Skocz do zawartości

Meizu M6 SP


amadeo

Rekomendowane odpowiedzi

Meizu mam już ponad kilka miesięcy, lecz teraz piszę reckę, bo dopiero teraz mam nowe słuchawki (SRS200).

 

Opakowanie

 

No można powiedzieć zwykłe... Jednak nie.... Odtwarzacz jest widoczny, ale i dobrze umocowany w tym pudełeczku..

Pudełeczko jest białe, nie wydziwiane... Cóż, fajnie...

 

5.5/6.0

 

Wygląd

 

Wygląd jest bardzo fajny. Bardzo mały odtwarzacz, chociaż z dużym wyświetlaczem 2.4" cala.

Nie będę się rozpisywał... Solidnie wykonany.

 

5.85/6.00

 

Touchpad

 

Na początku trudno jest się przyzwyczaić, jednak po kilku tygodniach obsługa jest bardzo prosta...

Niektórzy uważają, że jest za bardzo czuły. Kwestia przyzwyczajenia.

 

5.0/6.0

 

Interfejs

 

Tu zacznie się krytyka.... Interfejs jest bardzo słaby... Niebieski, bez upiększeń...

Ten nowszy też nie jest nowszy, chyba przeniosę się na instalowanie styli.

 

3.25/6.0

 

 

Funkcje

 

No ale funkcje są ok.

Bardzo dobrze rozbudowany EQ, niepotrzebny Spatializer....

 

Fajnie jest, że istnieje Kalkulator, Kalendarz, Gry....

Bardzo fajnie...

 

6.0/6

 

Odtwarzanie Video

 

Cóż, 20 klatek jest zupełnie wystarczające....

Bardzo ładny obraz....

Skoro piszę o Video, wspomnę o wyświetlaczu...

Bardzo dobry, Samsung się popisał. Nie ma tej prześwietlonej czerwieni...

Filmy płynne i dobre....Wysoka rozdzielczość

 

4.8/6.0

 

Dźwięk

 

Testując na Srs'ach, jest perfekcyjny...

Czysty, Ciepły, z przestrzenią. To mi się podoba...

Basy są idealne... Bardzo ładnie kontroluje przeładowania... Są tylko w vol. ~32-40.

Ale na SRS200 ta głośność jest ogromna.. Wątpie, żeby ktoś na takiej słuchał...

Super.

 

6.0/6.0

 

Dodatkowe info.

 

Wkurzająca jest częsta aktualizacja plików i przede wszystkim długa...

A tak to wszystko w porządku.

 

5/6

 

Podsumowanie

 

Meizu M6 (SP) jest perfekcyjnym odtwarzaczem, mimo tych minusów które posiada, naprawdę warto wydać powyżej 3 stów na 4GB a nie bawić się w jakieś Pentagramy...

 

Ocena ogólna: 5,175. Porządne dzieło :)

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do "dodatkowego info" dodałbym jeszcze problem ze stutteringiem utworów - w niektórych kawałkach (ciężko powiedzieć jakich, bo mi zdarzało się na różnych - zarówno mp3, jaki ogg) 1-2 ostatnie sekundy utworu się powtarzają. Nie zawsze jest to zauważalne, nie zdarza się jakoś przesadnie często, ale wada ważna do odnotowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do "dodatkowego info" dodałbym jeszcze problem ze stutteringiem utworów - w niektórych kawałkach (ciężko powiedzieć jakich, bo mi zdarzało się na różnych - zarówno mp3, jaki ogg) 1-2 ostatnie sekundy utworu się powtarzają. Nie zawsze jest to zauważalne, nie zdarza się jakoś przesadnie często, ale wada ważna do odnotowania.

 

 

swieta prawda ... najwiekszy problem meizu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to kwestia FW.

 

No właśnie ponoć tak nie bardzo kwestia FW. Bo walczą z tym i walczą i zwalczyć tego nie mogą (albo nie umieją). Faktycznie ciekawe, czy Rockbox coś z tym zrobi, bo brzmieniowo bardzo fajny player (choć słuchałem tylko Slima, a SP jest rzekomo lepszy pod tym względem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeś pojechał po bandzie z tą recenzją - niczym została odwalona na kolanie przed lekcją :)

To co napisałeś, mógłbym sam wywnioskować z obrazka

Brak konsekwencji w ocenianiu ->

 

Interfejs

 

Tu zacznie się krytyka.... Interfejs jest bardzo słaby... Niebieski, bez upiększeń...

Ten nowszy też nie jest nowszy, chyba przeniosę się na instalowanie styli.

 

3.25/6.0

 

Tym to ty mnie Panie zagiąłeś, gdzie tu jest logika? Rozumiem, że jak w szkole się uczyłeś/uczysz i odpowiadałeś/sz u nauczyciela, to za odpowiedź bardzo słabą dostajesz 3 + (3.25) - wg. systemu panującego w moim liceum dostałbym około 68%, a dla mnie jest to jak najbardziej satysfakcjonująca ocena.

Generalnie jeśli już miałeś zamiar pokusić się o recenzję, mógłbyś napisać coś więcej. Na forum jest już kilka recenzji ciekawszych, czytelniejszych, bardziej obrazujących i przedstawiających zagadnienie tego playera niż twoja.

 

Gdybym miał tą recenzję ocenić to:

-byś dostał u mnie pałę , ale imo, że nie mógłbym Ci jej wstawić za to, że ja chociaż zrobiłeś i że jest to praca dodatkowa

- więc 2 !

 

Sorry, za taką ostrą krytykę, ale jak dla mnie odwaliłeś manianę i tarło :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, 20 klatek jest zupełnie wystarczające....

...

Filmy płynne i dobre....Wysoka rozdzielczość

 

Ty chyba sam w to nie wierzysz? xD -__- Ludzie piszą, że na mp4, które mają 30fpsów na video przy drobnych spadkach (więc pewnie 2-5 fpsów mniej) jest kiepsko... :/

 

Też zauważyłem, że taka recenzja byle by byłą.

 

napisałem co najważniejsze.. tongue.gif

Pudełko kogoś obchodzi? -__-... Albo wygląd? Co to zdjęć nie ma? -__-

Poza tym w każdej części 2 zdania i to wszystko... Kiepsko

Ocenił bym tą recenzję na ~2+ za chęci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

ale ja was nie rozumiem!!! Chyba nie chodzi w tym temacie komentować jakość napisania i krytykować, tylko dopowiadać własne zdania o Meizu.. np. nie wiem, zapytać się czegoś... Nie o to jest ten temat żebyście mi sprawdzili jak napisałem recenzje a później krytykować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności