Skocz do zawartości

ładowarka


martini

Rekomendowane odpowiedzi

Na allegro można naprawde znaleźć wszystko, wystarczy poszukać.

 

https://ssl.allegro.pl/show_item.php?item=65990808

pewnie ze mozna, ale trzeba wiedziec czego szukac...

napewno ktoras z tych koncowek pasuje do Iaudio..

tak wogle to jeszcze nei mam Iaudio wiec pytam na zapas :P (czekam na x5L )

 

dzieki chomeros

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

zjara ;] jakby pisało 110-230V to by znaczyło że sama się przestawia na różne napięcia (tak zwana "światowa" ;] )

 

teoretycznie możesz:

- załatwić konwerter napięcia na: AC 120V, 60Hz 11W

- załatwić zasilacz dający: DC 5V, 1.5A

 

w praktyce... hmm... ładować przez USB :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
zjara ;] jakby pisało 110-230V to by znaczyło że sama się przestawia na różne napięcia (tak zwana "światowa" ;] )

 

teoretycznie możesz:

- załatwić konwerter napięcia na: AC 120V, 60Hz 11W

- załatwić zasilacz dający: DC 5V, 1.5A

 

w praktyce... hmm... ładować przez USB :)

Tylko w praktyce szukałem zasialcza DC 5V, 1.5A i nic takiego nie znalazłem. Może ktoś coś takiego widział

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 lata później...
wystarczy spojżeć na oznaczenia, na naklejce, na ładowarce - i wszelkie wątpliwości zostaną rozwiane ;]

 

 

tyle że ładowarki do auta są różne-niektóre ładują szybciej inne wolniej- czy jeśli kupię najmocniejszą która załaduje mi najszybciej baterię-teoretycznie- czy nie ma ryzyka że może mi spalić player?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli znajdziesz ładowarkę samochodową która ma na wyjściu: 5V, 1.5A to spokojnie możesz ładować.

 

 

dzięki za szybką odpowiedź! :)

 

jeszcze jedno pytanie(bo nie jestem mega dobry w elektronice):

rozumiem że może być mniej amperów?

czy jeśli będzie 1 amper i 5V to też ok? i czy to duża różnica w prędkości ładowania-czy dużo wolniej?

 

pozdrawiam! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze właśnie aby było 5V, jeśli będzie 5,5V czy może nawet 6 V to może nic się nie stanie, ale bym nie ryzykował. Natomiast natężenie może być mniejsze, czyli 1A i nic się nie stanie, tylko tak jak napisałeś wolniej będzie się ładowało do 100% pojemności. A ile, hmmm, tego nie wiem na pewno wolniej. Bezpiecznie dać mniejsze natężenie niż większe. Przy większym niż 1,5A ładowanie będzie szybsze, ale żywotność akumulatorka być może się skróci. Więc lepiej 1,5A lub jak piszesz mniej, więcej bym nie dawał.

 

A tak w ogóle to można znaleść taki fajny konwerterek do samochodowej zapalniczki który zamienia nam samochodowe 12V na 220V lub amerykańskie 110. Na wyjściu ma bodajrze z 10-15W, więc każdą ładowarkę spokojnie obsłuży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności