Skocz do zawartości

słuchawki i wzmacniacz


brainiak

Rekomendowane odpowiedzi

witam!

 

zamierzam kupić nowe słuchawki i wzmacniacz do nich. powiedzmy, że budżet to 400-500 złotych, ale jeśli będzie naprawdę warto, to nie widze problemu by go przekroczyć. inna sprawa, ze sprzęt będzie podłączony do kompa (x-fi xtrememusic), więc nie ma co szarżować.

 

słucham bardzo różnorodnej muzyki, choć zdecydowanie największą część mojej kolekcji stanowi progresywny rock/metal, jazz-rock oraz muzyka symfoniczna (głównie barokowa).

 

nie mam zbyt wielu doświadczeń z dobrymi słuchawkami, posiadam philipsy shp8900 i koss ksc-75, bardziej podoba mi się brzmienie tych drugich.

 

poza tym słuchawki powinny być wygodne i względnie wytrzymałę (nie jeden raz spadną na ziemię)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

budzet 400-500 na słuchawki i wzmacniacz to stosunkowo mało.

 

chcialbym zaznaczyc ze Twoje zrodlo nie jest najwyzszych lotow i jego zmiana ma wiekszy sens niz zakup wzmacniacza w mojej ocenie. zaznaczę, że mialem x-fi xtreme music. ponadto posiadam wzmacniacz moonlight v3.

kilka miesiecy temu zmienilem kartę wlasnie z x-fi na xonara dx.

 

na Twoim miejscu zmieniłbym x-fi na xonara dx - we wszystkich reckach oceniona jako lepsza. większa przestrzeń, szczegółowość i czystość. sam wlasnie zmienilem x-fi na xonara dx i stwierdzam ze jest to karta ~2klasy wyzej od x-fi - co najmniej do filmow i muzyki.

Zgodnie z recenzjami jakosc dzwieku w grach subiektywnie tez jest lepsza: minusem jest to ze nie zawsze wszystkie efekty od eax3.0 do eax 5.0 bedą emulowane, niektore moga zostac pominiete- nie jest to jakąś tragedią(szczegolnie ze malo gier obsluguje eax hd); na plus przemawia fakt odwzorowania dzwieku 3d jest lepsze niz na x-fi (ten fakt z recenzj pclab.pl, sam malo gram na kompie wiec tego ocenic nie mogę )

kolejnym problemem odnosnie gier moze byc fakt, ze xonar zjada troche fps, jesli masz slabego kompa to moze byc jakis problem. jesli masz porzadnego kompa to nie jest problem.

 

aczkolwiek zauważyłem w grze counter strike source pewne zjawisko na xonarze - mianowicie w przypadku duzej ilosc graczy na serwerze pojawiaja się co jakis czas trzaski, powiedzmy 1 trzask na 10minut. trzask pojawia sie kiedy kiedy odgrywany jest dzwiek i przesuwamy sie w grze np. w prawo, dzwiek niekiedy wtedy jest urywany i pojawia sie lekki trzask. prawdopodobnie xonar ma problemy z nawałem zbyt wielkiej ilosci dzwiekow. muszę to jeszcze oblukac w innych grach, bo w zadnej recenzji tego nie odnotowano.

 

zeby nie byc goloslownym chcialem zaznaczyc ze posiadam m.in. sluchawki CAL i shp8900.

do xonara wlasnie polecalbym CALe. uzyskamy juz jakis w miare dzwiek.

na shp8900 podlaczonym bezposrednio do xonara uzyskamy dzwiek suchy, mało namiętny.

sytuacja po podlączeniu wzmacniacza, ktory zmiekcza dzwiek, diametralnie sie zmienia - dzwiek staje sie przyjemny i miekki.

hp8900 bardziej potrzebuja wzmacniacza by uzyskac dzwiek, ktory jest zjadliwy. no chyba ze ktos preferuje sucho i bezbarwnie.

Nie napisze czy z moim wzmacniaczem moon v3, CAL sa lepsze od hp8900, gdyz ostatnimi czasy nie mialem malo czasu na sluchanie muzyki i dokladnie porownania.

Z dosc ogolnego porownania stwierdzam ze hp8900 sa bardziej analityczne(obnazaja bardziej zle zrealizowane nagrania- ale raczej tylko na górze), gora na nich jest bardziej zaznaczona od CAL, raczej jasne, bardziej przestrzenne, dzwiek jest dosc naturalny(ani cieple, ani zimne). CAL zas wydaja sie bardziej dynamiczne i scena wydaje sie bardziej poukladana, a barwowo jak wczesniej ktos gdzies napisal są 'cieple, slodkie, koncertowe'.

 

podsumuwujac polecalbym konfiguracje xonar dx + CAL lub xonar dx + moonlight + hp8900 lub xonar dx + moonlight + CAL. jesli chodzi o ostatnia konfiguracje to nie zmiescisz sie w budzecie. jesli chodzi o przedostatnia to mniej wiecej - sprzedaz x-fi + kupno xonar dx + moonlight to mniej wiecej wyjdzie troche ponad 500.

 

hehe a jesli chodzi o CAL i spadanie na ziemie to nie wiem - ogolnie sluchawki nie robia wrazenia wielce wytrzymalych, ale zle byc nie powinno.

 

 

UPDATE:

Udalo sie rozwiązać problem trzasków na xonarze dx w CS:S. Należy ustawić Dolby Headphone w sterach xonara dx, w grze wybrac 7.1 i wpisać w konsoli "snd_digital_surround 1" i znika problem trzasków, a na tym ustawieniu uzyskujemy dźwięk przestrzenny.

 

@brainiak

w takim razie zycze powodzenia w szukaniu odpowiednich dla Ciebie sluchawek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmiana karty muzycznej póki co nie wchodzi w rachubę, i tak już wystarczająco wiele wydałem na kompa w tym roku. zmienie ją w przyszłym.

 

wygląda na to, że z kupnem wzmacniacza także wstrzymam się na jakiś czas.

 

sobota spędzona na czytaniu różnorakich opinii o słuchawkach zaowocowała ustaleniem dwóch najbardziej prawdopodobnych kandydatów: senków hd555 (gdzie nie podoba mi się zbytnio podbity bas) i senków hd595 (gdzie odstrasza mnie cena w połączeniu z moim talentem destrukcyjnym oraz moje nie najwyższych lotów źródło). jednakże największe wrażenie zrobiły na mnie senki hd590, które niestety są chyba nie do kupienia.

 

musze jeszcze rozejrzeć się wśród nieco bardziej egzotyczych dla mnie marek i modeli, być może znajde coś jeszcze bardziej godnego uwagi! choć warto byłoby wreszcie wypróbować legendarne senki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności