Skocz do zawartości

Odtwarzacz MP3 za 650-700zł


Gniewkoch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dzis wplynelo do mojej kieszeni 600zl i oczywiscie kupuje playerka! Slucham muzyki b. roznej ale glownie rock i muzyka instrumentalna. Asolutnie nie zalezy mi na odtwarzaniu filmow zdjec itp. Priorytetem jest dźwięk. Co polecacie (bez sluchawek, te dokupie pozniej poki co mam SHE9500),?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zgadza się - X5 ma bardzo dobrą jakość dźwięku. Niestety jest to dyskowiec, do tego już nieprodukowany. Do podłączenia go do kompa lub sieci niezbędny jest specjalny moduł (nie wiem jak to się nazywa). Ale ogólnie odtwarzacz godny polecenia.

 

D2 jest przereklamowany wg mnie. Funkcjonalnością wiele nie ustępuje mu Vedia V39 (największym brakiem jest tu nieobecność slotu na karty), ale pod względem jakości dźwięku znacznie go przewyższa.

 

Zastanów się nad Sony S63x. To naprawdę porządnie brzmiący i dopracowany odtwarzacz. Wadą może być konieczność używania specjalnego kabla USB i brak ładowarki sieciowej. No i skoro priorytetem jest dźwięk, to może mało pojemny 6GB iRiver E10?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze ze zrazilem sie do iriverow po tym jak sam z siebie pekl mi wyswietlcz w e100 :) A jak wyglada ten s63x bo w ogole go nie moge znalezc w internecie. A co do Vedii to jesli ma lepszy dzwiek od Cowona to oczywiscie zdecyduje sie na nia, a co z mozliwoscia podlaczenia do niej RockBoxa, jest to realne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to juz mamy waskie grono. Cowon D2 lub x5, lub Vedia V39. Ktory z tych trzech odtwarzaczy ma najlepszy dzwiek. Bylem juz prawie zdecydowany na wybor jednego z cowonow ale nie wiem jak prezentuje sie V39. Prosze o rade szanownych forumowiczow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ sprzedaję V39, to może wydaję się mało obiektywny, ale z tych trzech polecam Ci właśnie V39 lub X5, jeżeli chcesz większą pojemność (Vedia max. 8GB, iAudio 20, 30 lub nawet 60GB). Dźwiękowo inne, wiec są różne opinie, ja wolę V39. Ponadto V39 jest mniejszy i lżejszy.

 

A co do Sony, to pisałem o S639F, S638F, S636F (16, 8 lub 4GB odpowiednio).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się - X5 ma bardzo dobrą jakość dźwięku. Niestety jest to dyskowiec, do tego już nieprodukowany. Do podłączenia go do kompa lub sieci niezbędny jest specjalny moduł (nie wiem jak to się nazywa). Ale ogólnie odtwarzacz godny polecenia.

 

D2 jest przereklamowany wg mnie. Funkcjonalnością wiele nie ustępuje mu Vedia V39 (największym brakiem jest tu nieobecność slotu na karty), ale pod względem jakości dźwięku znacznie go przewyższa.

 

Zastanów się nad Sony S63x. To naprawdę porządnie brzmiący i dopracowany odtwarzacz. Wadą może być konieczność używania specjalnego kabla USB i brak ładowarki sieciowej. No i skoro priorytetem jest dźwięk, to może mało pojemny 6GB iRiver E10?

 

Miałeś D2 ?

Ja miałem v39 a teraz mam d2 i d2 jest o wiele lepszy.

 

Polecam D2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze i Vedia nie jest zlym pomyslem, ale czy obsluga jej dotykowego ekranu nie jest uciazliwa? Nie sprawia trudnosci z szukaniem utworu na liscie (E100 mnie tym straaaasznie zrazil), a mialbym jeszcze 200zł na jakies sluchawki. Skoro z dwoch playerkow - D2 i X5 dzwiekowo goruje x5 to podziekuje, czytalem o nim na forum i jest ciezki i ma bardzo slaba baterie. Czy zestaw Vedia V39 + słuchawki (ok. 200zł) jest dobrym rozwiazaniem? I co najwazniejsze jakie sluchawki??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam V39 i X5 - mnie bardziej podoba sie dzwiek X5 - zdecydowanie. Jest bardziej szczegolowy, detaliczny, przestrzenny - pewnie tez w zaleznosci od sluchawek jakie sie do niego podlaczy. V39 brzmi bardzo dobrze, ale tylko na EQ Normal i bez zadnych dopalaczy dzwiekowych - wszelkie tzw. ulepszacze w Vedii bardzo psuja dzwiek i czynia fo sztucznym i plastykowym. W X5 tez nie uzywam EQ ani dopalaczy a dzwiek mnie czaruje...

 

Ja X5 dostalem tuz przez Sylwestrem za 499 w Electro World. Nie wiem skad oni go mieli, ale go mam:-) i sie ciesze, bo od razu sie w nim zakochalem.

 

Nie sluchalem D2, ale sluchalem i7 (a czytalem, ze playery brzmia podobnie). Dzwiek X5 jest zdecydowanie lepszy od i7. Mi nie przeszkadza, ze X5 jest ciezszy od innych odtwarzaczy - jego brzmienie mi rekompensuje jego domniemane niedogodnosci:-). Dla mnie on ma sluzyc do muzyki i tu spisuje sie doskonale. Zaznaczam jednak, ze jest to moja opinia i wcale nie musi byc sluszna i wlasciwa dla innych osob...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś D2 ?

Ja miałem v39 a teraz mam d2 i d2 jest o wiele lepszy.

 

Polecam D2.

 

Ile osób, tyle gustów. Dlatego napisałem "wg mnie". Właścicielem D2 nigdy nie byłem, ale słuchałem go wystarczająco długo, by wyrobić sobie opinię.

 

W moim odczuciu D2 gra w porównaniu do V39 bardziej zza szybki, z oddali, jednocześnie nie ma takiej sceny. Bas nie jest tak naturalny jak w Vedii (a akurat uważam, że bas Vedii to najsłabsza jego strona). Góry nawet nie ma co porównywać - V39 ma wprost rewelacyjną. Talerz to talerz, a nie dzwonek, wybrzmiewa tak, jak powinien. V39 gra barwniej od D2, choć nie aż tak barwnie jak X5.

 

Jakie są Twoje odczucia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slyszalem o x5 wiele dobrego, ale na forum jest pare postow o tym ze ma strasznie niestabilna baterie ktora trzeba wymieniac, wiec chyba raczej bede optowal przy D2. Cowon d2 4GB to 470zł a karta 16GB to 100zł. choc teraz wpadla mi do glowy madra mysl, coby kupic odtwarzacz + jakies sluchawki w granicach 200zł (dokanalowki) i poczekac z karta anizeli kupic karte i czekac na sluchawki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o D2 to na prawdę nie rozumiem, czemu jest tak chwalony - separacja instrumentów stoi na mizernym poziomie, bas zagłusza momentami resztę pasm, itp.

do większości odtwarzaczy tu poleacnych ustosunowałem się w tej recenzji

żeby nie być gołosłownym poleciłbym Sony s63x / iAudio i7

w vedii niestety jestes skazany na potworne sterowanie, a czasem bezwzrokowe bardzo się przydaje, wtedy s63x pokazuje swoją ogromną ergonomię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy i7 mam slot na karte pamieci i w miare zywotna baterie? Niestety tego Sony nie ma na allegro.

a musi być allegro? inne miejsca:

kupujemy.pl - porównywarka cen

Euro RTV AGD

jakas inna strona

oferty przypadkowe, pierwsze z google, dobrze poszukaj, to znajdziesz dość okazyjnie

 

i7 nie ma wejscia na karte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygrzebalem jakiegos posta D2 vs i7 i chyba i7 wygrywa, gdyz jest najpelniejszym obrazem moich oczkeiwaan, dzwiek, rozmiar bateria. D2 to bardziej filmy etc. I i7 chyba nie ma jednak tego slotu na karte, szkoda. Ale coz najwyzej sobie kupie pendrive bo 4Gb do muzyki mi wystarczy. Moi drodzy pomozcie mi teraz wybrac sluchawki (koniecznie doki) za cene ok. 250zł. Muzyka to jak juz mowilem rock, instrumentalna i rap czasami. Nie lubie mocnego bassu moim zdaniem tlumi wszystko w utworze dlatego wole lekki przyjazny basik :) Co polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a musi być allegro? inne miejsca:

kupujemy.pl - porównywarka cen

Euro RTV AGD

jakas inna strona

oferty przypadkowe, pierwsze z google, dobrze poszukaj, to znajdziesz dość okazyjnie

 

i7 nie ma wejscia na karte

Dzieki za linki, ale chyba jednak zdecyduje sie na i7, teraz tylko musze dobrac jakeis sluchawki i mam piekny zestaw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności