Skocz do zawartości

...a wybór stawał się coraz trudniejszy.


chible

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 98
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Troche nie rozumiem postępowania iriver'a -_- Jeśli E50 ma tylko zmienioną obudowe względem E100 to pewnie T6 http://www.iriver.pl/48,features,produkty.php i E100 s2 to również to samo ...

Tylko po co tyle podobnych playerów...

Co do tego , że E50 to to samo co E100 to ciężko się zgodzić (chyba , że elektronika ta sama) mamy mniejszy wyświetlacz z mniejszą rozdzielczością , nie mamy slotu na karty micro SD ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skopiowane ze strony iriver.pl:

(...)

... Iriver E50 dostępny będzie wraz z 24-miesięczną gwarancją polskiego dystrybutora. Każdy kto nabędzie odtwarzacz w ramach przedsprzedaży otrzyma w prezencie wodoszczelne etui.

 

Czemu w takim razie w mp3store podają "gwarancja 1 rok"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba odpadł w przedbiegach, ale jeszcze nie przesądzone, czekamy do jutra. Na razie go wykluczmy bo jeśli nawet bedzie świetny dźwięk to mogę go kupić kiedy indziej bo jest relatywnie tani. Właśnie miałęm napisać, że będę wybierał między d2 a e10 ponieważ i7 to raczej konkurent e10 a w tym pojedynku wygrywa e10, alee no właśnie , ale w komisie anqstorm wystawił tego i7 z ibooda i tutaj to już się można zastanawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie już lplayer i E100 grały tak samo, wiec się nie zdziwię jak wypuszczą kolejne tak samo grające playery... iriver widocznie taką sobie taktykę marketingową obrało, że wypuszczają pozornie inne playery, a w środku ten sam shit, tylko w różnych konfiguracjach obudów i dodatkowych funkcji np. czytnik kart pamięci...

 

widać już te czasy minęły kiedy iriver żerował na wymagających klientach... teraz żeruje na klientach naiwnych :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc przyszedł mój e10 :)

Po kilku godzinach porównywania z v39 i i7, sytuacja wygląda następująco:

e10 zostaje u mnie na stałe, jego charakterystyka grania najbardziej pasuje mi ze słuchawkami które posiadam, chodź z ex85 nieco lepiej brzmi v39... duży wpływ na mój wybór ma wygoda obsługi, gdzie v39 nie ma się co równać do e10.

 

A tak na marginesie, jeśli chodzi o brzmienie grajków to wg mnie prezentują się one w następującej kolejności (chodzi o playery z którymi miałem kontakt i o których ewentualnie była mowa w wątku)

 

iRiver e10, Vedia v39, Sony NWZ-S639F, iAudio i7, iRiver Clix II, Meizu m6, Cowon d2...

 

oczywiście od najlepszego moim zdaniem do najsłabszego, choć jeśli chodzi o clixa i i7, to górę wzięło chyba przyzwyczajenie swojego czasu do brzmienia iAudio.

 

Pamiętaj, ze ważne jest dobrać do grajka dobre słuchawki... jak vedia wymiata z e85, tak e10 imo wymiata z px 100 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja już mówiłem że mam SHE 9500, lecą do mnie pl30 i pl12 ( z czego nie wiem czy nie sprzedać 12 i kupić 18) no i jutro dostanę AKG k518dj ( mam gąbki od casio). Tak naprawdę z tymi playerami między którymi wybieram nikt nie sprawdzał za bardzo tych słuchawek, wiadomo do dj to jakiś jasny i zimny ale do pl30 to ciepły :) dobre co ?:P

Pytam jeszcze i proszę o szybką odpco do i7 z komisu , moze bym wziął zobaczył i najwyżej sprzedał jak nie bedzie mi odpowiadać za tą samą cenę.

 

A no i jeszcze jak coś to za jakieś pół roku px100 może by mi sie udało kupić bo tego typu słuchawek nie posiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem na etapie poszukiwań odtwarzacza i przez ostatni tydzień szukam, czytam, słucham [na CAL!]

 

IMHO:

e10 - nie miałem z nim styczności, z tego co czytam, fajny odtwarzacz, ale trudno dostępny i jak już to z drugiej ręki

d2 - jak na razie mój faworyt. Trochę mnie jego cena nie zachwyca i ten dźwięk ciut głębszy mógłby być [ale może trochę zabawy z EQ wystarczy]

i7 - gorsze brzmienie [dla mnie] niż w d2 i ekranik raczej nie do oglądania filmów, ale jest mały, ładnie się prezentuje i obsługa nie sprawia trudności

clix - cena i brak wejścia na karty - dla mnie to zbyt duża wada

 

Jeśli masz możliwość przesłuchania to koniecznie to zrób [niekoniecznie w mp3store, saturn, media-markt i temu podobne też na to pozwalają]. Ułatwia to sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem na etapie poszukiwań odtwarzacza i przez ostatni tydzień szukam, czytam, słucham [na CAL!]

 

IMHO:

e10 - nie miałem z nim styczności, z tego co czytam, fajny odtwarzacz, ale trudno dostępny i jak już to z drugiej ręki

d2 - jak na razie mój faworyt. Trochę mnie jego cena nie zachwyca i ten dźwięk ciut głębszy mógłby być [ale może trochę zabawy z EQ wystarczy]

i7 - gorsze brzmienie [dla mnie] niż w d2 i ekranik raczej nie do oglądania filmów, ale jest mały, ładnie się prezentuje i obsługa nie sprawia trudności

clix - cena i brak wejścia na karty - dla mnie to zbyt duża wada

 

Najlepiej byłoby mieć je wszystkie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B20 wygląda już trochę archaicznie. Bardziej przypomina poprawioną wersje Clixa niż Clixa2. Pod względem designu wygląda jak Clix z antenką... choć menu jest bardzo podobne do tego z Clixa2.

 

A tak w ogóle B20 to nie następca żadnego Clixa, tylko B10, a to inna seria odtwarzaczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem przy porównaniu playerów e10, i7 , d2 odpada i7, dlaczego? A no dlatego, że jest to player pośredni między tymi dwoma, ktoś może powiedzieć, że na e10 nie ma gwarancji, no ale jak dla mnie to chyba najmniejszy minus. Jeśli chcemy skupić się na muzyce i funkcjonalności ( taka stara szkoła, zwykłe przyciski, dobry dźwięk porównywalny z ifp) to wybierzemy e 10 a nie i7, a jeżeli chcemy mieć player do filmów, muzyki, zdjęć jednym słowem do wszystkiego to wybieramy d2 a nie i7 , bo dźwięk mimo, że nie rewelacja to da się znieść, a przeciętny konsument nawet nie zauważy żadnej plastikowości, bardzo fajny ekran ( moim zdaniem zbyt delikatny się nie sprawdza), możłiwość rozszerzenia pamięci kartą , długi czas pracy i można tak wymieniać. Ja myślałem nad tym jaki player będzie uniwersalny, kurcze, czy nie przychodzi wam na myśl, że to właśnie i7? Tak ? No bo złóżcie e10 i d2 w jedną obudowę, Przecież on ma i długi czas pracy i łądny wygląd i dotykowy pad, i video i zdjęcia, mnóstwo możłiwości i praktycznie dobry dźwięk, i to jest właśnie player uniwersalny? ... nie, nie jest taki, ten ekran jest za mały do filmów, pad może i się sprawdza, ale nie jest to ani dotykowy wyświetlacz gdzie możemy szybciej obsługiwać i w jednym czasie mieć na ekranie kilkanaście przycisków , ani nie jest to prosty zwykły zestaw przycisków który czujemy obsługując i robimy wszystko nawet na pamięć intuicyjnie., wygląd może ma i ładny, ale nie kupujemy sprzętu za kilka stów żeby stał na półce i cieszył oczy, on ma cieszyć uszy ! za pośrednictwem kabla i słuchawek. Line in może i się przyda, ..raz na rok, bo skąd zgramy dobrej jakości audio? a jeśli chodzi o radio to tutaj mamy przecież inną opcję zgrywamy inaczej. A po co nam dodatkowa dziura, żeby nam się myliła i brudziła? eee moim zdaniem i7 to lekki przyrost formy nad treścią, sam wiem po sobie, kiedy się pojawił to mało nie popuściłem z radości 60h muzyki, filmy, dotykowe przyciski*, ładny design, rozmair fajny, okazuje się zbyt piękne by było prawdziwe, oczywiście nie twierdze, że to kompletny bubel, bo jakąś tam jakość trzyma w końcu to iAudio (- w to też już trochę przestaje wierzyć, iriver i iaudio zaczęli trochę obniżać poprzeczkę, a ambicje z kolei zyskują młodsi w tej branży choćby sansa (sandisck)) Moim zdniem znów podkreślam, jeśli ktoś chce czegoś takiego jak ja chciałem niech kupi e10 + d2, bo wydaje mi się, że kompromisy tutaj nie zdają egaminu jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego zwykło się mawiać, ja w pierwszej kolejności wybieram e10 ,następnie może sięgnę po d2 jak budżet pozwoli, bo najpierw chce posłuchać prawdziwej fajnej muzyki ... the end

 

* swoją drogą troche taki oksymoron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odsłuchiwał ktoś E50? Jestem ciekaw czy faktycznie jest taki jak e100

 

byłem dzisiaj w mp3store, ale jeszcze nie było żadnego egzemplarza do odsłuchania...

 

tak swoja droga dzisiaj się dowiedziałem (w MIPie), że na rynek chiński, iRiver wypuścił remake odtwarzaczy z serii iFP, niestety nie wiem dokładnie jakie modele, ale pojemność powiększono do 4GB :D

 

Sprowadzenie do Polski ponoć ok 1000 zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak odsłuchasz E50 to daj znać. Jak możesz, to opisz jak się ma do M6 i najlepiej jakiego.ś Soniaka, ale nie widzę w sygnaturce..

 

PS Będzie wersja 8gb?

 

PS2 Na forum dostał ktoś to to do testów?

 

Nie wiem kiedy będę miał teraz okazję. Generalnie dzisiaj byłem w mp3store w "swoje sprawie", więc celowo dla E50 raczej nie będzie mi się chciało jechać... ;) ...ale oczywiście jak przesłucham to zdam relację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem przy porównaniu playerów e10, i7 , d2 odpada i7, dlaczego? A no dlatego, że jest to player pośredni między tymi dwoma, ktoś może powiedzieć, że na e10 nie ma gwarancji, no ale jak dla mnie to chyba najmniejszy minus. Jeśli chcemy skupić się na muzyce i funkcjonalności ( taka stara szkoła, zwykłe przyciski, dobry dźwięk porównywalny z ifp) to wybierzemy e 10 a nie i7, a jeżeli chcemy mieć player do filmów, muzyki, zdjęć jednym słowem do wszystkiego to wybieramy d2 a nie i7 , bo dźwięk mimo, że nie rewelacja to da się znieść, a przeciętny konsument nawet nie zauważy żadnej plastikowości, bardzo fajny ekran ( moim zdaniem zbyt delikatny się nie sprawdza), możłiwość rozszerzenia pamięci kartą , długi czas pracy i można tak wymieniać. Ja myślałem nad tym jaki player będzie uniwersalny, kurcze, czy nie przychodzi wam na myśl, że to właśnie i7? Tak ? No bo złóżcie e10 i d2 w jedną obudowę, Przecież on ma i długi czas pracy i łądny wygląd i dotykowy pad, i video i zdjęcia, mnóstwo możłiwości i praktycznie dobry dźwięk, i to jest właśnie player uniwersalny? ... nie, nie jest taki, ten ekran jest za mały do filmów, pad może i się sprawdza, ale nie jest to ani dotykowy wyświetlacz gdzie możemy szybciej obsługiwać i w jednym czasie mieć na ekranie kilkanaście przycisków , ani nie jest to prosty zwykły zestaw przycisków który czujemy obsługując i robimy wszystko nawet na pamięć intuicyjnie., wygląd może ma i ładny, ale nie kupujemy sprzętu za kilka stów żeby stał na półce i cieszył oczy, on ma cieszyć uszy ! za pośrednictwem kabla i słuchawek. Line in może i się przyda, ..raz na rok, bo skąd zgramy dobrej jakości audio? a jeśli chodzi o radio to tutaj mamy przecież inną opcję zgrywamy inaczej. A po co nam dodatkowa dziura, żeby nam się myliła i brudziła? eee moim zdaniem i7 to lekki przyrost formy nad treścią, sam wiem po sobie, kiedy się pojawił to mało nie popuściłem z radości 60h muzyki, filmy, dotykowe przyciski*, ładny design, rozmair fajny, okazuje się zbyt piękne by było prawdziwe, oczywiście nie twierdze, że to kompletny bubel, bo jakąś tam jakość trzyma w końcu to iAudio (- w to też już trochę przestaje wierzyć, iriver i iaudio zaczęli trochę obniżać poprzeczkę, a ambicje z kolei zyskują młodsi w tej branży choćby sansa (sandisck)) Moim zdniem znów podkreślam, jeśli ktoś chce czegoś takiego jak ja chciałem niech kupi e10 + d2, bo wydaje mi się, że kompromisy tutaj nie zdają egaminu jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego zwykło się mawiać, ja w pierwszej kolejności wybieram e10 ,następnie może sięgnę po d2 jak budżet pozwoli, bo najpierw chce posłuchać prawdziwej fajnej muzyki ... the end

 

* swoją drogą troche taki oksymoron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności