Skocz do zawartości

Sony- wybór


Gość ~MacQ~

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Po dłuższym wertowaniu forum w poszukiwaniu odtwarzacza muzyki i filmów( filmy mniej mnie interesują, ale wolałbym mieć taką funkcję). Chciałem na początku kupić creative zen jednak natknąłem się na to forum i poczytałem o nim. Potem byłem zdecydowany na Vedie c6+ jednak nie kupiłem jej bo znalazłem sporo komentarzy przeciwko tej firmie. Następnie zdecydowałem się na Sanse fuze jednak sprzedawca odradził mi tę firmę gdyż podobno jest z dolnej półki. Toteż teraz pomyślałem o firmie Sony. Chcę kupić odtwarzacz z tej firmy. W sklepie natknąłem się na:

NWZ S638f 8gb i polecono mi go, jednak tutaj sporo znalazłem o A826 i A816 więc chciałbym żebyście mi pomogli któryś z tych wybrać oraz podali ich zalety i wady. Chciałbym się jeszcze dowiedzieć o jakości dźwięku i o słuchawkach gdyż podobno w któryś z tych są dobre i nie trzeba wymieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to sprzedawca widocznie nie znał się na odtwarzaczach i firmach.Sandisk produkuje dobre produkty a Fuze jest na to przykładem.NWZ S638f jest dobry jednym z nowszych odtwarzaczy firmy sony jednak bardziej polecalbym ci nwz a826.Posiada on duzy czytelny ekran,wbudowany moduł bluetooh,i wiele innych funkcji.Dzwiek stoi na wysokim poziomie,na dodatek w zalaczeniu sa dobre sluchawki z dobrym basem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ednak bardziej polecalbym ci nwz a826.Posiada on duzy czytelny ekran,wbudowany moduł bluetooh,i wiele innych funkcji.Dzwiek stoi na wysokim poziomie,na dodatek w zalaczeniu sa dobre sluchawki z dobrym basem

 

I jest dużo droższy od S638, a słuchawki ma te same co S638. Wyświetlacz jest większy ale za to ma gorszą rozdzielczość od S638, wiem bo sam sprawdzałem. Ja bym ci polecił S638. Jednak napierw zastanów się jakie słuchawki chcesz kupic jeśli nie miałbys zamiaru słuchać na stockowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maja taka sama rozdzielczosc. Po prostu jeden przy tej samej rozdzielczosci jest wiekszy ;]

 

A sluchawek narazie nie wymieniaj. Te z zestawu sa bardzo przyzwoite.

Jeśli jedne i drugi ma tą samą rozdzielczość przy różnych wymiarach to ten mniejszy będzie miał lepszą jakość obrazu niż ten drugi, to czy będzie to zauważalne to inna sprawa.

 

Ja stoję przed podobnym wyborem ( wybieram między NWZ S638F a S738) i mam dylemat czy warto co nosie cancelingu dopłacić 100zł ;) .

 

Czytałem sporo na temat wszystkich odtwarzaczy ( A828, S638 i S738) na zagranicznych recenzjach i wychodzi ,że dźwięk generują chyba identyczny , jedna różnica to , to co zostało tutaj napisane. czyli bluetooth,radio,czas pracy na baterii, wielkość ekranu czy dodatek w postaci noise canceling.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jedne i drugi ma tą samą rozdzielczość przy różnych wymiarach to ten mniejszy będzie miał lepszą jakość obrazu niż ten drugi, to czy będzie to zauważalne to inna sprawa.

 

To właśnie chicałem powiedzieć, a różnica jest zauważalna i to bardzo wg mnie.

 

Pytanie jest czy lepiej miec mniejsze piksele ogladajac film na malutkim ekranie, czy wieksze ogladajac ten sam film na wygonym duzym ekranie ;]

 

Ekran 2.6 cala nie jest wcale duży i wygodny do oglądania filmów, chociaż co kto lubi. Ja wolałbym mniejszego playera z mniejszym ale lepszym wyświetlaczem niż większego z większym acz gorszym wyświetlaczem skoro ani na tym ani na tym nie będe miał wystarczającej satysfakcji z oglądania filmów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności