Skocz do zawartości

Ifp 899 Joystick


Jędruś

Rekomendowane odpowiedzi

padł mi joystick. zupełnie. tylko da sie przyciskac, a nie chodzi ani w góre w dół, ani tez w boki... gwarancji nie mam, wiec powinienm oddac to do serwisu zeby nie zepsuc :P. chyba ze ktos cos takiego miał i cos poradził?hm?

 

padł komuś kiedys joystick? :)

 

P.S.- nie moge nic słuchac bo ostatnim guzikiem jaki działął był dół... wiec próbując cos naprawic sciszyłęm do zera. no comment.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nigdy nie padł mi joy - ani w telefonie, ani w moim iFP-ku.

 

Skoro nie masz gwarancji to jej nie stracisz rozkręcając go w tej chwili. :)

 

Każdy joy chodzi na zasadzie drążka z płytką lub krzyżakiem naciskającym cztery przyciski - tak jak w starych stykowych joystick'ach komputerowych (ile przy nich było roboty - zawsze po partyjce w "Mortal Kombat'a" murowane że jeden był rozklekotany ;) ) . Wątpię żeby padły wszystkie cztery przyciski - prędzej cały układzik scalony za to odpowiedzialny. Ale wydaje mi się że po prostu ten cały "krzyżak" ci spadł i dlatego nie możesz nic wcisnąć. Ewentualnie ułamała się jego podstawa. Generalizuję - dlatego może jej tam nawet nie być, ale przygotowuję cię na taką okoliczność. Dlatego sprawdź czy nie ma np. większego niż zazwyczaj luzu.

 

Ja bym go rozkręcił. Trochę roboty będzie. Załatw sobie dobre szczypce, wkrętaki zegarmistrzowskie i pomacaj kaloryfery lub bolce uziemienia w gniazdku palcami. To nie żart - rozmagnesujesz w ten sposób palce. No i zapamiętaj gdzie co było, zanim go skręcisz ponownie ;) . Zawsze jak coś to potem masz jeszcze serwis

 

Jeśli masz jakieś obiekcje lub brak ci smykałki, to po prostu od razu zanieś go do serwisu. Mniej stresu, ale ubędzie ci kasy :huh:

 

postro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra rozkręciłem, załącze fotki i zobaczycie jak to wyglada. Teraz palcem moge sobei podglośnic i takie tam. Tylko... hm , nie wiecie czy ten joystick był przyklejony czy nie? (tj. stanowił całość z tym kikutkiem, który jest teraz), bo jak dla mnie to wyglada jak by się rzeczywiście ułąmał..

 

sany11744ld.th.jpg

sany11751qg.th.jpg

sany11781wy.th.jpg

sany11790we.th.jpg

sany11774ee.th.jpg

sany11768mp.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wygląda na ułamanego :)

 

Jak juz go rozkręciłeś to przy okazji mogłeś go bardziej obfotografować. Jak masz jeszcze jakieś foty to zamieść (chyba że to są już wszystkie?).

 

Życze powodzenia - przywróć mu dawną świetność :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to napisz gdzieś do serwisu, albo lepiej zadzwoń, miejmy nadzieję, że Cie bardzo nie skasują :)

 

... a tej "skrzyneczki" z której wystaje kikut się odkręcić/odczepić (zatrzask) nie da?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qrde ile kurzu i brudu w środku

nbiby player poskręcany dorze a jednak syf się do środka dostaje

jedyne wyjście to wywłka do serwisu

najpierw radzę ci jednak do nch zadzwonić i mniej więcej się wypytać ile naprawa będzie kosztowala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Coś mi się przypomniało:

tam na pierwszym zdjęciu widać baterię po lewej od wyświetlacza? O_o

niezłe zdjęcia :]

OBRAZEK

 

:ph34r: ... Wyciągnięcie tej bateri może spowodować jakieś inne skutki oprócz resetu ustawień firmware (oraz zegarka :] ) ? :unsure: Można ją traktować jako coś w rodzaju ostatniej deski ratunku przy "śmierci" plajera? (tzn. wyciągnięcie jej na moment)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności