze magiczne podkładki pod kabel i głośniki :)

 

;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Playerkiem będzie jakiś Sony (NWZ-S618F?) , a wieże Philips`a dostałem "w spadku", IMO całkiem-całkiem, zaraz dam fotki.

 

[edit] Proszę, oto i ona. Trzeba jeszcze kupić kabel do głośników, tych na fotce, ale to chyba zwykły wystarczy, czy trzeba w toto specjalnie inwestować?

P1300096.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja pisałem zupełnie poważnie

 

po pierwsze nie znam ani odtwarzacza (nie kojarzę odtwarzaczy sony) ani tym bardziej wieży...

 

... po drugie nie wiem czego właściwie oczekujesz od tego kabla? "audiofilskie" kable i dyskusje o ich brzmieniu dotyczą połączenia sprzętu kosztującego tysiące złotych - przykładowo żeby połączyć stacjonarny odtwarzacz CD-Audio z ogromnym wzmacniaczem, który jest podłączony do jeszcze większych kolumn...

 

kup kabel, który nie rozleci Ci się w rękach... a niezaleznie do tego jaki konkretnie kabel kupisz, to i tak w tym przypadku nie będzie żadnej różnicy w dźwięku (chyba że kupisz tak kiepski że będzie przerywał - to wtedy dźwięk będzie trzeszczał, co naturalnie od razu usłyszysz...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności