Skocz do zawartości

Ifp 899 Joystick


Jędruś

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

joy do serii 700 i 800 jest jak się wydaje identyczny z joyem do alcatela 301 lub 501

na allegro koszt ok 5pln :)

Serwis nieźle sobie liczy

Rafał

 

jss9ca9ixwtsav11.jpeg

 

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/jss9ca9ixwtsav11.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no z wyglądu taki sam... ale nie jestem elektronikiem i sie nie znam:P no i nie wiem jak odkręcic tego starego, choc profesjkonalny elektronik moglby to zrobic.

 

Niebawemj przekonam sie jak, na swoim 795.

 

obfotografuje i dam znac

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

Jak obiecalem tak zrobilem.

Od razu powiem, że jesli ktoś nie miał nigdy w ręce lutownicy to niech lepiej po nią nie sięga :) Generalnie radził bym zlecić to komuś kto choć amatorsko zajmuję sie elektroniką.

Potrzebny będzie

1 joystick do telefonu Alcatel 301 lub 501. Ja kupiłem kilka (~4 pln/sztuka). Dostałem dwa rodzaje różniące się tylko kolorem końcówki na którą nasadzamy joya. Polecam ten z białą, tak jak oryginalny. Drugi z czarną końcówką choć wydaję się ok to nie ma charakterystycznego "kliku" przy regulacji głośności (góra/dół).

2 lutownica z jak najmniejszym grotem - większy można przyszlifować.

3 srubokręt gwiazdkowy w małym rozmiarze.

3 penseta

4 trzecia ręka:-)

5 cierpliwość

 

Wylutowaniejest wbrew pozorom dużo trudniejsze niż wlutowanie.

lekko zapierajc sie najlepiej o gniazdo USB nalezy odlutować kolejne

nóżki joya. Następnie oczyścić miejsce po nim i wlutować uprzednio

przygotowany element. Proponuje najpierw solidnie wymoczyć go w jakimś środku poprawiającym kontakt oraz nanieśc delikatnia cyne na wszystkie

nóżki.

Mi cała operacj azajeła ok 20-30 minut i troszkę nerwów.

W wypadku pytań proszę o kontakt.

 

 

 

http://mozzarella.fotosik.pl/albumy/2375.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

dzieki, pomoglo mi to rozwiazac moj problem z niedzialajacym w lewo dzojem w ifp799. wprawdzie nie wymienilem nic, ale rozkrecilem, poruszalem, podmuchalem i zaczelo znowu dzialac. kto wie, moze za jaki czas znowu sie sypnie, ale wtedy bede sie przejmowal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Wymieniał ktoś joystick na ten z OT501? Bo ja co prawda wymieniłem, ale w pełni zadowolony nie jestem. Przed wymianą joy był martwy, teraz działa ale tylko w jednej płaszczyźnie tzn. góra, dół, potwierdzenie. Nie wynika to jednak z elektroniczych ograniczeń joy'a, ruch w innej płaszczyźnie jest po prostu niemożliwy. Tutaj właśnie pojawia się moje pytanie: czy tak byc powinno, bo może po prostu dostałem wadliwą sztukę? Może ktoś miał takowy telefon (Alcatel OT501) lub wymianiał joy'a i może coś na ten temat powiedzieć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Ja odświeżę temat bo byćmoże zabiore sie za naprawe joya opisana tu metoda (pokłony dla mozzarelli), jednak problem widze z dostepnoscia takiego joysticka, czy takie cos by spasowalo?:

http://www.allegro.pl/item444470171_joysti...i_k510i_hq.html

 

a jak nie to skad dorwac ten do OT301 ?

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Sorry za odkopywanie tematu, ale...

 

W moim pięknym iRivierze ifp-899 siadł joy - regulacja głośności (czyli "w dół") przestała klikać, zanikł wszelki opór joya w tym kierunku, przez co w kieszeni niezablokowany odtwarzacz sam się ścisza. Jest to wybitnie denerwujące, pomyślałem więc o naprawie ustrojstwa.

 

Rozumiem, że sama "funkcja klikania" jest realizowana wewnątrz tej czarnej skrzynki joya, nie ma żadnych plastików, sprężynek ani pierścieni które byłby łatwo wymienialne?

 

Z lutownicą jestem obeznany średnio, na płytkach jeszcze niczego nie lutowałem, a same joy'e od Alcateli są już tak jakby słabo dostępne, ale na zdjęciach Mozarelli zauważyłem, że instalując nowego joy'a podłożył on pod "grzybek" kawałek gąbki. Podejrzewam, że w moim przypadku byłaby to najłatwiejsza forma naprawy (klikania nie przywrócę, ale opór "w dół" będzie, czyli używać będzie można bez problemu. Czy w orginalnym joyu jest miejsce na takie coś? Z czego najlepiej wykonać taką podkładkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, pasuje do ifp- 780,790, 795, 799, 880, 890, 895, 899 i do wielu wcześniejszych. Ostatnio wymieniałem w ifp-380 T i chodzi bardzo dobrze. Właśnie taki jest odpowiedni:

http://sklep.mgsm.pl/gsm/produkt/4,179,236...i_PDA/Joystick/

Przyczyną złego działania joy'a po wymianie może być przegrzanie go podczas wlutowywania. Przecież jest tylko z plastiku. zatem trzeba lutować wysoką temperaturą, a krótko, i potem szybko schładzać. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Sorry za odkopywanie tematu, ale...

 

W moim pięknym iRivierze ifp-899 siadł joy - regulacja głośności (czyli "w dół") przestała klikać, zanikł wszelki opór joya w tym kierunku, przez co w kieszeni niezablokowany odtwarzacz sam się ścisza. Jest to wybitnie denerwujące, pomyślałem więc o naprawie ustrojstwa.

 

Rozumiem, że sama "funkcja klikania" jest realizowana wewnątrz tej czarnej skrzynki joya, nie ma żadnych plastików, sprężynek ani pierścieni które byłby łatwo wymienialne?

 

Z lutownicą jestem obeznany średnio, na płytkach jeszcze niczego nie lutowałem, a same joy'e od Alcateli są już tak jakby słabo dostępne, ale na zdjęciach Mozarelli zauważyłem, że instalując nowego joy'a podłożył on pod "grzybek" kawałek gąbki. Podejrzewam, że w moim przypadku byłaby to najłatwiejsza forma naprawy (klikania nie przywrócę, ale opór "w dół" będzie, czyli używać będzie można bez problemu. Czy w orginalnym joyu jest miejsce na takie coś? Z czego najlepiej wykonać taką podkładkę?

 

Hej,

gąbka jest oryginalnie, taki sposób uszczelnienia. Nie sądzę żeby spełniała jakieś inne funkcje w tym przypadku.

Mozz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności