Skocz do zawartości

Ep630


sajmon

Rekomendowane odpowiedzi

siemano zamowilem creativy ep-630

sie wkurzylem bo w sobote wyslalem paczke poczta priorytetem do warszawy na gwarancje ze sluchawkami (mx400) i jeszcze nie doszla, poczta to ****e :] no i zamowilem sobie ep-630 za 114zl w poniedzialek beda wiec napisze jakie sa moje wrazenie, jak ktos bedzie chcial bede mogl zrobic dokladne zdjecia, i takie tam *******y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 72
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

więc tak moje wrażenia po otrzymaniu słuchawek

otworzyłem, zobaczyłem słuchawki, przewodzik cienki giętki, mięciutki, te gumeczki co sie do ucha wkłada takie jakies delikatne sie wydają, troszke przeszkadza mi wtyczka która jest prosta, wolał bym zagiętą jednak, ale za to nie mam asymetrycznego kabla, który niesamowicie mnie wkurzał w mx400, w sumie sluchawki wyglądają na delikatne, ale zarazem wyglądają na "rasowe" sluchawki, moim zdaniem po ich wykonczeniu widać, że będą dobrze dawać :P, nie wiem jak z soniaczami ale creativy - delikatne ale porzadne, w sumie ja dbam o takie rzeczy więc sie o nie zbytnio nie boje :)

pierwsze wrażenie jak włożyłem je do uszu, to tak jakbym sobie włożył stopery :huh: takie dziwne uczucie, ale jak włączysz muzyke to p 3 minutach o nich zapominasz (mająć pchełki cały czas je czułem)

jeśli chodzi o męczenie uczu, to słuchalem ich dzisiaj 7 godzin, i dobrze jest co godzine, może częściej troszke wyjać je i na chwilke "przewietrzyć" uszy, bo jak sluchawk isą w środku to nic nie dochodzi do ucha

np gadam z kumplem na przystanku, player wyłączony, słuchawki w uszach i prawie nic nie słysze, sytuacja w autobusie do kierowcy prosze żeby mi dał bilecik, a on coś mówi a ja nic nie słysze (player tez wyłączony)

 

dobra no to teraz wrażenia odsłuchowe, więc najpierw podłączenie do playera (790 soft 1,29kr) ustawienia wiadomo prawie najlepsze, tzn takie na jakich słuchałem w mx400, tylko że tamte wysiadały przy 30, przy 40 dałem rade słuchać ale kiszka gra; natomiast w 630 hm, więcej jak 30 nie ryzykowałem, jest to zdecydowanie za dużo i tak na moje uszy, jechałem małym autobusem, i jak włączyłem na 33 kawalek dj timoty - vive la vida to sie wszyscy zaczeli na mnie patrzeć, a ja miałem sluchawki w uszach i czapencje na uszach zimową, bas jest przygniatający, wysokie na najwyższym poziomie, nie gubi średnich, słychać szum w zalezności od bitrate, normalnie słucham na poziomie 10-15 gdyż więcej nie trzeba, słychać kazdy detal np idać ulica, ******scie tłumia, bas jest szybki i zdecydowany, moge wręcz powiedzieć że przygniatający, a zarazem miękki ciepły (choć zalezy jaki kawałek nie kazdy ma identyczne niskie tony)

zapomniałem dodac, ze muzyka jaka preferuje najbardziej to od trance do dance poprzez mieszanki manieczek, protectorów, disco polo (a co tam na weselach każdy sie bawi a tam tylko disco i biesiada :P )

to chyba wszystko jeśli chodzi o playera

wkurza mnie np to że jak ide ulicą i żuje sobie gume to słysze dzwięk szczęk :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

teraz czas na Audigy, podłoczony zestaw Creative T5400, sluchawki podłączone do pilota, ustawienia w winampie reset, w sterowniku soundblastera reset

słychać szum na niskich bitrate, ale ku mojemu ździwieniu, na takich ustawieniach można by śmiało słuchać, nie brakuje niskich, można nawet powiedziec że jest ich troszke za dużo w stosunku do wysokich, średnie troche giną

szkoda że nie mam porównania z ex71 lub chociażby ex51, z plugami nie chciałbym porownywać, nie jesteś az takim fanem łupanki, ale śmiało moge powiedzieć, że niskie z ep630 zadowolą kazdego miłośnika niskich tonów!!! zresztą moge smiało powiedzieć, że ep630 zadowolą kazdego, tymbardziej, że np ja kupiłem je w sklepie z kompami za 114zł, czyli o wiele wiele wiele mniej niż jakiekolwiek sony i nawet jeśli grały by gorzej, a myśle że jeśli już to dużej róznicy pomiędzy nimi nie ma, to nawet jesli grały by gorzej to ich cena w 100% to rekompensuje!!!

 

!!! POLECAM KAZDEMU !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesteś może z krakowa? ;]

 

nie mając porównania EX51, EP-630 i The Plug mówienie "mają piękne basy" nic w sumie nie mówi O_o

dopiero gdyby ktoś powiedział "mają pełniejsze basy niż EXy, przy czym góra jest może nieco bardziej schowana" to już byłby konkret...

... no i czy słuchałeś na normal czy na E3D+DBE albo na EQ (jakim)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weźcie to (tzn. epy i exy) wreszcie porównajcie. Ile można żyć w niepewności :D

 

Sajmon, możesz zrobić jakieś dobrej jakości zdjęcia (złączenia, spoiny i szczeliny w słuchawach)... byle nie komórką :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisalem, w playerze wszystkie dodatki praktycznie na max, w kompie na standard, dzisiaj sprawdze jak bedzie w playerze na standardzie i opisze jeszcze co i jak

 

oczywiście nie mam porównania do sony, co nie zmienia faktu że te słuchawki mają moim zdaniem świetny bas, może sony mają extra świetny bas, tego nie wiem i pewnie sie nie dowiem

a co plugów, ich niskie podobno przyćmiewają inne tony, i podobno są podkręcone mocno? jeśli tak to nie interesuje mnie dzwięk jaki sie w nich wydobywa i co prezentują

 

sluchalem na max 33 przez chwile, a takto na 30 i dlugo tak nie moglem wytrzymać i jeżeli siedze w przedostatnim rzędzie w 6 albo 7mio metrowym autobusie, na oko 13 osob, i nagle włanczam na te 33 i widze, że sie praktycznie kazdy obejrzal więc wiesz :P

 

dzisiaj zagadam z kobitą, aby pożyczyła aparat od ciotki, to porobie fotki, więc może jeszcze dzisiaj fotki by były, tylko zagadam do admina o dostęp do serwera, bo foty zrobie w największej rozdziałce, żeby było jak najwięcej detali, wiec pare mb bede potrzebował

 

niestety nie jestem z Krakowa :( Włocławek Wita :)

 

a i jeszcze jak szedłem do pracy wczoraj w traperach i miałem słuchawki w uszach, to tylko słyszałem jeb jeb jeb :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm Ciekawe czy te sluchawki to kwestia 4 czy osmiu miesiecy :/ widzialem je w empiq i creative (badz producent;) naprawde zaoszczedził na materiałach.. Jak sie widzi shury to dopiero czuje sie ze jest jakosc..

Ps. skret : przeciez juz tu (na forum i chyba w tym dziale) widzialem zdjecia tych sluchawek nawet na stronie creativa sa wysokiej jakosci zdjecia. Ja widzialem je i szczerze to sie wacham je kupic -_- bo dupna jakosc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. skret : przeciez juz tu (na forum i chyba w tym dziale) widzialem zdjecia tych sluchawek nawet na stronie creativa sa wysokiej jakosci zdjecia.

Ja bym chciał real photo, ze zbliżeniami na szczegóły. Nie chcę zdjęć które pokazują ogólny wygląd słuchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym się z Wami podzielić moimi uwagami dotyczącymi ep 630... ale najpierw wszystko od początku :D

do tej pory używałem tylko pchełek, głównie ze względu na dyskrecję jaką one zapewniają...

dotychczas miałem i słuchałem na oryginalnych pchełkach irivera vel sennheiser mx 400, później przesiadłem się na mx 350(notabene był to kiepski wybór gdyż dwukrotnie mi je wymieniano, w każdym z egzemplarzy problem był ten sam... przestawała grać jedna ze słuchawek) ostatnio używałem pchełek panasonica rp hv 288(dzwięk IMO lepszy niż w przypadku mx'ów 350/400)...no cóż dzwięk mnie zadowalał aż do momentu gdy zacząłem się zagłębiać w forum i wyczytałem na nim o jakości słuchawek dokanałowych...

zachorowałem na sony mdr ex 51/71, miałem już je niebawem kupić gdy nagle dzisiaj dostałem w prezencie creative ep 630...

 

Pzrypominam że nie mam porównania do ex'ów sony...

 

Wykonanie:

Pzrewód długości ok 1.2 m nieasymetryczny zakończony złotą prostą końcówka, kabelki są troszkę cieńsze aniżeli w mx'ach i panasonicach, jednocześnie są bardziej miękkie i milsze w dotyku (wiem jak to brzmi :P ) jestem ciekawy tylko jak będzie to wyglądało po użwyaniu w niskich temperaturach,

same słuchawki są oczywiście plastikowe, jednak IMO jest to dobrej jakości plastik, przy normalnym używtkowaniu napewno się sprawdzi- wiadomonie nei ma rzeczy nie zniszczalnych, kabelki dochodzące do samych słuchawek są dobrze zamocowane nie ma luzów, dobrym według mnei rozwiązaniem są te gumowe tulejki wokół przewodów wychodzące ze słuchawek, są elastyczne i niejako nie pozwalają na zbytnie zginanię się kabelków... jeśli chodzi o końcówkę jest to prosty pozłacany wtyk(osobiście wolałbym wtyk kątowy :angry: ) wykonanie podobne jak w przypadku mx'ów przewód nie wydaje mi się luźny

 

 

Komfort noszenia:

o komforcie zbyt dużo nie mogę powiedzieć (za krótko je mam) narazie są wygodne silikonowe wkłądki są miękkie i dobrze się układają do ucha, zobaczymy jak to komfortowe wrażenie długo się utrzyma

 

Dzwięk:

jakkolwiek nigdy się za audiofila nie uznawałem, to jednak wraz z czytaniem tego forum moje pojęcie jakości dzwięku się zmieniło

jedno jest pewne i mogę to stwierzdzić z czystym sumieniem dzwięk jest czysty i napewno lepszy niż w mx'ach i panasonicac(wszakże są to inne słuchawki inna klasa)

tak naprawdę moich wrażeń do końca nie umiem opisać, wszystkie tony wydają mi się być dobrze zrównoważone... wydaje mi się że pewne indywidualne braki można poprawić equalizerem jakkolwiek w tej chwili pisząc ten post słucham na eq normal

 

Moje obawy:

słuchawki wydają się być dla mnie zbyt głośne przy głośności 15 dzwięk jest już dla mnie za głośny, w tej chwili słucham na 8 i nie słyszę ani telewizora który jest za mną ani mojego brata,jestem ciekaw jak to będzie wyglądało w praktyce na ulicy

teraz już rozumiem ograniczenie głośności wymuszane na iriverze przez francję i się zastanawiam czy profilaktycznie nei zmienić softu na soft z mnierjszą mocą :D

w zwiazku z tym mam też pytanko do was na jakiej maksymalnej głośności słuchacie na słuchawkach dokanałowych, jak dlugo ich już używacie i czy zauważyliści ejakieś neipokojące objawy jeśli chodzi o wasz słuch...

 

acha KHRoN uprzedzając twqoje pytanei jestem z kielc :)

 

to chyba na tyle jak coś mi przyjdzie do głowy to napiszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem tam zdjęć > 5Mpix robionych na makro z odległości 10cm.

Może gdzieś przeoczyłem :ph34r: .

 

A z resztą nieważne. Jak mówisz że badziewie (nie tylko Ty :] ), to przewagę dostaje sony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dzisiaj nie dalo rady zalatwic aparatu bo ciotki nie było, pinda jedna gdzieś wybyła :D ale jak dostane aparat to właśnie foty będą ogromne :P

maybe tommorow

czy to jest badziewie czy nie to mozna stwierdzić jak sie je weźmie do reki, jak sie je będzie używac, to że w pudełku wyglądają tak a nie inaczej moim zdaniem nic nie mówi

tak jak już ktoś tutaj pokazywał test wytrzymnałosci kabelka od sony, taki cienki a jakże mocny, wcale na taki nie wygladał!!!

ja słucham na 13 przeważnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acha KHRoN uprzedzając twqoje pytanei jestem z kielc

Mam wujka w Kielcach - proboszcza ;)

Pzrewód długości ok 1.2 m nieasymetryczny

Asymetria to przeciwieństwo symetrii. Więc wystarczyło napisać "symetryczny" ;)

 

tak jak już ktoś tutaj pokazywał test wytrzymnałosci kabelka od sony, taki cienki a jakże mocny, wcale na taki nie wygladał!!!

O wytrzymałość na rozciąganie bym się nie martwił. Największą słąbością kabelków jest ich izolacja - ta zewnętrzna otoczka. To ona po pewnym czasie nawet normalnej eksploatacji się wyciera, łamie, pęka. Szkoda że nie ma osoby, która posiadałaby epy przez jakiś dłuższy okres - rok... :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie ma osoby, która posiadałaby epy przez jakiś dłuższy okres - rok...  :ph34r:

Soniaki czasami nie dozywaly roku (mowa np o 3 miechach amerykanie sie skrazyli na Amazon.com) nie chce myslec co bedzie z epami :) choc chyba kupie.. moze za pol roku napadne na bank i kupie sobie cos na zamiane przetartych/urwanych epow ;)

 

A teraz troche zlosliwosci ;) mam nadzieje ze nie za male zdjecie

ep_630_c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest fota creativow! wzor ten sam ale to nie ep630

nie kupisz sluchawek bo np za rok może sie np wytrzeć osłona przewodzików? dla mnie to jest chore

ludzie piszą o nich jak o nich jak o sluchawkach ktore sie rozpuszczaja od samego trzymania w ręku, wogole ludzie to maja schizy, przewodziki im zamarzają pfff

czytaliscie gdzies wypowiedz kogos komu zepsuly sie epy? ja nie a na rynku sa od dawna, ma je duzo ludzi zyja sluchaja maja sie dobrze wiec nie wiem czemu robicie taki szum o to czy wygladaja na delikatne czy wygladaja na masywne, jak by od tego mialo zalezec czy bedziecie sluchali muzyki czy nie!! Najwazniejsze ze graja cudnie!

wszystko sie z czasem psuje, jedna rzecz szybciej, druga wolniej, inna wogóle, w 50% nic na to nie poradzimy, ale od tego mamy 2 lata gwarancji, a drugie 50% to uszkodzenia mechaniczne, którym możemy zaradzić, to zależy od nas i od tego jak bedziemy o nie dbali!

 

zdrowko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności