Skocz do zawartości

DUB


3rror

Rekomendowane odpowiedzi

W tym temacie dowiemy się kto z nas (użytkowników tego forum) słucha dub'u.

 

Wypisujcie swoich ulubionych wykonawców, ulubione płyty, kawałki.

Polecajcie DUBowe fora, stronki, linkujcie do myspace'ow z dobrymi kawalkami ;)

Piszcie czego ciekawego słuchaliście ostatnio.

Jednym słowem wszystko co dobre i związane z Dub'em.

 

Proszę tylko bez offtopów.

 

A ja już myślę nad swoją listą ulubionych płyt ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwie się.

Między dubem a reggae biegnie cienka granica.

Ja słucham głównie Dubu i jednak widać tą różnice.

 

Łapcie kilka linków myspace'owych, może się komus spodoba ;)

KANKA - myspace (trzeba zjechać w dół :P )

Asian dub foundation - myspace

Dub Syndicate - myspace

Vibronics - myspace

 

Na początek wystarczy. ^^ ja słucham takich.

Czekam na komentarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam.

włanie słucham ich myspace'a

Ja to bym tego Dubem nie nazwał. Sami nazwali swój kawalek "Dub Step", a jest jeszcze inny gatunek muzyczny i jest to włanie dubstep ;)

Ale grają wporzo. Może nie będe wielkim fanem ale dają radę ;)

 

[edit]

ADF znam i całkiem trawię, ale chyba IMO ciut odlegle im do rege, przynajmniej z moich kontaktów z nimi..?

czym jest IMO ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dub ha!

Ale dub taki dubowy zakorzeniony w reggae jest mi troszke dalszy, od psy-dub'ow (psychedelic dub - termin mocno sztuczny ale brak odpowiendika). Troche sie rozpisze z polecaniem, ale moze cos ci sie przyda %-)

 

Dub dubowy polski to przedewszytkim 2 plyty skladaki Dub out of poland vol.1 i vol.2, polskie sound systemy, tworcy reggae i dj'e stworzyli zupelnie nowe kawalki, badz pomieszali stare i wyszla z tego dosc ciekawa produkcja. Ma juz swoje lata, ale to ewenement na polskim rynku muzycznym.

 

Jest jeszcze przerobka Izraela nazywa sie to to: Izrael - In Dub 1984-1997 troche takie na sile ale mozna sprawdzic sobie.

 

Tyle z Polski.

 

Napewno tez trzeba znac Zion Train, zespol wydajacy massowo plyty, grajacy kupe koncertow, rowniez w polsce. Jak pisalem wydaja duzo plyt, jedna lepsze inne gorsze, ale ich pierwsza plyta Homegrown Fantasy to pozycja obowiazkowa.

 

Dziwna odmiane, dosc energetyczna i ostra serwuje francuski zespol High Tone, polecam sprobowac plyte Acid Dub Nucleik.

 

Troche dubowo troche minimalistycznie i ambientowo graja artysci skupieni wokol netlabelu Thinner [ http://www.thinner.cc ], do sciagniecia w sumie wszytkie releasy, problem taki ze mozna trafic na perelki, ale i na kompletne pomylki %-)

 

Sa oczywisc tuzy dubu, takie jak lee scratch perry, dub syndicate, jah wobble czy bill laswell ale to info szeroko dostepne wiec bez problemow cos znajdziesz.

 

 

Teraz przejde do tego czym ja sie interesuje doglebniej jesli chodzi o muzyke wokolo dubu, a mianowicie jego odmiana PSY-DUB.

Jest to sztucznie stworzona nazwa okreslajaca polaczenie wszelkiej muzyki psychedelic (ambeint, chill psytrance) z dubowymi klimatami. Na pierwszy rzut oka jest to wielkie nieporozumienie, ale wystarczy przesluchac pare kawalkow, by przekonac sie ze o ile niejest tak zle, o tyle moze byc rewelacyjnie i swiezo %-)

 

Na pierwszy ogien ida pozycje obowiazkowe, ktore daja jakie takie pojecia co i jak:

Skaldanka roznych wykonawcow - Liquid dub volume 7, oraz Dub Trees - nature never did betray the heart that loved her , od tych dwoch plyt zaczela sie moja przygody z psy-dubem i naprawde szczerze polecam ten material.

 

Kolejna rzecz to Ott - blumenkraft, Ott artysta powiazany z twisted records czyli label mocno psytransowy i ambientowy, a tu taka dubowa pereleczka. Akurat te powiazania sa charakterystyczne dla psy-dubow i +/- ukazuja charakter tej muzyki.

 

Napewno plyty z labelu Liquid Sound Design, sa to glownie skladanki roznych artystow, czesc z nich byla dostepna za darmo na stronie [www.liquidsounddesign.com] warto poznac bo to mistrzowie sami w sobie.

 

Na koniec zostawilem pereleczke: grupa hallucinogen to typowi przedstawiciele psychedelic transu lat 90, wpadli na dosc karkolomny pomysl wydania dubowych wersji swoich najlepszych kawalkow. Tak powstala plyta Hallucinogen - in dub, ktora jest wymieniana jako flagowa dla stylu psy-dub [jeden z kawalkow na YT:

].

 

Mam nadzieje ze bylem pomocny %-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sie rozpisales :o

Ale to dobrze

 

Dub out of poland - oczywiście że znam ;) To przecież jedna z niewielu dubowych produkcji Polskich. Od tego zaczeła sie moja przygoda z Dubem

Zion Train - Znam

High Tone - Poznałem pare dni temu i właśnie sie tym jaram. Polecam ci Le Peuple De L'Herbe (są oni z tego samego miasta)

lee scratch perry - To trzeba znać ;)

dub syndicate - Właśnie tego słuchałem czytając twego posta :P

 

Do tych co trzeba znać to wypadało by jeszcze dodać Jah Free.

 

A ja już checkuje to co polecasz. Bo wielu z nich nie znam.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Między dubem a reggae biegnie cienka granica.

Ja słucham głównie Dubu i jednak widać tą różnice.

 

Nie aż taka cienka. Dla mnie zauważalna nie wątpliwie.

 

Aggrovators - At King Tubbys Studio [2007]

 

Napotykałem się cały czas na pojęcie Dub.

Wkońcu podirytowany sprawdziłem, posłuchałem i OK. Już wiem co to.

Fajne ;] No i widze różnice.

 

EDIT: A "Purple Haze" to najlepszy kawałek Jimi Hendrix Experience! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności