Skocz do zawartości

Znowu player


Jeycam

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

Od tygodnia mam iAudio X5, gra toto jakosciowo calkiem ladnie, ale barwa mi nijak nie podchodzi (na T-7 mam wrazenie strasznej ciemnosci i basu przeslaniajacego inne pasma). Wczesniej mialem Toucha, ktorego barwa (jasny, czysty i przestrzenny dzwiek) podchodzila mi znacznie bardziej. Chcialbym zamienic go na innego playera (conajmniej 20GB) w podobnym przedziale cenowym. Myslalem o iPodzie Video 5.5G, nada sie? A moze cos innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karma nie gra w stylu Toucha, chyba nawet bliżej jej do X5 (wiem, że chcesz sprzedać Karmę ale chyba lepiej, żeby nabywca był zadowolony).

Nie wiem też jak zgrywałaby się z T-7 bo z CAL! nie bardzo.

 

Video by się chyba nadał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@baols

Widzę, że masz dość pokaźną kolekcję sprzętów. DAP gralby oczywiscie z T-7 i dobra synergia bylaby bardziej niz pozadana. Miales moze okazje sluchac Video? Jesli tak, czy dzwiekowo wypadal podobnie do Toucha? Nie mowie, ze Touch jest dzwiekowym idealem, ale zdecydowanie wolalem jego brzmienie niz te znane z X-5. Mogac miec bezposrednie porownanie, jak wypada Touch przy Karmie jesli chodzi o chociazby szczegolowosc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czysty, zimny dźwięk ma Vibez... przynajmniej tak twierdzą wszyscy kupujący go właśnie po to, żeby nie słuchać "natarczywego, błotnistego basu"

 

... przez to też moda na vibeza przeszła równie szybko co przyszła (bo nie każdy taki dźwięk uznaje)... innym tego typu odtwarzaczem jest ponoć Nano 1G (na którego moda aktualnie trwa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KHRoN

Niestety, oba playery oferuja raczej mala pojemnosc (bo Vibeza w tych wiekszych wersjach dosc trudno dostac). Bas w X5 odpowiada mi po sciagnieciu go o 3dB. Mysle, ze -4, -5 to poziom Toucha. X5 gra jak na moje uszy V i sposob prezentacji srednicy tez mi za bardzo nie podchodzi.

 

@butek

W takim razie postaram sie przed potencjalnym zakupem dobrac do Nano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@baols

Widzę, że masz dość pokaźną kolekcję sprzętów. DAP gralby oczywiscie z T-7 i dobra synergia bylaby bardziej niz pozadana. Miales moze okazje sluchac Video? Jesli tak, czy dzwiekowo wypadal podobnie do Toucha? Nie mowie, ze Touch jest dzwiekowym idealem, ale zdecydowanie wolalem jego brzmienie niz te znane z X-5. Mogac miec bezposrednie porownanie, jak wypada Touch przy Karmie jesli chodzi o chociazby szczegolowosc?

Słuchałem Video i porównywałem sobie z Nano 1g. Nano ma bardziej wyeksponowany środek (co mi się w nim podoba). Video gra dużo szerszą sceną, Nano jakby przed słuchaczem. Poza tymi dwoma szczegółami to bardzo podobne brzmienie z tego co kojarzę.

 

Touch gra trochę inaczej. Jakby bardziej gładko lecz mniej szczegółowo i dynamicznie. Środek również mniej wyeksponowany niż w Nano i gra od niego zdecydowanie szerzej.

 

Nie porównywałem bezpośrednio Toucha i Nano dlatego nie odważę się wyrokować co i jak ale wydaje mi się, że byłbyś zadowolony z Video.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

Od tygodnia mam iAudio X5, gra toto jakosciowo calkiem ladnie, ale barwa mi nijak nie podchodzi (na T-7 mam wrazenie strasznej ciemnosci i basu przeslaniajacego inne pasma). Wczesniej mialem Toucha, ktorego barwa (jasny, czysty i przestrzenny dzwiek) podchodzila mi znacznie bardziej. Chcialbym zamienic go na innego playera (conajmniej 20GB) w podobnym przedziale cenowym. Myslalem o iPodzie Video 5.5G, nada sie? A moze cos innego?

 

Coz - pozostaje mi tylko powiedzic "a nie mowilem"? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posluchalem Nano i wedlug mnie najlepsze co ma to ta srednica. Jesli Video nie ma jej tak fajnie, miekko zaakcentowanej to niestety tez odpada.

Moim zdaniem powinieneś sprawdzić na własnych uszach, chyba, że masz jakiś inny pomysł... np. Nano :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez nie znam, ja po prostu pisalem do nich PM'y po angielsku :) - odpowiadali. Drugie dwie cyferki oznaczaja pojemnosc. Czyli H320 - 20GB , H340 - 40GB.

 

Poza tym, H340 jest kilka milimetrow grubszy niz H320 - w zwizaku z tym, mozesz w przyszlosci zamontowac bez problemu np. pojemniejsza baterie i pojemniejszy dysk. (ktorych to takze na eBayu jest sporo) Warto dokupic baterie np. 2200 mAh a dyski ostatnio widzialem takze 60 i 80 GB.

 

Ewentualnie mozna go tez po prostu przerobic na Compact Flash.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności