Skocz do zawartości

Cowon O2


JacobiPoland

Rekomendowane odpowiedzi

COWON O2

Cóż recenzji pisać to ja nie potrafię, co widać po ilości zamieszczonych :lol: lecz chciałem przybliżyć nieco tego playerka, gdyż na pewno już ktoś się zastanawia czy może warto takie coś sobie sprawić.

 

W pudełku:

Odtwarzacz, papiery, ładowarka, stylus/podpórka, kabelek usb, płyta.

 

Dźwięk:

No cóż sam już nie słucham odtwarzacza mp3 bez moona, gdyż używam tylko dużych słuchawek, więc być może to za bardzo podkoloryzuje moje odczucia, lecz trudno :/

Porównałem go głównie do D2 ponieważ posiadałem, go praktycznie rok i zapadł mi w pamięć. Powiem szczerze iż jeszcze się nie przyzwyczajam do tego cuda z tego względu iż gra nieco inaczej, poza tym jego eq jest bardziej rozbudowane i na pewno jest bardziej wrażliwy na manipulacje <_<

Co pierwsze rzuciło mi się po przesłuchaniu paru godzin muzyki, to to iż jest na pewno bardziej zbalansowany od D2 , tamten, radził sobie z tymi słuchawkami (proline 2500) lecz czasami po prostu obnażały jego słabości, tutaj jest zupełnie inaczej, nie występuję można by to nazwać przester, choć nie do końca to to z czym miałem do czynienia w D2.

Eq jest bardzo wrażliwe, i trzeba uważać gdy się słucha głośniej muzyki i zaczynamy majstrować przy ekranie, gdyż przełączenie miedzy ustawieniami predefiniowanymi eq Normal, rock, user itd. Odbywa się poprzez dotknięcie na ikonkę i przerzuca, wiec to trochę nie wygodnie, w D2 trzeba było kliknąć i wybrać (z jeśli dobrze pamiętam ;) ) chodzi mi głównie o wrzuconego flaczka. jest 40 na gałce i przerzucimy się z normal, na rock, wtedy to zaczyna szaleć i wszystko jak ryknie, to się nie miło robi :(

Cóż dźwięk? jeżeli chodzi o wokal jest naprawdę fajnie, Alicia Keys bardzo ładnie mruczy do ucha ( co bardzo lubię :D Z bliska, może nie z tak bliska jak w karmie, lecz na pewno jest lepiej niż w d2, przynajmniej takie moje subiektywne odczucie . Hmm jeżeli chodzi o bas, także wydaję mi się bardziej ciepły od D2, co mi akurat bardzo odpowiada. Jeżeli chodzi o eq samo w sobie to jego ingerencji polecam raczej w sposobie słuchania danego formatu, wiadomo flac sam z siebie już gra bliżej, lepiej , głośniej więc tu ingerencji nie trzeba aż tak dużej a praktycznie żadnej, tu kreska , tam kreska, natomiast jeśli chodzi o mp3 to można rzeczywiście cuda robić, same dopalacze działają również całiem ok na flaczku, lecz nie wolno z nimi przesadzić (flac 8.), bo się odechciewa? zaczyna bas napierd.. itp natomiast w mp3 wszystkie 3dsy, bbeesy, msby spisują się dobrze, podkreślam, ja używam, jednak, w tym playerku mniej niż w D2, po prostu nie trzeba aż tak dużo - przynajmniej ja nie mam takiej potrzeby.

Na pewno jest dużo cichszy od D2 , co nie znaczy że jest cichy :rolleyes: Słucham go z moonem i w takiej konfiguracji głośność jest wystarczająca przy 40/50 natomiast w D2 nie dało się przejsć powyżej 30, ponieważ tam jest jakoś dzwięk podgłaszany do kwadratu :lol: i skok z 30 na 35 już jest duzo większy niż 25 na 30 tu jest chyba normalnie, bo da się podgłosnić na Maksa Choć za długo to się tak słuchać raczenie da ;) Jeden user forum piotrus-g który mi pomógł w sprowadzeniu (za co dzięki ;) ) stwierdził iż jest cicho, on używał, bodajże UE super.fi 5 Pro niech się sam wypowie najlepiej o swoich odczuciach

Nie można zapominać iż ten player wszedł nie dawno na rynek i jego oprogramowanie wymaga poprawek i to dość sporych, również w audio, niektórym na pewno będą przeszkadzać (przy tej wersji firmware 1,17B pykanie między zmieniającymi się utworami - gdy samemu się zmienia ( w D2 tego nie zauważyłem) nie jest to jakieś straszne, lecz na pewno dla nie których będzie to absolutnie nie do przyjęcia. Jednak chciałbym przypomnieć iż D2 także na początku rodził się ciężko.

Tak więc żadnych ochów i achów nie mam zamiaru tutaj wypisywać, nie jest źle, polecić mogę myślę że użytkownik D2 się nie zawiedzie.

 

Reszta

Z bajerów które mi się spodobały to jest na pewno sound spectrum, gdyż album Artów nie używam, to zamiast pseudo obracającej się płyty mogę oglądać ?analizator widma? bardzo przyjemna rzecz i co najważniejsze, tutaj to działa, czego nijak nie da się powiedzieć o tych dwóch paskach które się kołysały jak chciały w D2 <_< poza tym mamy stylus który służy za podpórkę i można sobie go postawić, tak aby oglądać film, lub popatrzeć na album art., lub widmo :D

Obsługa jest w miarę intuicyjna, na początku było troszkę problemów, ale cowon jak to cowon od razu wprowadzać zaczął updaty i teraz obsługa jest nie naganna.

Zdjęcia, video itp

Jeżeli chodzi o zdjęcia to pokazuje również te spore 2000na3000 coś tam :lol: otwiera i obejrzeć można, Prezentują się całkiem całkiem w mojej ocenie4/5

Co do video, Odtwarza dvix, avi i wszystko co miałem w domu lecz hd nie mam wiem nic nie powiem. dyktafonu nic nie powiem , bo nie używałem .

 

Bateria

Jakoś trzyma (no D2 to to nie jest... :lol: ) ,Trzyma około 17 godzin bez problemu podczas audio m jakieś 4 podczas video, śmiało można obejrzeć jakis filmik ;)

 

Zakończenie

Jak go uplasować?

Napewno jest lepiej niż z D2 bardziej harmonijnie, 10 pasmowy eq działa wysmienicie.

Całość łącznie z jakością wykonania śmiało zasługuje na mocną 4/5 super sprzęt!!!!

 

 

 

Mam nadzieję że są jakieś pytania i będę mógł udzielić jasnej informacji.

Zapraszam!

P1020254.JPG

P1020257.JPG

P1020258.JPG

P1020259.JPG

P1020260.JPG

P1020261.JPG

P1020263.JPG

P1020264.JPG

P1020265.JPG

P1020266.JPG

P1020267.JPG

P1020268.JPG

P1020270.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedziałbym, że to sprawozdanie a nie recenzja :P Opis dźwięku jest, ale tylko w stosunku do D2. Przydałoby się więcej opisu dla poszczególnych pasm. Mimo to gratuluję - sprawnie napisane, dużo o funkcjach O2. Popracuj trochę jeszcze nad ortografią, bo utrudnia ona w tym przypadku czytanie. Mam nadzieję, że będziesz się rozwijał pisząc kolejne teksty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh jako iż dotarłem do recenzji postaram się dorzucić parę słów jak mnie proszono. Od początku: Dźwięk jest o niebo lepszy od D2 mogłem to na bieżąco porównać, więc jest to pewne. Dźwięk opisałbym jako żywszy, bardziej kolorowy, i scena się polepszyła. Jest postęp - to ważne. Dźwiękiem przypomina mi... rzekłbym iPoda Classic ...trochę sanse - te klimaty. Na pewno nie jest ciemno i tak chłodno jak było. Eq działa bardzo dziwnie lepiej go nie ruszać jeżeli słucha się powyżej 30 bo można stracić słuch. Eq jest bardzo delikatne na zmiany ale efekty można uzyskać naprawdę zaskakujące. Należy pogratulować również cowonowi rozbudowania eq. Mamy do dyspozycji (bodajże) 10 pasm do tego filtry i do tego możemy zmieniać częstotliwości danego słupka, co już jest niemal obłędem (oczywiście pozytywnie) Podobała mi się wizualizacja zamiast equalizera, kojarzyło mi się to trochę z WMP :P ale jest zrobiona dobrze. Warto zaznaczyć że O2 posiada głośnik i można szybko wybierać output. Szczerze powiedziawszy przez te parę minut odsłuchu zakopałem się w menu - nie jest ono intuicyjne szczególnie dla muzyki. Ale myślę że to kwestia przyzwyczajenia. Z pewnością użytkownik D2 poradziłby sobie z O2. :)

Faktycznie słuchałem go z Ultimate Ears super.fi 5Pro i muszę powiedzieć, że gdybym miał O2 to nie chciałbym sprzedać UE5Pro. :) Z D2 super.fi 5 się po prostu nie chcą zgrać i przestrzegam wszystkich przed taką kombinacją. Z O2 było jakoś tak inaczej. Mniej mięsa jakoś tak bardziej przejrzyście, klarowniej. Czułem fun ze słuchania kiedy z D2 jest to dla mnie męczarnia.

No a poza tym Jacobi musisz przyznać że był to prawdziwy bargain! Zapłaciłeś 2/3 polskiej ceny :) chyba się opłacało :D

 

PS: nutka to takie szybkie "navi" po muzyce masz tam następną lub poprzednią piosenkę, stop lub play. :) Musisz kliknąć nutkę a potem, to co chcesz dalej. W sumie nie wiem po, co to... Może mieli za dużo miejsca... Chociaż nie wiem czy zauważyłeś, że jak oglądasz zdjęcia czy coś to muzyka gra cały czas ( nie tak jak w D2), więc prawdopodobnie chodzi o to że możesz bez wychodzenia z tego, co robisz, zarządzać muzyką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedziałbym, że to sprawozdanie a nie recenzja :P

Patrz pierwsze zdanie i ostatnie zdanie mojego artykuliku :D poza tym pisałem to po nieprzespanej nocy, jutro jak dodam coś do "recenzji" to postaram się poprawić największe babole :D

 

Hmmm coś więcej o dźwięku by się przydało :> no i zdjęcia :D

Widze , że oh i ah nie ma :P raczej miernie wypada ... ipod touch lepszy np. jako PMP :>

o dxięku będzie więcej i zdjęcia też będą, chciałem przede wszystkim załozyć topic, co by sie ludzie zorientowali, co to takiego to O2 :)

Ochów i achów nie ma dlatego , ze nie chciałem być posądzony o "wychwalanie" pod niebiosa, w końcu to i tak młody player, sam się z czasem obroni, czas zweryfikuje moje słowa, kiedy pojawią się wrażenia innych użytkowników. Poza tym opsiałem go do d2, gdyż to nie jest zły player, a go posiadałem przez długi czas, np. Clixa nie miałem, i nie wiem jak gra. Co do PMP jutro postaram się opisać trochę wiecej o zdjęciach, i wrzucę jakiś filmik co by sprawdzić co i jak :)

 

Faktycznie słuchałem go z Ultimate Ears super.fi 5Pro i muszę powiedzieć, że gdybym miał O2 to nie chciałbym sprzedać UE5Pro. :) Z D2 super.fi 5 się po prostu nie chcą zgrać i przestrzegam wszystkich przed taką kombinacją. Z O2 było jakoś tak inaczej. Mniej mięsa jakoś tak bardziej przejrzyście, klarowniej. Czułem fun ze słuchania kiedy z D2 jest to dla mnie męczarnia.

No a poza tym Jacobi musisz przyznać że był to prawdziwy bargain! Zapłaciłeś 2/3 polskiej ceny :) chyba się opłacało :D

 

Fakt cena to była więcej niż atrakcyjna :) 32gb za 825zeta... :D (za D2 8GB z mp3storu zapłaciłem 1096zł.... :lol: )

 

 

Jutro dodam parę wrażeń więcej i dorzucę parę fotek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za ta cene tez bym kupil , bo wlasnie sie zastanawiam nad 8gb - 999zl.

 

Tylko nie wiem czy nie lepiej lyknac Q5 , posiada wifi.

 

A ogolnie wifi w mniejszej obudowie i glosniej grajace ma moj Ipod Touch 2 gen .

 

Ale czaje sie na ta zabawke od cowon.

Ekran w D2 byl tragiczny , cos czuje ze tutaj mnie nie zaskoczy po applowskich ekranie - chyba jeszcze dluga droga , zanim cos pobije ten ekran w touchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydało by się jakieś porównanie do Iriver spinn :)

Jacobi oszukałeś nas :D nie wstawiłeś jeszcze fotek :>

heh z braku czasu dopiero dziś się wziąlem za te fotki, w sumie mógłbym iść w zaparte i powiedzieć że obiecałem w weekend... (tyle że nie powiedziałem w który :lol: )

 

Zdjęcia są w pierwszym poście.

 

Co do reszty to proszę pisać z chęcią się podzielę tym co wiem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały offtop, ale:

W zasadzie te same funkcje ma Ipod Touch i rezygnuje z zakupu (...) 2 generacja gra juz ladnie i tyle.

No i ekran na pewno gorszy w tym Cowonie.

2G gra tak samo jak 1G :D A ten multitouch z iPoda jest na prawdę trudno przebić, IMO najlepszy ekran dotykowy w playerze. Oczywiście w granicy cenowej Toucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewny co do dzwieku - mialem na chacie Toucha i D2 i D2 gral gorzej i ciszej :/

 

Ale jestem bardziej niz pewny , ze opcji dzwieku ma wiecej.

tak czy siak ,mi pasuje, przypasowal lepiej niz D2.

Zgodni sa wszyszczy co do ekranu :D I co wiecej trzeba do szczescia , wazne zeby uzytkownik byl happy ,a nie ludzie na forum ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luck1985 D2 gra gorzej? Mi sięwydaje że 74 mW nikt nie przebije, a z basami na pewno przebija toucha, więcej się nie wypowiem bo nie słuchałem toucha. A jaki masz EQ? ile możesz ustawić ręcznie takich EQ jak piszesz że twój ma większe możliwości co do dźwięku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciezko mi bylo ustawic sobie wlasne EQ - o tak napisze ;) Ogolnie ustawilem tak ,zeby gral glosno. Ta sama mp3 , te same sluchawki i touch gra glosniej - idac ulica ludzie sie obracaja w tramwaju jak bedzie stal na przystanku to moga ze mna sluchac muzy pasazerowie ;)

Touch nie ma EQ , ma gotowe - cicho , mniej basu , wiecej , glosno,glosniki itp itd i tego jest wiecej na moje oko niz w 1 gen .

2 sprawa ,ze w opcjach itunes trzeba ustawic 100% glosnosci mp3 , bo jest na 50 seryjnie.

Kolejna sprawa , ze Ipod touch zre baterie na wlaczaniu i wylaczaniu . Zostawia sie go w stanie uspionym.Pausa , blokada - ekran sie sciemnia i odkladam . Pod 2 tyg spokojnego sluchania styka , wylaczajac co chwile i wlaczajac 3 dni i ladowac bylo trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i do głośników jest najlepszy :) najlepiej z wyższych półek. Nie mów mi że D2 ma słaby dźwięk hehe, używałem iriver t60 owszem był przeskok ale po długim bawieniu się na początku EQ dźwiek jest dobry, jak i te dodatki dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchawki standardowe są dobre a takie z wyższjej półki koss sporta pro, słuchałem też na Sennheiser MX 500 czy mx560 i dużej różnicy nie usłyszałem bo głównie dlatego że muza standardowa jest kijowa, jakiś jazz z dużymi basami, ale zaryzykowałem i kupiłem, bo za tą cenę i ergonomię wykonanie i dźwięk się opłaca. Może weż karte pamięci swojej muzy, EQ musiałem też ustawić w Hz i kHz to wtedy soczyściej brzmi.

EDIT:

właśnie w tym możesz mieć kłopot z dopasowaniem słuchawek, musisz sobie najpierw przesłuchać, potem kupować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności