Skocz do zawartości

Porozmawiajmy o zmianach na forum ;p


KHRoN

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko tym razem chciałbym bez krzyczenia, wydłubywania sobie oczu długopisami i rzucania jedzeniem ;p

 

Na razie tylko listę pewnych "pomysłów", nie konkretów. Moja lista znajduje się poniżej, czy jest na niej "coś za dużo"? może czegoś na niej brakuje? czy zaproponowane punkty mają w ogóle sens?

 

Zmian oczywiście nie da się wprowadzić w życie z dnia na dzień, nie sądzę też żeby dało się wprowadzić wszystkie zmiany "naraz" (nawet jeśli to "naraz" miało by znaczyć "w ciągu miesiąca").

 

  • moderator docelowo do każdego działu (nie musi to być inna osoba do każdego działu), żeby przynajmniej pilnował spamu a nie trzeba było czekać aż ja się pojawię
  • bonusy dla stałych bywalców (jakie? comiesięczne konkursy jakieś? rabaty na zakupy?*)
  • reorganizacja działów - przykładowo zrobienie z komisu działu, a ze stacjonarne podforum w ogólnym
  • reorganizacja podfor - przykładowo poskładanie działów iriver (jest ich za dużo, pochodzą jeszcze z zamierzchłych czasów), ujednolicenie działów w "małych" podforach (np. w "sony" czy "laberg" nie ma żadnego podziału, a w innych jest np. trzy)
  • ktoś powinien prowadzić cotygodniowy RSS typu "w tym tygodniu rozmawialiśmy o tym <tu link do dyskusji>, o tym i o tym. Poza tym skrót i komentarz do najciekawszych informacji tygodnia to <tu kawałek tekstu>"

 

Ewentualna dyskusja chciałbym żeby wyglądała tak:

- zamiast "nieletnich moderatorów" może lepiej jednego lub dwóch normalnych?

- bonusy pewnie nierealne, więc może lepiej skupmy się lepiej na innych rzeczach

- w niektórych podforach (sony, rio) i tak się nic nie dzieje a nikomu nie będzie się chciało przenosić nawet tych kilku wątków które tam są do trzech szufladek... więc może lepiej tych kilka (czy wszystkie) zostawić tak jak już są?

 

 

___

*) nie wiem czy karta klubowa jest możliwa ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 133
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

więc tak, ja popieram w pełnej rozciągłości :)

z moderatorami można zrobić tak, że z trzech od moderatorów jr i z dwóch globalnych. Prawda jest taka, że poza komisem to nie bardzo jest co moderować, no chyba, że faktycznie spam, który i tak już raczej zniknął.

Zamiast rabatów, może więcej sprzętu do testów? Chociaż wiem, że to by było upierdliwe do załatwienia.

 

no, podobie mnie się to ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- reorganizacja podfor - przykładowo poskładanie działów iriver (jest ich za dużo, pochodzą jeszcze z zamierzchłych czasów), ujednolicenie działów w "małych" podforach (np. w "sony" czy "laberg" nie ma żadnego podziału, a w innych jest np. trzy)

W sumie to by mogło usprawnić odnajdywanie sie (vide ostatni temat o ifpku ;p), ale pozostaje znalezienie ochotników.

 

- bonusy pewnie nierealne, więc może lepiej skupmy się lepiej na innych rzeczach

taki drugi polski jaben... coś pięknego xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moderator docelowo do każdego działu (nie musi to być inna osoba do każdego działu), żeby przynajmniej pilnował spamu a nie trzeba było czekać aż ja się pojawię

Popieram i nie piszę się na to, wystarczy mi jedno forum.

 

bonusy dla stałych bywalców (jakie? comiesięczne konkursy jakieś? rabaty na zakupy?*)

Biorąc pod uwagę ceny rabaty byłyby jak najbardziej wskazane. Ew. karta forumowicza, jeszcze tylko nie wiem co z nią można zrobić xD

 

reorganizacja działów - przykładowo zrobienie z komisu działu, a ze stacjonarne podforum w ogólnym

Ja bym tam jednak dział iPoda ujednolicił, bo ludzie najczęściej i tak nie wiedzą gdzie umieścić temat i walą jak leci.

 

ktoś powinien prowadzić cotygodniowy RSS typu "w tym tygodniu rozmawialiśmy o tym <tu link do dyskusji>, o tym i o tym. Poza tym skrót i komentarz do najciekawszych informacji tygodnia to <tu kawałek tekstu>"

Być moze i miałbym czas na zrobienie takiego podsumowania na weekend. Ale nie wiem w sumie, nic nie obiecuję. Zależy na jakiej zasadzie to ma być - po prostu osobny podklejany temat w stylu 'Wydarzenia tygodnia - 3-9.11.2008' i w temacie nagłówki z linkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

* moderator docelowo do każdego działu (nie musi to być inna osoba do każdego działu), żeby przynajmniej pilnował spamu a nie trzeba było czekać aż ja się pojawię

Bardziej to, co napisał Malas, bo by się namnożyło takich "King Nothing" (jak pewna osoba dobrze znana ;p).

 

#

# bonusy dla stałych bywalców (jakie? comiesięczne konkursy jakieś? rabaty na zakupy?*)

Jak najbardziej za ^^

 

@reorganizacja działów - może porobić subfora w dziale "Inne marki" i tam powrzucać martwe działy (Rio, mobiblu, mpman...), żeby nie rozciągały sztucznie strony głównej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komis jest dobry taki jaki jest, co do iriverow itp. no w sumie mozna by to posklejac, ale roboty z tym bedzie pieknie ;) ( ogolnie najlepiej by było wydobyc z tych czesci forow to co jest najwazniejsze i najprzydatniejsze... reszte paszoł won )

 

mobiblu i mpman, faktycznie wywalic... rio tez tyle ze tez pare topicow by sie przydało wydobyc ( glownie głowy o karmie i o vibez'ie )

 

Modow warto ograniczyc do kilku ( chociaz tylu ich w sumie teraz jest ), przy ewentualnej rekrutacji nowych przydało by sie tez dodac jakies kryteria rekrutacji, moze jakis test albo zadanie specjalne... żeby uniknąc osob ktore rzucają się z motyka na słonce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> taki drugi polski jaben... coś pięknego xd

 

jaben ma masę nagród, których potem nawet nie wysyła (bo i po co? :) )

 

tu było by - jeśli by było - mniej nagród, ale przynajmniej były by one potem wysyłane ;]

 

> dział iPoda ujednolicił

 

przyjrzę się temu

 

> Zależy na jakiej zasadzie to ma być - po prostu osobny podklejany temat

 

temat może być, np. żeby było gdzie o tym zbiorczo dyskutować(?), ale chciałbym poza tym zrobić z tego właśnie RSS - żeby osoby, które nie mają czasu siedzieć na forum 24/7, wiedziały co się dzieje i ewentualnie poczytały to co je interesuje a normalnie by w nawale nowych postów/wątków przegapiły (stąd linki)

 

> przy ewentualnej rekrutacji nowych przydało by sie tez dodac jakies kryteria rekrutacji

 

rekrutacji na modów (nie modów juniorów) nie da się oczywiście przeprowadzić ot-tak... wyobraźcie sobie co by się stało, gdyby sytuacja którą już widzieliśmy (mod, który czuł się nie do końca we właściwym miejscu) miał możliwość warnowania/wyrzucania z forum i usuwania postów/wątków w każdym zakątku forum :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posklejanie działów, np. ipod - jak najbardziej, sam czasami się zastanawiam, gdzie ja właściwie mam utworzyć temat ;]

 

RSS mógłby być ciekawy, choć będzie z tym trochę roboty - trzeba by wynająć kogoś z dużymi zasobami czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualna dyskusja chciałbym żeby wyglądała tak:

- zamiast "nieletnich moderatorów" może lepiej jednego lub dwóch normalnych?

- bonusy pewnie nierealne, więc może lepiej skupmy się lepiej na innych rzeczach

- w niektórych podforach (sony, rio) i tak się nic nie dzieje a nikomu nie będzie się chciało przenosić nawet tych kilku wątków które tam są do trzech szufladek... więc może lepiej tych kilka (czy wszystkie) zostawić tak jak już są?

I takim oto sposobem znowu zostaniemy na tym samym ;) Ile to już miało być tych zmian? Eh.. W sumie wystarczy znaleźć odpowiedni temat, tam było podane mnóstwo podstawowych zmian - sam się produkowałem, teraz nie mam ochoty robić to ponownie.

 

Bynajmniej popieram, byle te zmiany zostały wprowadzone, a nie tylko 'obiecane' lub 'planowane'!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie RSS pisany/redagowany na żywo, tylko miesięczne podsumowanie

 

ja widzę to tak:

- kilka osób - w miarę jak widzą coś fajnego - wklejają do notatnika link do postu gdzie rozpoczął się fajny kawałek dyskusji (albo link do nowego wątku) i piszą w dwóch-trzech zdaniach co tam jest fajnego (np. "Dyksusja o MegaBassBox. Taka nowa zabawka Creative'a." a nie nic nie mówiące "Creative MMB" czy "Bass!")

- potem w piątek po południu np. jedna z tych osób (albo zupełnie inna osoba) przygotowuje z tego jedną spójną całość, którą da się z przyjemnością przeczytać... coś w formie newslettera, czy też takiej maleńkiej "gazetki"...

- forma publikacji? pojedynczy wpis (ładnie zredagowany dzięki nawet podstawowym możliwościom HTML-a) RSS na tydzień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dział iRivera bym zostawił tak jak jest, bo imo jest bardzo przejrzysty. Można by dodać poddziały do kilku nowych odtwarzaczy iRivera (E10 i te już zupełnie nowe). Dział iPoda bym podzielił na iPody HDD i Flash. RSS całkowicie popieram, poza tym nie musiałoby być to (ten temat) co tydzień, tylko np. co 2. Dobrymi nagrodami byłyby chyba bony w MP3Store i jakieś ciekawe gadżety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I takim oto sposobem znowu zostaniemy na tym samym ;) Ile to już miało być tych zmian?

 

z tym forum wiąże się pewien problem...

 

... po pierwsze jest to forum "czyjeś", a ten "ktoś" się forum właściwie nie interesuje... a jak się zainteresuje, to mimo szczerych chęci niewiele z tego wychodzi (sorry mario, przy okazji może być to moje pożegnanie z forumowiczami ;p )

 

ja co prawda prowadzę to forum, ale ja nie dostaję z tej racji zupełnie nic (więc - tak naprawdę - wisi mi co stanie się z tym forum, nie licząc tego, że szkoda było by mi czasu który na to wszystko przeznaczyłem)

 

po drugie nie możemy tego forum "ukraść" bo kto wtedy opłaci serwer który je udźwignie (dzięki za kasę na serwer, mario) ;)

 

po trzecie i czwarte brakuje osób, które NAPRAWDĘ chciały by pomóc w "organizacji i optymalizacji działania forum" - wiele osób chciało by być moderatorem "bo mogę kogoś wykopać na 10 dni i poczuć się jak młody rambo-bóg", ale już mało komu chciało by się usuwać spam, pisać FAQ czy po prostu "regularnie" udzielać się na forum w sposób inny niż pisanie "hahaha" czy "było, poszukaj" czy wypowiadanie się w "najdłuższym"...

 

po piąte, brakuje wizji co ma stać się z tym forum za rok/dwa/dziesięć (poza dodawaniem działów typu DJstore, MAMAstore, TATAstore, BOBASstore, TWOJPIESstore etc.)... nie licząc oczywiście jubileuszowego piątego najdłuższego, który jest w planach ;) nawet uzupełniać forum o nowe działy się nikomu nie chce (w tym mnie), np. z dawna wyczekiwany "iriver e10"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie zmiany w dzialach byly dobre, np zalozenie dzialu "sprzet stacionarny". Imho dzial "dj store" powinien zniknac (albo jego czesc), poniewaz jest on praktycznie pusty, a ludzie z tamtad pisali by w sprzecie stacionarnym, albo w hyde.

 

>w którym mógłby wziąć udział "każdy fioletowy,

 

ciekawe gdzie ja nabije te 327 postow ? ;d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale chciałbym poza tym zrobić z tego właśnie RSS

A może mail tygodniowo, np. na weekend tak jak to jest na pspupdates? I wtedy byłoby to w formie newslettera. Wrzucę później screena.

 

nie licząc oczywiście jubileuszowego piątego najdłuższego, który jest w planach ;)

Co? :o

 

a są osoby, które faktycznie chciały by się przyłożyć do pracy nad forum?

Chcieć to ja bym bardzo chciał, ale mam tyle pracy przy i**arcie i nauki na studiach, że nie wiem czy będę miał czas. Aczkolwiek jeśli pojawiłaby się jakaś lista zadań i byłoby coś drobnego to na pewno rozważę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja wizja forum:

 

1. Pozostawienie Roniego i Ignacego(?) jako modów działów szczególnej troski.

2. Zrekrutowanie 2 może 3 nowych adminów. Musieli by przejść ~miesięczny okres próbny.

3. Wejście działu DJstore w dział stacjonarki i "Nowego brzmienia" w dział muzyki.

4. Każda marka powinna zostać przekształcona w 2 podpodfora ( ;) ): "Problemy i pytania" i "News", bez forum ogólnego. Teraz forum ogólne (np. chociażby samsunga http://forum.mp3store.pl/index.php?showforum=99) wygląda jak dział "problemy". Dlatego byłbym z usunięciem działu "ogólnego".

5. Likwidacja poddziału "Forum ogólne" w dziale mp3store.

6. Wszystkie fora o konkretnych markach powinny się znaleźć w dziale "Odtwarzacze" stojącego na miejscu usuniętego "forum ogólnego".

7. Regulamin i forum newsy powinny się znaleźć w hydeparku.

8, Utworzenie FAQ dla działu co kupić.

 

Cóż no nie jest to idealne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności