Skocz do zawartości

Problem z dźwiękiem w komputerze...


Gość Rafał

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,chciałbym poprosić o radę w kwestii która męczy mnie od pół roku.

 

Otóż jakieś pół roku temu zakupiłem sobie głośniki 2.1 Logitecha x-210, podobno całkiem niezłe. Podłączyłem je sobie i co się okazuje - gra to raczej cicho, a przy nieco (nieco!) wyższych głośnościach dudni niemiłosiernie.

 

Stwierdzam, że to pewnie wina karty dźwiękowej. Wymieniam więc Sound Blaster 128 PCI, o której wiem tyle, że jest strasznie, strasznie stara, na SB Live! 24-bit, która podobno jest całkiem niezła. Efekt - dudni troszkę mniej,a przy okazji trochę zmniejsza się maksymalna głośność. Wciąż jestem daleki od satysfakcji.

 

Pożyczam więc słuchawki kolegi, bardzo nieszczególne zresztą, Creative HQ-1400. Kolega twierdzi, że pomimo faktu, że są bardzo niskiej klasy, potrafią przynajmnieć na jego laptopie grać bardzo głośno. Sprawdzam więc u mnie - niestety, ciche popierdywanie.

 

A co to! Przecież to powinno być tak, że cokolwiek nie podłączę, będzie to grać głośno, czysto i wyraźnie!

 

Sądzicie więc, że słaby dźwięk to wina słabych głośników? Mam nadzieję, że tak, bo chcę sobie wkrótce kupić CAL! i boje się, że zamiast pięknego dźwięku usłyszę ciche popierdywanie, pomimo że słuchawki przecież wysokiej klasy. Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótka piłka - nie. Coś bez wątpienia masz nie tak. Może przestawione na 6 kanałów albo coś? Wiesz X-210 naprawdę są całkiem dobre jak na takie pierdziawki no ale nikt nie wie czy ty nie chcesz nimi nagłośnić 40m2 pokoju :P I nie powinno się tak dziać już przy "nieco wyższej głośności".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przestawiłem głośność wave na wyższą i trochę pomogło, pomimo że... słuchałem empetrójki.

 

zapomniałem wspomnieć, że swego czasu podłączyłem sobie do komputera wieżę, i tam grało, no, sporo głośniej, choć z kolei po przesunięciu 1/2 gałki niemiłosiernie szumiało.

 

ach i co do tej głośności - nie chodzi mi o nic wielkiego. głośno to ma mój sąsiad ze swoich kolumn, mi nie zależy na czymś więcej niż na, powiedzmy, 1/10 mocy tych jego mamutów. ot, tak aby trochę poczuć tą muzyczkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności