Skocz do zawartości

Pentagram Cineo firmware 2.3


dyzio

Rekomendowane odpowiedzi

Sama recenzja będzie recenzją nie tyle samego odtwarzacza co odtwarzacza pracującego na najnowszym software (2.3). Od strony plastycznej nic się nie zmieniło więc w celu obejrzenia zdjęć zapraszam do innych recenzji na łamach forum.mp3store.pl.

 

Do tej pory byłem użytkownikiem mp3, jednak z czasem w miarę postępów technologicznych, nabrałem ochotę na jakieś urządzenie mp4 aby można było pooglądać zdjęcia lub obejrzeć też film w drodze do i z uczelni. Nie byłem dotąd zdecydowany na jakiś konkretny model ale najbardziej z recenzji pasował mi Pentagram Cineo. Po tym jak kilka dni temu przeczytałem że w najnowszej wersji firmware dodano .ogg i usunięto piski, zdecydowałem że muszę go mieć. Tak jak go nabyłem, natychmiast uaktualniłem go do wersji 2.3 (nawet całkiem bezproblemowo) i dopiero na najnowszej wersji softu zacząłem użytkowanie..

 

Włączanie urządzenia:

 

Gigantyczny minus! Urządzenie bardzo rzadko włącza się po pierwszym przeciągnięciu i przytrzymaniu suwaka a jeżeli restartujesz to na 100% zaraz po wyłączeniu go nie włączysz. Włączanie urządzenia to istny koszmar. Poprawienie tego, powinno być priorytetem w następnym uaktualnieniu firmware.

 

Wyświetlacz i menu:

 

Pierwsze co rzuca się w oczy po włączeniu urządzenia to menu, kolorystyka, itp. Pod tym względem jest naprawdę dobrze. Matryca świetna, dużo kolorów, nie mogę narzekać na kontrast ani kąty widzenia. Uważam że jedynie w menu mogłyby być jakieś ładne kolorowe ikonki a nie takie białe homo-nie-wiadomo-co. Zwracam dużą uwagę na estetykę i razi to trochę. No i czcionka mogłaby być większa ale ogólne wrażenie jak najbardziej na plus.

 

I jeszcze uwaga odnośnie wskaźnika baterii. Zachowuje się co najmniej dziwnie. Mam pełną baterią, po kilku minutach pustą. Natomiast po wejściu w tryb video, znów wskazuje pełną.

 

Pierwsza opcja - muzyka:

 

Po wejściu w menu muzyka jest jeszcze lepiej. Kolorowe ikonki to swoją drogą, ale można wybrać wiele opcji sortowania. Artyści, albumy, gatunki, ulubione, nagrane, katalogi.. w zasadzie jest wszystko i nic więcej nie trzeba pod tym względem. Sama muzyka gra na przyzwoitym poziomie i względnie głośno. Kolejna opcja na plus.

 

Jednakże wyjście do menu w trakcie odsłuchiwania muzyki pokazało mi pierwszą potencjalną wadę używania. Mianowicie w trakcie przeglądania zdjęć, katalogów lub czytania e-booków nie można zmieniać głośności. Jest to dość poważny problem. W czasie poruszania się w menu chcąc ściszyć odtwarzacz musimy wrócić do utworu, który odtwarzamy. Nie jest to zbyt wygodne. Raczej ciężko w tej chwili prosić aby dołożono klawisze do urządzenia, ale myślę że możnaby spokojnie w firmware ikonkę głośności wrzucić na górny pasek tak aby szło nią sterować w dowolnym momencie. Pod tym względem minus.

 

I jeszcze jeden minus - suwak play/pause działa nieciekawie. Nie działa w ogóle w menusach (gigantyczny minus jak stąd do Pacanowa) natomiast przy odłuchiwaniu piosenki i wyświetlaniu "teraz odtwarzane" suwak działa tylko na pause. Kolejny ogromny minus. Dopiero po dłuższym czasie użytkowania suwak zaczął działać w trybie pauze/play. Jednak nadal tylko w trybie odtwarzania piosenki. W innych menusach służy do przechodzenia w menu. Beznadziejna sprawa. Do poprawienia.

 

Kolejną wadą, którą zauważyłem to wyświetlanie czasem chińskich znaczków mimo że w plikach i tagach nie ma błędów. I czasem 2 pliki mają taki sam układ (x. wykonawca - tytuł i w tagach wypełnione całe id3v2) to w jednym wyświetla prawidłowo a w drugim chińskie znaczki. Problem stwierdziłem tylko w wyświetlaniu wykonawcy z tagów id3v2.

 

Druga opcja - zdjęcia:

 

Po otworzeniu przeglądarki plików (do wyszukiwania zdjęć) pomyślałem "wtf?". Przeglądarka plików w tym menu wygląda jakby ktoś miał trudny dzień. Brzydkie niebieskie tło tylko uwidaczania pikseloze ikon. A wystarczyło zastosować ładne białe okienko. Wygląd paskudny i za to minus. Drugi minus za miniaturki. Wyglądają po prostu strasznie z tymi widocznymi pikselami. Istny koszmar. Na szczęście o wiele lepiej kiedy otworzymy już zdjęcie. Tutaj znowu plus. Zdjęcia są bardzo ładnie wyświetlane, można nimi obracać i zoomować bez utraty jakości. Coś pięknego. Chociaż mały minusik za to że można zoom-nąć tylko raz (testowałem na kilku fotkach o różnych rozdzilczościach i udało mi się powiększyć tylko raz daną fotografię mimo że teoretycznie rozdzielczość powyżej 2000 pozwoliłaby na znacznie większy zoom bez utraty znacznej jakości). Ale ogólnie na plus ze względu na świetną jakość wyświetlania zdjęcia.

 

Trzecia opcja - eBook:

 

Działa porządnie, wyświetla polskie znaki i przenosi ładnie wyrazy nawet przy największym ustawieniu czcionki. Jednak o ile nie ma problemów z małą i średnią czcionką, o tyle w dużej polskie znaki wyglądają jakby były za duże dla reszty liter. Wygląda to średnio choć na szczęście nie przeszkadza w luksusowym czytaniu. Polecam jednak pozostać na czcionce średniej. Istnieje oczywiście także możliwość dostosowania koloru czcionki. Generalnie z tej funkcji jestem zadowolony.

 

Czwarta opcja - dodatki:

 

stoper i kalendarz. O ile kalendarz w połączeniu z zegarkiem jest dość użyteczny o tyle nie znalazłem zastosowania dla stopera. No ale.. dodatki są i działają. Nic więcej nie trzeba dodawać.

 

Piąta opcja - radio:

 

Radio jest z pewnością silniejszą stroną urządzenia. Działa naprawdę super, zapamiętuje stacje, zapisuje, szuka automatycznie, wyświetla strefę FM. Istnieje także możliwość nagrywania z radia choć włącza się (nagrywanie) z lekkim poślizgiem czasowym. Interfejs wprowadza jednak także w błąd. Po uruchomieniu nagrywania wyświetlany jest napis "przygotowywanie" i użytkownik może sobie czekać. Powinien być raczej napis "proszę przesunąć suwaczek na Play" ponieważ bez tego przygotowywać się możemy, chyba do snu. Co do nagrań to naprawdę super. Nie mam zastrzeżeń co do nagranego dźwięku. Jest w porządku.

 

Szósta opcja - gry:

 

Można było sobie podarować. Ze względu na rozłożenie klawiszy, granie w gry na urządzeniu jest koszmarne. Jak to ktoś napisał włączysz raz i nigdy więcej. Po prostu koszmar. Najlepiej zapomnieć o opcji gier ale nie mogę tego potraktować specjalnie jako minus bo i nie tego oczekuję po odtwarzaczu mp4. Opcja bezużyteczna nawet dla desperatów. Już lepiej obserwować jak rośnie kamień.

 

Siódma opcja - dyktafon:

 

Podobna wpadka jak przy radiu (należy przesunąć na play nie zwracając uwagu na "przygotowywanie"). Tak samo z poślizgiem czasowym.. jest. Co do nagranego dźwięku.. paskudny. Dyktafon nadaje się jedynie do tworzenia własnych notatek głosowych kiedy trzymamy urządzenie bezpośrednio przy twarzy. Nie nadaje się do nagrywania chociażby wykładów. No chyba że jesteś super sexi laską a wykładowca siedzi Ci na kolanach.. może wtedy. Ale ogólnie kicha na całej szerokości.

 

Ósma opcja - eksplorator:

 

Jest. To fajnie. Nawet przeglądarkę plików zintegrowali z szatą graficzną, pod tym względem super (mogli tak samo zrobić przy fotkach). Jest możliwość usunięcia pliku no i w sumie tyle. Brakuje trochę np. możliwości wyświetlenia wielkości pliku. Więc ogólnie fajnie że jest funkcja eksploratora ale mogłaby być udoskonalona.

 

Dziewiąta opcja - ustawienia:

 

Standard. Ustawienia jasności wyświetlacza, jego zaciemnienia i pokazywania paska, możliwość ustawienia domyślnego, wybór tapety (szkoda niestety że nie własnej, jesteśmy skazani na te dostarczone z urządzeniem, a jedynie na 4-5 z nich mamy możliwość komfortowego czytania tekstów), ustawienia daty i godziny, języka (chiński, angielski i polski czyli styka) no i możliwość auto wyłączania. Ogólnie niby fajnie ale brakuje możliwości ustawienia co chcemy widzieć w menu (i ew. wyłączenia wyświetlania opcji, których nie używamy). Poza tym można było umożliwić wybór własnej tapety. Ogólnie do dopracowania.

 

Ostatnia opcja - video:

 

 

Jedna drobna uwaga - głośnością da się sterować tylko przywołując pasek przewijania. Normalnie jest to niemożliwe przy odtwarzaniu pełnoekranowym. Minusik.

 

Żadnych ścięć obrazu ale problem z głosem. Jeżeli głośność jest na maxa słychać paskudne trzaski (testowana na In Flames - Cloud Connected ściągniętego z YouTube). Problem ustaje po ściszeniu urządzenia. Trzaski występują w zakresie głośności 26-32.

 

Poza tym wszystko inne działa poprawnie, tj. przewijanie, pauzowanie, itd.

 

Współpraca z kartą pamięci i tryb podłączenia usc z pc:

 

Do odtwarzacza włożyłem kartę SDHC 8gb. Karta działa poprawnie, urządzenie ją widzi i odtwarza z niej pliki. A zatem podwoiłem pojemność urządzenia.

Po odpięciu od PC urządzenie aktualizuje bibliotekę. Do poprawy. Użytkownik sam może to zrobić a aktualizacja nawet po dograniu 1 pliczku .txt to przesada.

 

Refleksje:

 

Ma chwilę obecną jestem średnio zadowolony z zakupu. Samo urządzenie jest w porządku, jednak soft jest wybitnie DO DOPRACOWANIA, gdyż NIE POZWALA NA KOMFORTOWE używanie urządzenia. Menusy wyglądają jakby były rysowane w paincie, ogólnie całe menu wygląda jak jakaś beta do dopracowania. Także do poprawienia w trybie pilnym włączanie urządzenia i wskaźnik baterii, który czasem świruje a także suwak play/pause. Nie wspomnę nawet o możliwości regulowania głośności tylko w określonych momentach. Mam nadzieję że wypuszczą co najmniej jeszcze 2-3 aktualizacje firmware bo póki co jako GRAJEK jest fatalny. Mam nadzieję jako odtwarzacz video spisze się lepiej chociaż trzaski przy maks głośności nie są zachęcające do odtwarzania np. teledysków. Ponadto czasem klawisze nie reagują bądź reagują z gigantycznym opóźnieniem.

 

Ocena końcowa:

PLUSY: przyzwoita jakość audio, wyśmienita jakość zdjęć (dobry wyświetlacz), całkiem porządne radio

MINUSY: włącznik urządzenia (suwak play/pasuse), uboga konfiguracja, brzydkie menusy, niemożność dostosowania głośności w każdym zakątku urządzenia, kiepski dyktafon, wadliwy wskaźnik batetii, autoaktualizacja biblioteki bez możliwości skonfigurowania tego, trzaski przy głośnym odtwarzaniu video.

 

Ocena na chwilę obecną: 5/10 (nie poleciłbym przyjacielowi ani nawet znajomemu dalekiemu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do fw to ma podobno wyjść niedługo v.2.31 z poprawionym błędem z włączaniem :) (sam to samo mam ale tylko przy włączonej karcie microSHDC 4gb). Przeglądarka zdjęć jest taka okropna także jeśli jest włożona karta (nie wiem czemu), jeśli jej nie ma to po prostu jest jak w eksploratorze :) (czyli "zintegrowana z tłem") :) PS. Po co zakładałeś nowy temat? 1 już jest!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mam nadzieję że poprawią coś w temacie bo ogólnie jest to najgorszy zakup w moim życiu póki co. A drugi temat zrobiłem bo to właściwie test Eona na innym sofcie. I prezentuje ciut inną ocenę odtwarzacza niż optymistyczne, spotykane w innych zakątkach portalu. A wg mnie Eon Cineo to po prostu badziew. Do całej masy problemów doszło "dziwne" ładowanie się urządzenia (po podpięciu na całą noc do kompa nic się nie naładował), itp. Po prostu po kilku dniach użytkowania jestem jeszcze bardziej zniesmaczony działaniem tego urządzenia niż na początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

mam ten bajer już od dłuższego czasu.

Dziś chciałem sobie zaktualizować firmware no i wszystko zgodnie z instrukcją tylko w momencie kiedy w programie CineoDM 1.4.0 zaczynam robić to po chwili wychodzi mi takie okno i pojawia się cały czas po kliknięciu Ok a po odłączeniu od kompa mam cały czas ten sam stary soft;(

 

Do not plug out USB connection.

Click CONFIRM to continue repair after firmware upgrade through setup menu of player.

Click Cancel button to exit from repair.

 

 

Nie wiem o co chodzi na wyświetlaczu w tym czasie miga że się ładuje bateria :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

Witam.

 

Widzę że sporo was może mieć problemy z zainstalowaniem Firmware-a też miałem ten problem. Postaram sie wytłumaczyć o co chodzi.

 

To dla tych którym w DM po np. 30s wyskakuje jakas informacja a Firmaware sie nie instaluje.

 

1. Pobierz z www.pentagram.pl/wsparcie_techniczne narzędzie aktualizacyjne wraz z najnowszym plikiem Firmware 2.3x.

2. Zainstaluj Cineo Device Manager.

3. Umieść nowy plik SETUP.RKW w katalogu głównym Cineo.

4. Użyj opcji Ustawienia/Ustawienia systemowe/Aktualizacja Firmware.

5. Na pytanie Update? Wybierz YES.

6. Po zakończonej aktualizacji Cineo nie włączy się ponownie.

 

 

7. Podłącz Cineo do komputera. Po podłączeniu do komputera system będzie potrzebował wskazania lokalizacji sterownika. Znajduje się on w folderze instalacyjnym programu Cineo Device Manager (np. c:\Program Files\CineoDM\Rk27 Driver).

 

To właśnie w 7. pkt. jest błąd. Gdy po podłączeniu MP4 do komputera wyskoczy informacja czy chcesz zainstalować sterowniki wybieramy ze chcemy i wskazujemy lokalizacje sterownika c:\Program Files\CineoDM\Rk27 Driver UWAGA! nie chodzi tu o Firmware tylko o sterowniki do kabla/MP4 bo zainstalowaniu robicie dlasze pkt. i nie powinno być problemów. Nazwa tych sterowników to rockusb27 i rockusb27.sys.

 

Mam nadzieje że troche pomogłem.

 

8. Po zainstalowaniu sterownika urządzenie będzie widoczne jako RK27 Rockchip USB Device.

9. Uruchom Cineo Device Manager.

10. Wybierz najnowszy plik SETUP.RKW (ten sam, który umieściłeś w Cineo).

11. Naciśnij RESTORE.

12. Kliknij YES na każde pytanie (Uwaga! Wszystkie dane zapisane w Cineo zostaną utracone).

13. Po zakończonej aktualizacji player automatycznie się włączy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam.

 

Widzę że sporo was może mieć problemy z zainstalowaniem Firmware-a też miałem ten problem. Postaram sie wytłumaczyć o co chodzi.

 

To dla tych którym w DM po np. 30s wyskakuje jakas informacja a Firmaware sie nie instaluje.

 

1. Pobierz z www.pentagram.pl/wsparcie_techniczne narzędzie aktualizacyjne wraz z najnowszym plikiem Firmware 2.3x.

2. Zainstaluj Cineo Device Manager.

3. Umieść nowy plik SETUP.RKW w katalogu głównym Cineo.

4. Użyj opcji Ustawienia/Ustawienia systemowe/Aktualizacja Firmware.

5. Na pytanie Update? Wybierz YES.

6. Po zakończonej aktualizacji Cineo nie włączy się ponownie.

 

 

7. Podłącz Cineo do komputera. Po podłączeniu do komputera system będzie potrzebował wskazania lokalizacji sterownika. Znajduje się on w folderze instalacyjnym programu Cineo Device Manager (np. c:\Program Files\CineoDM\Rk27 Driver).

 

To właśnie w 7. pkt. jest błąd. Gdy po podłączeniu MP4 do komputera wyskoczy informacja czy chcesz zainstalować sterowniki wybieramy ze chcemy i wskazujemy lokalizacje sterownika c:\Program Files\CineoDM\Rk27 Driver UWAGA! nie chodzi tu o Firmware tylko o sterowniki do kabla/MP4 bo zainstalowaniu robicie dlasze pkt. i nie powinno być problemów. Nazwa tych sterowników to rockusb27 i rockusb27.sys.

 

Mam nadzieje że troche pomogłem.

 

8. Po zainstalowaniu sterownika urządzenie będzie widoczne jako RK27 Rockchip USB Device.

9. Uruchom Cineo Device Manager.

10. Wybierz najnowszy plik SETUP.RKW (ten sam, który umieściłeś w Cineo).

11. Naciśnij RESTORE.

12. Kliknij YES na każde pytanie (Uwaga! Wszystkie dane zapisane w Cineo zostaną utracone).

13. Po zakończonej aktualizacji player automatycznie się włączy.

 

 

To jest ŚWIETNY opis. W moim przypadku robiłam wszystko tak, jak powyżej napisane, krok po kroku. No i udało się. Choć niestety wcześniej nerwów mnie to kosztowało i trochę siwych włosów ;) ale opis działa w 100% :)

 

mam tylko pytanie, czy z wersji 2.3 do wersji 2.31 też trzeba aktualizować zarówno w odtwarzaczu jak i przez komputer? Bo u mnie zaktualizował się w odtwarzaczu do wersji 2.31 bez problemów. Więc chyba nie muszę już przez kompa nic robić, prawda? Bo teraz to nawet mi się zresetował odtwarzacz ładnie po aktualizacji (przy aktualizacji z 2.2 na 2.3 nie włączał się ponownie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak oglądam sobie ten dział i dochodzę do refleksji. Opiszę tu swoją historię jak ktoś nie chce niech nie czyta.

Kiedyś przeczytałem opis na stronie producenta odnośnie produktu PENTAGRAM EON CINEO GOLD. Oniemiałem z zachwytu, po prostu czego to on nie miał dzięki rockchip'owi, ale parę dni przed kupnem zastanowiłem się i zacząłem googlać poszukując odtwarzacza który będzie dobrze grał. Po drodze natknąłem się na cowon d2 oraz iriver clix2, potem odkryłem że jest pierwowzór cineo gold dostępny w sprzedaży czyli vedia c6+. Ale jakoś natknąłem się na to forum. Napisałem tu o pentagramie i zostałem obrzucony błotem. Zastanawiałem się dlaczego ?? Świat się ode mnie odwrócił, chciałem popełnić samobójstwo, już nawet obejrzałem tutorial na youtube " How to : make selfkill " ale wpadłem na dość banalny pomysł, mianowicie zajrzałem do działu "co kupić-odtwarzacze" i utworzyłem nowy temat. Olśniło mnie i świat stał się piękny kiedy przyszła do mnie paczka z Sony NWZ-s739f.

 

Tak czy inaczej wiem dlaczego tak się stało czytając wasze wypowiedzi pozostaję przy zdaniu że pentagramy to odtwarzacze notorycznie psujące się, kolejne wersje rockchip'a więcej potrafią ale i powodują psucie się odtwarzaczy. Poza tym jakość dźwięku jest daleko z tyłu patrząc na pentagram oraz niektóre modele vedi.

 

Jeśli kogoś uraziłem - przepraszam

 

*Wypowiedz zawiera nierealne urozmaicenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie .

Posiadam PENTAGRAM EON CINEO GOLD. Mam taki problem ;

1. Oglądam film

2. Wychodzę z niego po 5min.do pozycji startowej

3. Wyłączam odtwarzacz

4. Ponownie włączam kieruje się na video wciskam M start

5. Nie otwiera pliku pokazuje (brak plików)

6. Podłączam USB do kompa – odłączam jest OK. Co robie nie tak? Z góry dzięki za pomoc . Zamotany darek40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności