Skocz do zawartości

Karta dźwiękowa USB?


id0l

Rekomendowane odpowiedzi

Jaka karta jest godna polecenia? Z tego co wyczytałem to wiele ludzi poleca

 

Creative Sound Blaster X-Fi Xmod

HERCULES Muse Pocket LT

ICEMAT SIBERIA USB

ASUS XONAR U1

 

Teraz pytanie, jak np. taki Xmod kosztujący 170zł ma się do X-Fi gamera za 230zł? Jest sens pakowania się w dźwiękówki usb czy lepiej x-fi gamer. Podłącze pod Sennheiser HD 555. Kartę dźwiękową pod usb biore tylko ze względu na gry, nie na muzykę. Która karta jest najlepszym wyborem, ktoś miał stycznośc i może porównac? Dziękuję za opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja skłaniałbym się ku Asusowi. Do Creative'a mam jakoś niechęć po tym, czego się naczytałem:

 

raz - całe te bajery w xmodzie polegają na tym, że najpierw dźwięk jest nienaturalnie spłaszczany przy domyślnych ustawieniach i dlatego po włączeniu wszystkich "ulepszaczy" mamy wrażenie, że Creative odwalił kawał dobrej roboty. Takie wnioski wysnuł pewien użytkownik xmod'a (linku nie podam bo nie pamiętam)

 

dwa - naciągane parametry ich kart (stosunek sygnału do szumu którym się chwalili przy okazji którejś karty... było z tym tak, że karta wyciszała całkowicie sygnał 0,2 sekundy po zakończeniu odtwarzania więc nie dziwne że i szumów nie było)

 

może to drugie akurat się xmod'a nie tyczy, ale mimo to widać tu politykę firmy - mnie ona zdecydowanie zniechęca do zakupu ich kart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam ten sam problem. Potrzebuję na gwałt zewnętrznej karty, oferta express card nie wygląda zachęcająco, więc pomyślałam o usb. Zastanawiam się nad tą siberią. Co o niej myślicie? Nie spodziewam się żadnych cudów, ale chciałabym uniknąć niewypału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MICHa

A jeszcze mam pytanko. Ja jednak kupie 0404 bo chce się w przyszłośći bawić w tworzenie muzyki. Wiesz może jak bardzo się różnią te karty w odtwarzaniu dzwieku. I czy z Logitech Z-2300 dobrze współpracóje 0404?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Asusa U1 i muszę przyznać, że bez rewelacji. Fakt wykonany dobrze ale dźwięk bez rewelacji. Mam w lapku integre Conexant HD z wyjściem optycznym i jakość dźwięku jest porównywalna tyle, że w Asusie nie ma żadnych zakłóceń, bo w integrze słyszę szumy innych komponentów lapka :/

Do tego jakoś nie wygodnie mi się to użytkowało. Lubię z lapkiem łazić z kąta w kąt, często go wożę i się nie sprawdziło. Do tego wbudowany wzmacniacz słuchawkowy powodował, że CALe grały góśno przy minimalnie ustwaionej głośności więc to praktyczne pokrętło od głośności jakim jest obudowa wogóle się nie sprawdziło.

 

Jeżeli karta ma służyć w PC to brałbym XFi Gamera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności