Skocz do zawartości

Jak gra Samsung Omnia?


bruno63

Rekomendowane odpowiedzi

hehe, no jasne, przecież taki wykres mówi WSZYSTKO o dźwięku... przecież to jest takie proste... nie trzeba przez całe życie szkolić słuchu, skoro można spojżeć na jeden wykres, który nie mówi tak właściwie nic :)

 

[edit] jeśli bardzo checie wierzyć w te wykresy, to zauważcie, że iPhone ma porównywalne/lepsze parametry niż iPod 5G... który to został uznany za najlepiej brzmiącego iPoda ;]

http://www.gsmarena.com/latest_features-review-171p2.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iphone 2g z tego co wiem gra troszke lepiej od tego nowego plastikowego swiecidełka...

 

zwreszta moze warto poczekac z miesiac i sciagnac sobie meizu m8 z chin?

 

no i w sumie wykresy nie graja ;p

 

Chociaz taka Motka e8 nie powiem bo nawet przyjemnie gra, gdzies widzialem wykresik i był idealnie płaski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, no jasne, przecież taki wykres mówi WSZYSTKO o dźwięku... przecież to jest takie proste... nie trzeba przez całe życie szkolić słuchu, skoro można spojżeć na jeden wykres, który nie mówi tak właściwie nic :)

 

A kto powiedział że mówi wszystko o dzwieku :blink: Przeczytałeś w ogole całoś tego artykułu?? Bo jak byś nie zauważy tam pisze wyraźnie ze to właśnie Samsung dostarcza chip audio dla produktu Apple tak wiec nie ma sie co dziwic ze wykres pokazał iż oba urządzenia graja podobnie, i nie tylko na tej stronie sie z tym spotkałem. To jaki bedzie dzwiek zależ także od słuchawek jakie zastosujemy. Miałeś w ogóle okazję posłuchać jak gra ten samsung że tak do tego podchodzisz?? Bo chyba coś mi sie wydaje że nie bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze odniosłem się jedynie do "magii wykresu", nie do całości artykułu...

 

pi drugie samsung jest też producentem najniższej klasy "czipów", więc sam fakt ŻE jest producentem obu czipów o niczym nie świadczy (chyba że ktoś sprawdził że oba czipy są takie same - ale nawet wtedy pozostaje cała reszta toru audio, a przynajmniej jej analogowa część) :)

 

po trzecie nie powiedziałem ani słowa o dźwięku samsunga (ponownie zwracam uwagę że skomentowałem wykresy i wynik iPoda i iPhone'a "prosto z tabelki"... ani słowa o Omni)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze odniosłem się jedynie do "magii wykresu", nie do całości artykułu...

 

pi drugie samsung jest też producentem najniższej klasy "czipów", więc sam fakt ŻE jest producentem obu czipów o niczym nie świadczy (chyba że ktoś sprawdził że oba czipy są takie same - ale nawet wtedy pozostaje cała reszta toru audio, a przynajmniej jej analogowa część) :)

 

po trzecie nie powiedziałem ani słowa o dźwięku samsunga (ponownie zwracam uwagę że skomentowałem wykresy i wynik iPoda i iPhone'a "prosto z tabelki"... ani słowa o Omni)

troche na siłe naciągasz teraz fakty, a o co chodziło? Nie do końca o twoją wypowiedź tylko o :

 

"

jesli chodzi o muzyke, to lepiej zainwestowac w iphona.

 

Omnia brzmi, hmm - kiepsko ? tak wlasnie. "

 

Z dupy wzięte za przeproszeniem, jak samsung odwalił robotę za appla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pozwolilem sobie odświeżyć temat bo akurat jestem po testach Omni.. I tak na po krótsza..

Jak na telefon Omnia gra dobrze a nawet powiedział bym ze "bardzo dobrze" bo muzyka z Samsunga bardziej mnie zadowala niz z N82 i jest bardzo podobna do mojego Clipa. Jedyne warunki to takie ze musimy zainstalowac program PocketMusic i pobawic sie troche EQ (w zaleznosci od sluchawek ja mam EP-630), oraz w menu serwisowym troszke podglosnic dzwiek na sluchawkach - standardowy odtwarzacz to porazka i nawet nie warto go odpalac. Zapewne zaraz tu wyskocza osoby ktore beda marudzic ze zabawa z korektorem to dziadostwo i jak player bez tego nie potrafi dobrze zagrac to jest lipny. Od razu mowie ze w d**ie mam takie opinie bo gdyby nie korektor (a wlasciwie jego imitacja) w Clipie ten player sprzedal bym zaraz w tym samym dniu co go zakupilem a nie mam czasu a tym bardziej ochoty latac po sklepach i dobierac odpowiednich sluchawek bo od tego wlasnie jest EQ aby troche ten dzwiek skorygowac..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze i tak ale telefon takze podłączałem do radia samochodwego w aucie poprzez AUX i jakosc muzyki takze byla dobra - Tak wiec cos w tym musi byc..

BTW: sluchawki mam juz od dosc dawna i muzyki z takich przenosnych gadżetów słucham naprawde bardzo mało wiec nie widze potrzeby inwestowania w kolejne.. jak te sie popsuja wtedy zmienie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EP-630 nie powinny IMHO służyć jako sprzęt do porównań dźwięków - one same w sobie są przesycone nienaturalnością :/ EQ w tym wypadku co najwyżej może pomóc w uzyskaniu lepszej równowagi tonalnej ale wciąż - dźwięk pozostaje sztuczny. Zagrać może przyjemnie z jakimś nieco nienaturalnie brzmiącym playerem a gorzej z jakimś referencyjnym. Tudzież odwrotnie, imho :P

 

[...] - nieważne. W skrócie: porównywanie dźwięku playerów na sprzęcie car hifi to niezbyt trafiony pomysł ;)

 

W każdym bądź razie nie wątpię, że Omnia gra lepiej od N82. Nokie nigdy nie były pod tym względem wyjątkowo udane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności