Skocz do zawartości

Czy dysk 7mm zmieści się do H10 20GB?


Krzycho_666

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Heh... chciałem rozwiać wszystkie mity i przekonania odnośnie tego typu problemów :rolleyes: :rolleyes: . Otóż producent dysku umieszczonego oryginalnie w iRiver H10 podaje, iż ma on grubość 5mm - otóż nic bardziej mylnego. Bo jego wymontowaniu okazało się, że ma on ok 6,8mm - czyli w przybliżeniu 7mm. Są to wymiary bez całego ogumowania, amortyzacji itp.

Ciekawą rzeczą jest, iż po zakupieniu dysku Seagate ST760211DE - którego producent również podaje wartość 5mm jako jego grubość - okazuje się być prawie dwa razy cieńszy od swojego kuzyna Hitachi. Ma on zaledwie 3,5mm grubości.

 

Reasumując: producenci sami nie wiedzą co mają i jak to wygląda. Oczywiste jest, że kto inny stoi przy taśmie produkcyjnej, a kto inny robi specyfikację, jednak wydaje mi się, że jest to niedopuszczalne. :blink:

 

Wg. mnie, bez najmniejszych problemów zmieści się tam dysk nawet 1cm grubości, a jeśli komuś uda się włożyć i podpiąć dwa Seagate'y to zostanie mu całkiem sporo wolnego miejsca na .... na baterie z telefonu jako zamiennik oryginalnej?? :> :D:rolleyes: - ja planuję ;)

 

Pozdrawiam wszystkich szperaczy i życzę powodzenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Właśnie wpakowałem w swojego H10 dysk 120GB HS122JC marki Samsung. Ma ok 8mm grubości i doskonale mieści się w odtwarzaczu. Jedyny 'problem' to to, że Hitachi (którego dysk oryginalnie znajduje się w odtwarzaczu) ma taśmę nieco w innym miejscu (kilka milimetrów dalej), jednak po podpięciu jakoś sama się nagina w bok i wszystko jest ok.

Co do formatowania dysku do FAT32, to jak wszyscy zainteresowani tematem wiedzą pod Windowsem XP jest z tym problem. Ja posłużyłem się prościutkim programem konsolowym H2Format - formatowanie nim zajęło ok 0,8s ;D

Niestety firmware update'er od iRiver'a próbuje ponownie formatować dysk, jednak nie wie, że nie jest tego w stanie zrobić, dlatego też instalacja oprogramowania tym programem jest niemożliwa. Próbowałem zrobić to ręcznie, jednak po manualnej instalacji odtwarzacz ciągle resetuje się przy starcie. Szybko znalazłem wyjście - RockBox - i wszystko hula jak natura chciała ;)

Jeśli zna ktoś sposób na obejście tego problemu z firmwareupdaterem to z chęcią posłucham ;) Puki co, korzystam z RockBoxa. Polecam wszystkim zabieg zwiększania dysku w tym odtwarzaczu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Witam - jeśli nie jest to jakąs tajemnicą: czy mógłbyś podać ile Cię wyniosło "podrasowanie" Twojego playerka?

 

Oups... nie zauważyłem pytania ;P Za dysk 120gb - wciąż najwydajniejszy na rynku zapłaciłem okazjonalnie 100zł ;) - w sklepach do tej pory stoją po 420-450zł =]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności