Skocz do zawartości

Porada W Doborze Sprzętu


Gajwer

Rekomendowane odpowiedzi

Walesowe tlumaczenia sa ok, bo to czlek szczery. Prosty, ale szczery i za to go lubie.

 

I podkreslam jeszcze raz w zwiazku z tym - nikogo do niczego nie zmuszam, ja tylko wyrazam swoje uczucia :)

 

Fajnie, ze przynajmniej moje posty nie sa kasowane od razu.....

 

Poza tym, sluchalem rivierkow i wcale nie neguje ze fajnie graja. Graja super, ale mimo to - rozgladajmy sie, szukajmy i oceniajmy.

 

 

Pozdrawiam

 

bjz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W sumie to masz rację - ale nie powiedziałem że wymuszasz zmianę na kimś - powiedzałem "ewentualne". Cieszę się że moje również nie są :) .

 

A jeśli chodzi o sprzęt, to każdy ma jakieś wady, czy to mniejsze, czy większe. Niestety nie ma ideałów :huh: .

 

Kiedyś też jak chciałem mieć grajka, to rozglądałem się za różnymi producentami - również za Philipsami z serii KEY (flash'ówki), ale wtedy były diabelnie drogie, a te niższe (czytaj: tańsze :) ) nie miały wcale wyświetlaczy. No i ciężko było znaleźć jakieś dobre info o nich. Dlatego skusiłem się na iRiver'a. I myślę że gdybym miał ponownie wybierać, to bezapelacyjnie biorę iRiver'a. Ale to co kto lubi to już kwestia gustu...

 

postrofionka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, niby jest ok. Ale rezygnyjesz z serwisu za friko i gwarancji - wiesz o tym?

 

Poza tym musiałbyś się wykosztować na akumulatorki AAA wraz z ładowarką (koło 100 zyli za taką dobrej jakości), bo drogo wyniosą cię baterie, jeśli chodzi przez 20h (iFP-ki 800/700 na AA mają 40h, ale już takie MuVo-sie wykręcają na AAA tylko 15-16) i do tego chcesz go traktować jako pendrive (zapis do pamięci jest bardzo energochłonny). Ja już przy kupnie dobrałem sobie ładowarkę + 4 akumulatorki 2300 mAh i do tej pory zaoszczędziłem na bateriach ze stówkę, jak nie lepiej!

 

Ale jeśli przełkniesz to i naprawdę tak bardzo chcesz mieć grajka, to cóż ... możesz zaryzykować.

 

Ale ja osobiście jestem dalej za iFP-kami :) ...

 

(post)rofionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ReanimatoRze, właśnie o coś takiego mi chodziło. Dobra, to powiedz mi jeszcze jeśli oczywiście masz chwilkę i nie uważasz mnie za natręta :) czy zmiana firmware'u w IFP na taki, żebym mógł go używać jako pendrive'a niesie za sobą jakieś minusy oprócz plusów? Sorki, że męczę, ale po prostu jestem strasznie zapuszczony z nauką i nie mam już czasu szperać tyle po forum, bo w ostatnich dniach spędziłem tutaj sporą część czasu przeznaczeonego na naukę a kolos tuż, tuż a się dowiedziałem jeszcze o nowym fajnym kolosiku dzisiaj, więc proszę o zszybkiego helpa w dosłownie 2 słowach, żebyś rozwiał moje wątpliwości, że to zmiana firmware'u nie boli i że można to zrobić prosto, łatwo i przyjemnie itd.

 

Z góry dzięki ipozdrawiam!

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy. I wcale cię za natręta nie uważam - spox! Ja też mam we wtorek kolosika z sytemów operacyjnych i też jestem w rozpaczy :lol: .

 

Ale do rzeczy: zmiana FW na UMS jest w sumie szybka i pozwala na widzialność twojego iFP pod wszystkimi systemami bez Windows'a 98 (trzeba walnąć mu specjalne stery systemowe). Jedyne ograniczenia przy korzystaniu z wersju UMS to nagrywanie z jakością maksymalną tylko 96 kbps (tak z mikrofonu jak i przez line-in). Ale olej to: ja wciąż zgrywam muzę z gier i nagrywam wykłady i powiem ci: NIE DOŚĆ ŻE NIE MA WIELKIEJ RÓŻNICY W JAKOŚCI, TO JESZCZE MP3 TAK NAGRANE ZAJMUJĄ MNIEJ MIEJSCA.

 

Jak zaktualizować sobie FW na UMS? Jak już kupisz to wejdź tu ponownie na forum - znajdziesz niemal bez problemu.

 

postrofionka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki wielkie za wszystko. Już się chyba zdecydowałem na iRivera, tylko muszę wybrać którego czy 799, czy 899. We wtorek w przerwie między zajęciami przjadę u siebie do tego mp3store, bo dziś byłem za bardzo wyrypany po całym dniu.

 

Jak kupię to się pochwalę i znajdę sobie co trzeba i już w odpowiednich tematach będę szukał pomocy.

 

Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam!

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Chyba nie powinieneś mieć z wyborem zbyt dużego kłopotu - różnią się tylko wyglądem. Reszta w środku każdego z nich jest taka sama. Także jedyne kryterium przy wyborze to ... wygląd :) .

 

Tylko nie zapomnij o dokupieniu w najbliższym czasie ładowarki. Obojętnie czy to iAudio, czy iRiver - zobaczysz że lepiej jest naładować sobie 2 akumulatorki w 5 h, niż latać do kiosku po alkaliki ;) .

 

3maj się. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie zapomnij o dokupieniu w najbliższym czasie ładowarki. Obojętnie czy to iAudio, czy iRiver - zobaczysz że lepiej jest naładować sobie 2 akumulatorki w 5 h, niż latać do kiosku po alkaliki ;) .

Wyolbrzymiasz to ;)

Ja mam ifpa od 3 miechów i zużyłem 3 paczki po 4 sztuki (głównie energizery)... co daje ok 24 złote polskie :)

Średnio idzie i paluch na tydzień - to jest MAŁO, mój MPMan zżerał 2 do 4 paluchów... :lol:

 

Oczywiście niedługo :rolleyes: kupie ładoware.

---------------

 

Gajwer, bierz 7xx, jest troszke węższy od 8xx ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówię bez ściemy :D : słuchałem muzy prawie bez przerwy + obracałem po 200 MB danych na tydzień = musiałem mu zmieniać bateryjkie 2 razy w tygodniu :blink: . A już trochę go mam i serio - wychodziło mi chyba z 96 zyli w skali tego okresu (ponad 1 rok, może 1,5) i w porównaniu z Duracell'kami.

 

Powiem tylko: it was wise decision... :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Też mam problem z bateryjkami - 1 na tydzień "idzie"

Widziałem w sklepie nie dla idiotów ładowarkę + 4 akumulatorki 2300 mAh

(chyba się to nazywało GP) z możliwością ładowania w aucie i kontrolująca podczas ładowania każdy akumulatorek oddzielnie z funkcją podtrzymującą.

 

Nie jestem pewien ale chyba to to samo co >>Ładowarka<<

 

Nie znam się na tym i nie wiem czy takie toto kupić. Nie wiem ile razy taki akumulatoek da się ładować i czy nie można go "przeładować" jak się np zapomni wyłączyć ładowarke. Bateria w komórce trzyma mi jak nówka cały czas, bo ją rozładowuję do końca, wiem że takie akumulatorki też powinno się do końca rozładowywać. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie troszkę poczytałem już o tych bajerkach i chyba najbardziej mi podchodzi iRver'ek, tylko że jest to nie mały wydatek, jednak wyczaiłem drobną promocyjkę na mp3store odnośnie modelu T20 red. Poszukuję odtwarzacza heh fajnie grającego (jak każdy) w niezbyt dużej cenie i interesuje mnie 512 MB. No i właśnie te wymagania spełniają 2 iRiverki - iriver T20 red (512MB) oraz iriver iFP-895 (512 MB) tyle że jest znaczna różnica w ich cenie bowiem ten pierwszy kosztuje (w promocji) 398,94 zł, zaś drugi 649,04 zł. I w związku z tym chciałbym dowiedzieć się czy polecacie tego T20, co o nim sądzicie i czy jeśli cena jest tak różna, to czy nie lepiej zaoszczędzić troszkę pieniążków jeśli sprzęt jest podobny :D Ach trochę zamieszałem, ale może ktoś pomoże, please.

 

PS. Może jeszcze coś ciekawego a niedrogiego przetestowaliście i polecacie :rolleyes:

 

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi :D

 

Ale tak się zastanowiłem, że radyjko jednak chyba by mi się również przydało i w związku z tym posidziałem, poszperałem i wynalazłem coś takiego: Allegro Co o tym sądzicie? Wiem że jeszcze długo do końca licytacji tego przedmiotu, ale na stronce sklepiku dostępne jest takie cacko za 479 zł, hmm liczę na troszkę mniej poprzez licytację allegro, jak myślicie chyba warto?

 

Może jakieś jeszcze propo z kategorii 512MB iRiver z radyjkiem (niedrogi, tak z 4 stówki) :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi :D

 

Ale tak się zastanowiłem, że radyjko jednak chyba by mi się również przydało i w związku z tym posidziałem, poszperałem i wynalazłem coś takiego: Allegro Co o tym sądzicie? Wiem że jeszcze długo do końca licytacji tego przedmiotu, ale na stronce sklepiku dostępne jest takie cacko za 479 zł, hmm liczę na troszkę mniej poprzez licytację allegro, jak myślicie chyba warto?

 

Może jakieś jeszcze propo z kategorii 512MB iRiver z radyjkiem (niedrogi, tak z 4 stówki) :rolleyes:

Hmm więc mogę spodziewać się jakiś odpowiedzi? Myślicie że warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wtrace swoje 3 grosiki:)

- philips nie jest zly, obwody audio w iriverkach (poza seria T) to wlasnie philips:)

- koncepcja 2 playerkow nie jest zla - ja taka mam - ifp uzywam na co dzien w "cywilizowanych" warunkach, na sale gimnasyczna mam creative'a fx100 z 512mb kupinym okazyjnie na allegro - jak wypadnie, porysuje sie - mniejsza strata.

- co do wyboru iriver vs.iaudio - najlepiej posluchac, mnie osobiscie "nie podszedl" (g3 2gb) a i wykonanie w iriverach )wg.mnie) bardziej solidne, wyswietlacz z kolei w g3 - to dla mnie takie male arcydzielo.

-polecam raczej bateryjne - kupujesz accu i ladowarke (nie trzeba od razu) i problem z zasilaniem mija) - ja mam 4x2500 camilionow do ifpka i ladowake procesowa - jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emka! sry za off topicowe pytanie ale mam dylemat , bo nie wiem co wybrać ... nowy lub ewentualnie używke H120 czy iAudio X5 (nie koniecznie musi być nówka) , jak byście mogli podać jakieś za i przeciw (poza ceną bo to logiczne :) ) to bede bardzo wdzięczny , pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanko odnośnie gwarancji jakie posiadacie na swój sprzęt. Mi bowiem pewien sprzedawca oferuje gwarancję 3-miesięczną a za przedłużenie jej do całego roku "zmusza" mnie do dopłaty 35 zł do sprzętu. W związku z tym chciałbym poznać Wasze opinie na ten temat, czy warto wydawać te 3,5 dyszki, czy ten sprzęt tak się psuje, czy po prostu przez 3 miechy jak mi będzie wszystko ładnie pięknie grac, to raczej powinno być ok? Co Wy myślicie na ten temat? Proszę o odp.

 

Pozdro :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanko odnośnie gwarancji jakie posiadacie na swój sprzęt. Mi bowiem pewien sprzedawca oferuje gwarancję 3-miesięczną a za przedłużenie jej do całego roku "zmusza" mnie do dopłaty 35 zł do sprzętu. W związku z tym chciałbym poznać Wasze opinie na ten temat, czy warto wydawać te 3,5 dyszki, czy ten sprzęt tak się psuje, czy po prostu przez 3 miechy jak mi będzie wszystko ładnie pięknie grac, to raczej powinno być ok? Co Wy myślicie na ten temat? Proszę o odp.

 

Pozdro :D

- jesli to jest nówka sztuka, to zgodnie z Polskim prawem masz 1 rok gwarnacji. Zadanie dopłaty za cos co jest obowiazkiem sadze ze jest neizgodne z prawem.

 

 

.ksy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanko odnośnie gwarancji jakie posiadacie na swój sprzęt. Mi bowiem pewien sprzedawca oferuje gwarancję 3-miesięczną a za przedłużenie jej do całego roku "zmusza" mnie do dopłaty 35 zł do sprzętu. W związku z tym chciałbym poznać Wasze opinie na ten temat, czy warto wydawać te 3,5 dyszki, czy ten sprzęt tak się psuje, czy po prostu przez 3 miechy jak mi będzie wszystko ładnie pięknie grac, to raczej powinno być ok? Co Wy myślicie na ten temat? Proszę o odp.

 

Pozdro  :D

- jesli to jest nówka sztuka, to zgodnie z Polskim prawem masz 1 rok gwarnacji. Zadanie dopłaty za cos co jest obowiazkiem sadze ze jest neizgodne z prawem.

 

 

.ksy

ksy wygląda to tak:

 

Cytuję:

"Gwarancja standardowa obejmuje okres 3 miesięcy serwisu gwarancyjnego. Serwis przeprowadzany jest w naszym firmowym serwisie albo w przypadku

poważnych awarii naprawa przeprowadzana jest w serwisie irivera w warszawie

w takim przypadku serwis może potrwać do 21 dni ), okres naprawy

gwarancyjnej powoduje przedłużenie gwarancji o czas spędzony na naprawie.

Istnieje również możliwość wydłużenia czasu gwarancji do 1 roku - taka opcja

kosztuje dodatkowo 38.5 PLN gdyż związane jest to z kosztem ponoszonym przez

nas na rzecz serwisu iriver Polska. W chwili obecnej nie jesteśmy w stanie

zapewnić gwarancji 2 letniej na ten model z uwagi iż jest już on niedostępny

w Polsce gdyż zaprzestano jego produkcji. Nasze egzemplarze pochodzą z

Australii a iriver Polska z uwagi na naszą konkurencję nie jest chętny na

współpracę."

 

chodzi o model ifp795, a konkretnie o gwarancję do tego modelu.

 

Ponawiam swoje pytanie Jak to jest z Waszymi gwarancjami i czy warto ją przedłyżać, za tą dodatkową opłatę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności