Skocz do zawartości

Kilka ważnych pytań


piecho

Rekomendowane odpowiedzi

Pytam o różnice szczególnie w jakości dźwięku ale nie tylko. Jak cenowo z NZW-S639F? W Toruniu to jedynie w Makro go zobaczę?

 

Co to jest funkcja VPT i jak toto działa?

 

Czy w NWZ-E436F jest możliwość zmiany tła, tematu czy mammy jeden styl i go nie ruszysz?

 

 

Czy w NWZ-E436F są wyświetlane okładki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. VPT to "polepszacz" dźwięku. Dzięki niemu możemy, wg Sony, uzyskać dźwięk surround. W praktyce, otrzymujemy dźwięk sztuczny i zniekształcony. Nie polecam używania tego wynalazku. :P

2. Nie ma w serii e43x możliwości ustawienia tapety czy zmiany tematu.

3. Tak, seria E wyświetla okładki albumów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w NWZ-E436F mamy cały czas te granatowe tło. Za ile najtaniej i gdzie dostanę NZW-S639F? Druga sprawa to taka, czy jest sens. Bo jakie zmiany prócz trybów które psują dźwięk wprowadził Sony? W ogóle jakiego soaniacza najbardziej opłaca się brać, słuchawki już mam (SHE9500 na miasto i Pioneer SE-M390 do domu, ciekawe czy Sony da sobie z nimi radę....)? Mogę mieć nówkę Sony NWz-S618F 8gb za 300zł ( W Makro są, jeśli jeszcze są) wprowadza on coś nowego względem NWZ-E436F ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Tak, jest cały czas jedno tło, ale moim zdaniem nie jest to wada odtwarzacza (w Clix2 miałem ponad 100 tematów, a i tak korzystałem tylko z jednego czy dwóch).

2. Wszystkie ostanio wprowadzone playery Sony mają bardzo zbliżone funkcje i identyczny wygląd menu.

3. Najtaniej wersja 16 GB była w sklepie Ole Ole!, teraz chyba najlepsza oferta jest RTV Euro AGD lub (469zł).

4. Seria s61x jest poprzednikiem serii s63x. Natomiast dźwiękowo S618F jest bardzo podobny (jeżeli nie identyczny) jak seria a 82x czy starsze a 80x, a81x. Zaletą jest też fakt, że mamy, w serii 610, dostęp do menu serwisowego i ustawień DAC-a, więc nie jesteśmy skazani jedynie na EQ lub inne "efekty" dźwiękowe jakie oferuje Sony. Z drugiej strony, w zestawie nie otrzymujemy słuchawek EX082, w przeciwieństwie do serii S630. Poza tym S610 mają także trochę mniejsze wyświetlacze.

5. Seria S610 jest starsza niż E430, a mimo to ma więcej funkcji.

Na allegro widziałem ostatnio nowego A818 za 310 zł, moim zdaniem to bardzo ciekawa oferta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może S610 i ma więcej funkcji, ale czy one są przydatne? Poza tym mógłbyś mi je wymienić? Według mnie może i ten playerek jest lepiej wyposażony ale wygląda okropnie...

 

Na YT znalazłem coś takiego, mini-recka LINK. Zastanawiam się, czym ten koleś się tak zachwyca, zmienia jakieś tryby Relax, POP Ballad, o co tu chodzi?

 

Masz jakieś porównanie jeśli chodzi o dźwięk NWZ-E436F i A818?

 

Faktycznie, ten A818 to ciekawa oferta. Ale ten design, hmm Lepiej niż S610 ale i tak NWZ-E436F wygląda lepiej....

 

Ten S730 mi się strasznie podoba, ale cena co najmniej odstrasza, może w Makro będzie jakaś wyprzedaż :D

 

PS Mam słuchawki Pioneer SE-M390, pociągnie je?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Tak, jest cały czas jedno tło, ale moim zdaniem nie jest to wada odtwarzacza (w Clix2 miałem ponad 100 tematów, a i tak korzystałem tylko z jednego czy dwóch).

2. Wszystkie ostanio wprowadzone playery Sony mają bardzo zbliżone funkcje i identyczny wygląd menu.

3. Najtaniej wersja 16 GB była w sklepie Ole Ole!, teraz chyba najlepsza oferta jest RTV Euro AGD lub (469zł).

4. Seria s61x jest poprzednikiem serii s63x. Natomiast dźwiękowo S618F jest bardzo podobny (jeżeli nie identyczny) jak seria a 82x czy starsze a 80x, a81x. Zaletą jest też fakt, że mamy, w serii 610, dostęp do menu serwisowego i ustawień DAC-a, więc nie jesteśmy skazani jedynie na EQ lub inne "efekty" dźwiękowe jakie oferuje Sony. Z drugiej strony, w zestawie nie otrzymujemy słuchawek EX082, w przeciwieństwie do serii S630. Poza tym S610 mają także trochę mniejsze wyświetlacze.

5. Seria S610 jest starsza niż E430, a mimo to ma więcej funkcji.

Na allegro widziałem ostatnio nowego A818 za 310 zł, moim zdaniem to bardzo ciekawa oferta.

 

63x rozni sie nieco od pozostalych (8xx, 61x) - dzwiek jest bardziej dynamiczny, mniej szumi ale jest tez jasniejszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc o tych funkcjach, miałem głównie na myśli menu serwisowe i ustawienia DAC-a. Dla mnie ta funkcja była by przydatna.

To funkcja "SensMe" - nowy bajer Sony. Odtwarzacz automatycznie analizuje a następnie klasyfikuje piosenki do odpowiednich kategorii: Relax, Classical, Extreme, Accoustic itp.

Porównania nie mogę napisać bo nie słuchałem serii E. Czytałem jedynie gdzieś na head-fi lub forum ABI, że E brzmi gorzej. Jenak to nie moja opinia, więc głowy nie dam, że jest tak w rzeczywistości. :P

Mi A818 bardzo się podoba. Ponadto, w przeciwieństwie do S610 i E430 ma metalową obudowę.

S730 natomiast, to samo co S630 z dodatkową funkcją Noise Cancelling - IMO zbędny bajer, bo działa tylko z dołaczonymi słuchawkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli pozostaje E430 i A818. Szkoda że playerka nie słuchałeś. Trudno, może w przyszłym tygodniu będę w większym mieście (pewnie w Toruniu) to wejdę do Euro AGD, MediaMarkt i Makro, może coś uda mi się znaleźć dla siebie.

 

Sprawdzałeś jak A818 gra na większych słuchawkach i czy są w nim te motywy ( oczywiście nie jest to jakiś priorytet czy bardzo ważna cecha, pytam tak z ciekawości, bo Sony ma tyle modeli podobnych do siebie cenowo i parametrowo, ze naprawdę nie wiadomo co wybrać)? Możesz opisać trochę co tak naprawdę daje ten DAC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Playerki Sony nie są na pewno tak głośne jak np. D2, ale z w połączeniu ze słuchawkami o dużej skuteczności powinno być dobrze. Chociaż nie mogę Ci zagwarantować, że zagra odpowiednio głośno i na miarę Twoich oczekiwań z Pionieerami, o których wspomniałeś wcześniej (nie mam pojęcia jak te słuchawki grają). Zapytaj w którymś ze sklepów o możliwość posłuchania odtwarzacz ze swoimi słuchawkami.

 

Nie ma w A818 motywów.

 

DAC to po prostu przetwornik cyfrowo-analogowy. W ustawieniach mamy możliwość podbicia/ograniczenia wysokich/niskich częstotliwości. Możesz sobie poczytać o przetwornikach cyfrowo-analogowych np. na Wikipedii. Zaś w odniesieniu do odtwarzaczy Sony tutaj (recenzja oraz kilka ostatnich stron wątku). Jest to recenzja a826, ale nie ma to znaczenia, ustawienia i opcje w menu serwisowym są te same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki F_Alonso, recke już wcześniej czytałem, na Wikipedii przejrzałem, ale jak dla mnie za skomplikowane, za bardzo nie zrozumiałem :D Jak będę w Toronto to zobaczę jak z tymi słuchaweczkami i z tym DAC`kiem czy warto i czy na co dzień będzie toto przydatne. Do wyboru pozostały mi NWZ-S516 i ten z OleOle.

 

PS Powinieneś napisać post a administracja go przykleić czy kto tam może, czym różnią się poszczególne modele bo na prawdę się można pogubić :D

 

EDIT - Jeszcze jedno, jakie playerki SONY majom funkcje DSEE? Bardzo mnie ona zainteresowała bo mam parę płyt w mp3 128 (sic!) i ciekawy jestem, jak sobie by poradziła...

 

EDIT 2 - Ktoś na forum pisał, że może sprzeda swoją "okazję z OLEOLE!", jeśli jest ktoś chętny to proszę o kontakt :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki F_Alonso, recke już wcześniej czytałem, na Wikipedii przejrzałem, ale jak dla mnie za skomplikowane, za bardzo nie zrozumiałem :D Jak będę w Toronto to zobaczę jak z tymi słuchaweczkami i z tym DAC`kiem czy warto i czy na co dzień będzie toto przydatne. Do wyboru pozostały mi NWZ-S516 i ten z OleOle.

 

PS Powinieneś napisać post a administracja go przykleić czy kto tam może, czym różnią się poszczególne modele bo na prawdę się można pogubić :D

 

EDIT - Jeszcze jedno, jakie playerki SONY majom funkcje DSEE? Bardzo mnie ona zainteresowała bo mam parę płyt w mp3 128 (sic!) i ciekawy jestem, jak sobie by poradziła...

 

EDIT 2 - Ktoś na forum pisał, że może sprzeda swoją "okazję z OLEOLE!", jeśli jest ktoś chętny to proszę o kontakt :D

W sieci Sony, jest teraz S638F za 399 + etui

http://www.sony.pl/res/attachment/file/01/1224842114601.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się wtrącę i powiem tak: Najlepsze z tych wszystkich soniaczy są te z serii S63xF, jednak to też zależy od rodzaju muzyki jakiej słuchasz. Po zmianach w DACu spokojniejsza muzyka jak reggae, hip-hop (ten z małą/umiarkowaną ilością basu) itd brzmi lepiej na A82x, który z kolej gra ponoć nieco gorzej niż A81x/S61x. Jeśli chodzi o muzykę z większą ilością basu, żwawsze brzmienia to seria S63xF wypada dużo lepiej mimo że nie można ustawić DACa ;] Bas jest lepszy, brzmi lepiej schodzi troszkę niżej i ogólnie prezentuje się jakoś lepiej ;] W a82x scena byla szersza? i jakoś bardziej mi to odpowiadało do spokojniejszej muzyki. Za to do mocniejszych brzmień klapa, jakby nie miał siły grać :| To są wrażenia na Denonach, na EXach S63xF wypada nieporównywalnie lepiej w stosunku do A82x.... Poza tym S63xF są tańsze a wyglądają nieźle nawet, wykonanie bardzo dobre, rozmiar mały, cienkie więc i poręczne, jednym słowem jeśli wybierać Sonego to raczej S63xF

Peace

 

EDIT: Widzę że już kupiłeś w komisie S639F, dobry wybór ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, jeszcze nie kupiłem, ale faworytem jest S639F. Koleś z komisu od 3 dni nie odpowiada więc chyba lipa :( Co do muzyki słucham Rocka, trochę Metalu. Od 27 będzie nowa oferta w Makro, może będzie jakaś promocja :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum była masa porównań A8XX do S6X

 

S639 to 16 GBowy S638

 

Do video - A818 ( większy lcd o 0,2 cala )

Do audio - S638/S639 ( mniej szumi, i wg tych co mieli porownanie, ogólnie gra lepiej od serii A )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brych a może poświecisz te parę minut na poczytanie forum zamiast ciągle prosić oo wyjaśnianie nty raz tego samego? Wystarczy że spojrzysz kilka postów wyżej na mój post i dźwięk masz opisany, jeśli chodzi o porównanie techniczne to a82x ma większy wyświetlacz bo 2,4", bluetooth i imo ładniejszą obudowę która wygląda jakoś tak bardziej ekskluzywnie. Jednak jakościowo filmiki/zdjęcia wyglądają lepiej na s63xf ponieważ rozdzielczość jest ta sama co w a82x a ekran mniejszy więc i piksele są mniejsze co daje lepszy efekt...

Zainwestować warto ale to zależy od tego czego oczekujesz, chociaż myślę ze czego byś nie oczekiwał to się nie zawiedziesz ;] Serie a81x i s6xx mają tej samej wielkości wyświetlacz 2,0" tylko a82x ma wyświetlacz 2,4"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum była masa porównań A8XX do S6X

to nie tak ze nie czytałem - czytałem tylko że z tydzień czy dwa temu (i to nie tylko na tym forum) z tym ze czytałem tez masę recenzji innych firm i to się miesza po prostu -

 

a ze mam parę okazji na oku to potrzebowałem szybkich odpowiedzi

- w końcu po to są takie fora

- myślę że lepsze to niż miałbym tworzyć nowy temat

 

Do audio - S638/S639 ( mniej szumi, i wg tych co mieli porównanie, ogólnie gra lepiej od serii A )

czy to się ma tez do serii A82x ???

 

Brych a może poświecisz te parę minut na poczytanie forum zamiast ciągle prosić oo wyjaśnianie nty raz tego samego? Wystarczy że spojrzysz kilka postów wyżej na mój post i dźwięk masz opisany,

j.w.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to się ma tez do serii A82x ???

 

Tak, ale to zależy od słuchawek jakie używasz, jeśli mają wysoką impedencję (dobrze mówię? czyli np 16ohm) to bardziej szumią z Soniaczem, na A82x na Denonach szum był duży i słyszalny, przy cichych utworach to po prostu przeszkadzało ;) Na S639F 0 szumu ;]

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności