Skocz do zawartości

Wzmak/Ampli pod tannoy'e M1


Rekomendowane odpowiedzi

Wlasnie padl mi moj zabytkowy siemens i chyba bede go musial wreszcie wymienic. Nie wiecie moze, co mozna kupic tak do 1000 zeta, zeby ladnie napedzalo tannoy i bylo wzglednie wspolczesnym sprzetem [pilot to koniecznosc, latanie do galy zaczyna mnie draznic :D]. Moze byc sam wzmacniacz, moze byc jakis dobry ampli. Help panowie.

 

pozdrawiam

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam prawie identyczna zagwózdkę.

 

Dostałem od taty nieużywane już przez niego Tannoy M1. Na razie chciałem je zgrać z Sansa Fuze (lub generalnie odtwarzaczem przenośnym). Do tego muszę kupić jakiś wzmacniacz.

Budżet na wzmacniacz: do 350zł max. (wolałbym do 280zł) bo nie mam standów.

 

Jaki wzmacniacz polecałby ktoś?

 

Muzyka jakiej słucham:

- rock, metal, trance, jazz, klubowa, ... generalnie wszystkiego dużo

 

Nie oczekuję dużego basu (bo wiem że to nie są bardzo basowe kolumny). Generalnie pokój mam 13m2 ale totalnie nieustawny - stancja. Na jakiś czas musi wystarczyć. Chcę kupić coś co wstawię kiedyś do normalnego pokoju i co grałoby ładnie. Powiedzmy taki zestaw hifi dla początkującego.

 

Zaznaczam, że nie zamierzam zmieniać kolumn, bo nie mam kasy. Ten zestaw jest mi potrzebny do uwolnienia się od słuchawek, kompa i głośników creative 4.1 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MatmaN- zrób sobie GainClone na komponentach Petera Daniela i kondach Black Gate N i STD, a nie będziesz już musiał kupować żadnego high-endu :)

Spytaj się x500 o GC. Zastąpił on u niego pre-amp i wzmacniacz mocy Cyrrusa za gruuuuubo ponad 5kzł :)

 

To gain clone ma zdalne sterowanie? Bo te ktore widzialem nie mialy. Co do lepszosci od Cyrusa to nie bede sie wypowiadal bo nie wiem o ktorym mowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dawno nie zaglądałem na forum, dlatego witam towarzystwo ponownie! :) Żeby nie zakładać nowego tematu podepnę się pod ten.

 

Mój h/k PM650 VXi okazał się felerny. Trzeszczy, harczy, buczy, wydaje dźwięki jakbym miał podpięty do niego jakiśmikrofon i dmuchał weń co jakiś czas. Nie wiem czemu tak jest, ale to nieważne. Rozglądam się na allegro za nowym wzmakiem. Słucham rocka, metalu, ale też jazzu i bluesa. Generalnie wszystkiego po trochu, choć łojenie mocno przeważa. Mam już Tannoye M1, nie zamierzam się nich jak na razie pozbywać i CD Technics. Kwota jaką dysponuję to około 500 zł, choć jak trzeba to zaczekam z zakupem i dozbieram.

 

Z tego co czytałem to trudno jest dobrać wzmacniacz do rocka. Plota głosi, że dobrze zagra Radmor (który?), choć zbyt analitycznie. Mówi się też o Yamahach AX-592, 596 i też niższych, które z kolei ponoć nie grają jakoś wybitnie, choć bardzo dynamicznie. Sam już nie wiem za czym się rozglądać, na co patrzeć. Kuszą legendarne NADy i CA, ale z tego co czytałem to nie lubią się z rockiem... Widzę, że polecany był Gainclone, ale DIY w moim wykonaniu odpada. Co robić? Pomóżcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...

MatmaN- zrób sobie GainClone na komponentach Petera Daniela i kondach Black Gate N i STD

 

Mam takiego właśnie klona i muszę powiedzieć że dzięki niemu wreszcie zakończyły się moje poszukiwania wzmacniacza (a przerzuciłem wcześniej parę wzmacniaczy- denonów, CA, roteli - również w wersji dual mono). Ten klon ma wszystko - przestrzeń, dynamikę, muzykalność, neutralność, bas i jest na tyle uniwersalny brzmieniowo że spasuje się z większością mniejszych kolumn... także szczerze polecam klona lub dobrze zrobionego Tripatha - akurat jest aukcja z takim wzmakiem:

 

http://allegro.pl/item1174260809_diy_tripath_przedwzmacniacz_lampowy_6h8c.html

 

Można się zapytać sprzedającego czy by nie zamontował potencjometru ze zdalnym sterowaniem.

 

Jeśli zaś koniecznie musi być coś firmowego z pilocikiem to do kolumn Tannoy polecane się ROTELE. Więc można poszukać jakiegoś z serii RA-9xx w dobrym stanie. Ale z jakimś Z Cyrusem lub wyższym Nad'em lub Creekiem też zagrają.

 

Kuszą legendarne NADy i CA, ale z tego co czytałem to nie lubią się z rockiem...

 

Całkiem niedawno słuchałem integry Cambridge Audio Azur 640 A v2 i w muzyce rockowej spisywała się całkiem przyzwoicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności