Skocz do zawartości

Recabling dowolnych słuchawek


new_oscar

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba mnie z kimś mylisz. Ja spod Kielc jestem. ;)

Niemniej jednak jeśli nie znajdzie się nikt z Wrocka, to chętnie zrealizuję rekabling wysyłkowo.

Ot, na przykład takie wykonanie mógłbym zaproponować: http://itfans.pl/fla..._bez_lutowania/

 

Bo nie masz napisane gdzie Cie złapac, a ciebie z tamtych okolic kojaże. Ja druga strona polski.

To amperek jest w kielach? ja jakoś kojarze inne miasto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć. Zaoferuje mi ktoś w dobrej cenie recabling superluxów hd681?

Chciałbym mieć coś na wzór hd668 - czyli dwa przewody, różnej długości, które można by wymieniać - ponieważ częściej ze słuchawkami wychodze i przydałby się krótszy kabel.

 

Mini jack przy słuchawkach, do tego 1m kabla z minijackiem na końcu, do tego "reszta" oryginalnego kabla (czyli ok 3m - i tu trzeba by dorobić "tylko" gniazdo).

 

Jeszcze raz co potrzeba:

2x gniazdo

1x prosta wtyk minijack - zamontowany przy słuchawkach

1x wtyk minijack kątowy - "L" (do dodatkowego kabla)

1x 1m kabla - jeśli jakościowo będzie na poziomie oryginału to będzie ok.

 

Trzeba do tego przemyśleć jak rozwiązać problem z rozłączaniem się przewodów przy sluchawce ;) Ale myślę, że ktoś, kto siedzi w temacie już sposób ma.

Jak to wychodzi cenowo? Łatwiej będzie sprzedać hd681 za ~80zł i kupić hd668B?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jeszcze jedna opcja

zostawić przy słuchawkach 1m kabla, dam dorobić wtyk 3,5mm (prosty), a z reszty zrobić przedłużacz (czyli tylko dorobić do niego gniazdo bo wtyk zostałby oryginalny)

Podejmie się ktoś w cenie niższej lub podobnej do wymiany słuchawek na inne? Musiałbym mieć do końca miesiąca zrobione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hd681 maja cos koło 2,5m kabla, chciałbys to nosić przy grajku ? Ja mam 1m i to jest za duzo. Do grajka polecam skrócić.

Ten co jest ucinasz na wymaganą długość zakładasz jacka. Nastepnie dorabiasz przedłużacz ile chcesz.

Edytowane przez retter6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak FlameRunner mówi, koszty wtedy byłyby względnie małe - tzn zależy ile sobie "majster" za takie coś policzy.

Myślałem, że dosyć dobrze to opisałem ;)

 

Jestem z Bolesławca w łódzkim (lewa, dolna część łódzkiego - okolice wieruszowa i wielunia) także niestety tylko wysyłka bo tu w okolicy chyba nikogo nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kogoś interesują oploty ViaBlue dostępne w OSTOJA, to informuję, że robię zbiorowe zamówienie na oplot 1,5-5,5mm w kolorze black lub stone.

http://forum.mp3store.pl/topic/88256-oplot-viablue-15mm-55mm/

Wychodzi ~3,33 zł za metr, czyli zauważalnie taniej niż w sklepie na metry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zastanawiam się nad sensem rekablowania Superluxów hd661, jak dla mnie słuchawki prawie idealne, chciałbym tylko troszkę więcej basu bez utraty szczegółów i innych pasm. Stąd moje pytanie czy wymiana kabla (tak by wciąż szedł tylko od jednej słuchawki, identycznie jak orginalnie) załatwi tą sprawę? czy przy clipie+ odczuję różnicę, no i ile taka przyjemność by kosztowała (kabel, wtyk i robocizna jakiegoś słuchawkowego "magika")?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zastanawiam się nad sensem rekablowania Superluxów hd661, jak dla mnie słuchawki prawie idealne, chciałbym tylko troszkę więcej basu bez utraty szczegółów i innych pasm. Stąd moje pytanie czy wymiana kabla (tak by wciąż szedł tylko od jednej słuchawki, identycznie jak orginalnie) załatwi tą sprawę? czy przy clipie+ odczuję różnicę, no i ile taka przyjemność by kosztowała (kabel, wtyk i robocizna jakiegoś słuchawkowego "magika")?

Miasto?

http://forum.mp3stor...228#entry808228

 

Pod clipa chyba ładnie pasuje fiio e5 w temacie o clipie poszukaj ostatnie posty, to powinno pomoć ale ile ? Wymiana kabelka może pomoć ale znacznie mniej.

Edytowane przez retter6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miasto to malutka miejscowość pod opolem, ale we wrocławiu jestem 2x w tygodniu, raz w miesiącu u babci w katowicach. Rekablowanie byłoby dla mnie dużo wygodniejsze niż dokupienie wzmacniacza, ponieważ noszę ze sobą masę sprzętu (mp3, telefon, tablet) i dołożenie do tego wzmaka byłoby niewygodne, do tego trzeba go ładować podobnie często co clipa. Myślałem, że idzie zdecydowanie poprawić brzmienie słuchawek przez rekabling, no cóż chyba zostawię superluxy w spokoju, bo i teraz grają fajnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności