Skocz do zawartości

Wieża/zestaw ok. 1500zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Chciałbym sobie sprawić jakąś wieżę lub zestaw grający w cenie ok. 1500zł, ale totalnie się na tym nie znam więc przychodzę do Was po poradę.

Sprzęt stał by w pokoju 23m^2.

Na celowniku na razie mam Yamaha Pianocraft e810. Co o niej powiecie? I czy po podłączeniu jej np. do telewizora i włożeniu DVD z muzyką, na telewizorze wyświetli mi się lista utworów?

 

Proszę o poradę

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdybym do tej Yamachy podłączył komputer, to czy jakość karty dźwiękowej miała by jakieś znaczenie? Jeśli tak to jak duże? Ta sama kwestia z odtwarzaczem mp3.

A jak u e810 z dźwiękiem na słuchawkach? Najczęściej bym słuchał muzyki właśnie przez nie. Najprawdopodobniej będą to HD555.

 

Dzięki za odp.

Czekam na dalsze wypowiedzi i propozycje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakosc karty dzwiekowej oczywiscie mialaby znaczenie.. tak jak jakosc plikow z komputera i playera mp3.

 

Ale by w pelni wykorzystac ten sprzet, powinienes miec raczej muzyke w jak najlepszej jakosci. Czyli albo jak najlepsze stratne albo bezstratne/CD.

 

Przez sluchawki tez nie sluchalem. Jednak jak znam zycie to jakosc dzwieku z dziurki, jak przy wiekszosci sprzetow zrobionych glownie do glosnikow, bedzie taka sobie/ przyzwoita.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale po co sie ograniczac, za 500 zeta kupujesz ampli yamahy, denona, harmana-kardona co tam wolisz i za 1k jakies przyzwoite kolumny i mozesz z tym zrobic praktycznie wszystko, podlaczysz tv, dvd kompa i masz w pompce dzwiekowke bo ampli laczysz cyfrowo, same kozysci i jakosc dzwieku z kazdego zrodla (nawet kompa o ile bedzie to kompresja bezstratna) na najwyzszym poziomie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Chciałbym sobie sprawić jakąś wieżę lub zestaw grający w cenie ok. 1500zł, ale totalnie się na tym nie znam więc przychodzę do Was po poradę.

Sprzęt stał by w pokoju 23m^2.

Na celowniku na razie mam Yamaha Pianocraft e810. Co o niej powiecie? I czy po podłączeniu jej np. do telewizora i włożeniu DVD z muzyką, na telewizorze wyświetli mi się lista utworów?

 

Proszę o poradę

Pozdrawiam

 

Pianocrafcik E810 jest bardzo spoko, tyle że ja tego używam do nagłośnienia pokoju ~12m^2, lae biorąc pod uwagę że z reguły nie przekraczam 1/3 skali to na 23m też powinno dać radę. Co do pytania o listę utworów to odp brzmi tak, obsługuje je też pogrupowane w foldery (ja mp3 tak słcuchałem).

 

Jakość karty w kompie ma duże znaczenie, moja dźwiękówka nie jest najwyższych lotów i to do tego stopnia że jak puszczę ten sam utówór w mp3 192kbps z kompa i z płyty ( na raz i tylko na mapie przełączam między źródłami) to słychać ogromną różnicę.

 

ale po co sie ograniczac, za 500 zeta kupujesz ampli yamahy, denona, harmana-kardona co tam wolisz i za 1k jakies przyzwoite kolumny i mozesz z tym zrobic praktycznie wszystko, podlaczysz tv, dvd kompa i masz w pompce dzwiekowke bo ampli laczysz cyfrowo, same kozysci i jakosc dzwieku z kazdego zrodla (nawet kompa o ile bedzie to kompresja bezstratna) na najwyzszym poziomie :)

Ale za taką kasę to nie będzie nowy sprzęt, nie wiem jak dla kolegi nevermindera, ale dla mnie np. ma to duże znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli po prostu mogę zgrać muzykę na DVD i dźwięk nie będzie w żaden sposób ograniczany?

 

Oczywiście, że nowość sprzętu ma znaczenie. Wiadomo, gwarancja i te sprawy. Jak będę bardziej ogarnięty w temacie, to będę mógł sobie pozwolić na sprzęt używany.

 

A więc według Was najlepszym rozwiązaniem jest e810 i muzyka na płytach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie ma po co bac sie uzywek, zwlaszcza w sprzecie ktory pare lat temu kosztowal kupe kasy a teraz to sa smieszne pieniadze, ludzie kupowali to za grube tysiace i chodzili w okol tego jak kolo jajka chuchając i dmuchajac i mozna wyrwac rarytaski w idealnym stanie, a jakosc zdecydwoanie lepsza od dzisiejszych nowych plastikowych hmm gadzetow, no ale ja podaje tylko pomysl, kazdy robi tak jak mu bardziej pasuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpuszczasz mnie zebym za Ciebie cala robote wykonal :P ale niech bedzie

http://www.allegro.pl/item493868299_yamaha...p_2500_bcm.html

http://www.allegro.pl/item494314520_yamaha...n_starogad.html przy tej opcji musialbys troche zaoszczedzic na glosnikach

zawsze mozna zadzwonic, ponegocjowac cene dopytac sie czy sprowadzany, ktory wlasciciel etc, poszukaj w necie jakie byly pare lat temu wypasy na rynku (bo moze akurat yamaha Ci nie podchodzi) a potem szukaj jakiegos modelu na allegro, moze to troche zajac, ale efekt jest zdecydowanie tego wart, ja na denona na ten przyklad ponad 2 miechy polowalem, bo wiedzialem co chce i tylko czekalem az sie jakis pojawi :)

a yamahe 795 sam mam i to jest naprawde rewelacyjny sprzet, bardzo udany model, swietnie brzmiacy, zreszta jest w necie duzo recenzji, do zakupow trzeba sie solidnie teoretycznie przygotowac a potem przychodzi juz tylko zadowolenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polujac przez jakis czas masz szanse zdobyc uzywany zestaw grajacy lepiej od pianocrafta. (amplituner+glosniki+cd)

 

Jak ci sie chce w to bawic, to sie baw. Jak nie to kupuj piano. I tak i tak raczej bedziesz zadowolony.

 

A ten pierwszy amplituner z wyjsciem 5.1 jakos mnie nie przekonuje ale moze to po prostu moje uprzedzenie do kina domowego.

 

Jesli chcesz sluchac muzy praktycznie tylko z komputera to mozesz kupic zamiast tego lepsza karte dzwiekowa + microlab 7c i jeszcze kupa kasy ci zostanie.

 

 

Nie wiem czy jest sens polowac na uzywane klocki, tylko po to by pozniej puszczac z tego mp3 przez slaba karte dzwiekowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest sens polowac na uzywane klocki, tylko po to by pozniej puszczac z tego mp3 przez slaba karte dzwiekowa.

 

jesli masz amplituner z wejsciami cyfrowymi to nie interesuje Ci tak naprawde karta dzwiekowa, bo to ampli bedzie za nia robic, w kompie wystarczy prosta karta za 50 zeta byle cyfrowe wyjscie miala, zeby sygnal do ampli dac i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Traci się przy tym na jakości?

 

PS. Wie ktoś ile kosztuje e810 w krakowskim MediaMarkcie?

 

No jeżeli z bezstratnego do bezstratnego nagrywasz to nie tracisz.

 

A mm sobie raczej odpuść, jak ja kupowałem moją (~rok temu) to dałęm 1,6k a w mm wołali, 2,5k :P Nie wiem jak teraz ale obstawiam że spokojnie ~2k będzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności