Skocz do zawartości

Laberg BIGboy


Senshi

Rekomendowane odpowiedzi

Laberg BIGboy

 

Wstęp

 

Labergiem BigBoy nie byłem zainteresowany do chwili kiedy wpadł mi w ręce. No dobra ma wielki ekran ma też wyjście TV ? Out, ale ma też wielkie rozmiary. Odtwarzacz mp3 większy niż niejeden aparat cyfrowy? Porażka. Nic bardziej mylnego ;). Z dnia na dzień Big Boy powoli przekonywał mnie do siebie?

 

Pudełko

 

Pudełko wygląda jak pudełko od nJoya i Vedii. Matowe, utrzymane w kolorystyce czarno ?czerwonej. Rozkładamy, ukryta kieszonka na:

 

- sylikonowe etui

- ładowarkę sieciowa

- kabel TV Out

- kabel USB

- sciereczka

- plyta z oprogramowaniem

- instrukcja w j. polskim

-słuchawki

 

Bogate wyposażenie? Bogate, jednak brakuje przejściówki RGB ? Euro. Zaopatrzyłem się więc w takową (5 zł) i przystąpiłem do testów Big boya.

 

Pierwsze wrażenie

 

Pierwsze wrażenie po wyciągnięciu BigBoya to mieszane uczucia. Najpierw na niego patrzysz i myślisz sobie ?Ale bydle? potem bierzesz do ręki: ?Ale leciutki?. I rzeczywiście tak jest. MP3 nie jest lekka jak na odtwarzacz mp3. BigBoy jest lekki jak na swój rozmiar. Byłem bardzo pozytywnie zaskoczony. Odtwarzacz metalowy, bez ostrych krawędzi. Niestety łatwo "palcuje się". 3 przyciski na froncie i 2 triggery. Uruchamiamy. Troszkę to trwa, lecz w granicach przyzwoitości. Nie chcę tutaj opisywać zbyt wiele ponieważ dużo więcej od słów powie wam obraz ;] Jest parę rzeczy które powinny zostać zmienione. Przede wszystkim czcionka. Zalatuje chińszczyzną. Taka sama jak w nJoy?u. Wg zapewnień powinna się jednak zmienić wraz z nowym firmwarem. Druga rzecz która mogłaby być lepiej pomyślana to wyjście słuchawkowe. Wyjście jest z prawej strony odtwarzacza, i nieco wadzi przy wciskaniu prawego triggera. Nie jest wielka wada, aczkolwiek pewien dyskomfort się odczuwa. Lepszym miejscem by była dolna ścianka. Zawsze można podpiąć słuchawki do wyjścia TV-OUT. Ostatnim ważniejszym minusem jest sterowanie. Jest bardzo chaotyczne. Najwygodniej jest sterować triggerem znajdującym się po prawej stronie (szybkość), jednak w niektórych opcjach możemy sterować tylko lewym co jest mniej wygodne. Potwierdzać możemy dwoma przyciskami co też powoduje lekkie zamieszanie.

 

Muzyka

 

Osobny akapit chcę poświęcić stockowym słuchawkom. Nie, nie jestem głupi ;) Te słuchawki to naprawdę solidna robota. Słuchawki są asymetryczne z klipsem. Oprócz odtwarzaczy vedii to chyba najlepsze na rynku stockowe słuchawki.. Są tak dobre, że mając kilkadziesiąt złotych kupiłbym je i się cieszył dobrą jakością. Grają troszkę lepiej od AKG k312p.

Sam odtwarzacz gra niemalże tak samo jak nJoy, albo ja jestem głuchy ;] Ze stockowymi słuchawkami (L100) to jednak bardzo dobra mieszanka. BigBoya słuchałem na stockowych słuchawkach od nJoya i na stockowych od BigBoya. Różnica? Niebo a ziemia.

Jakość muzyki jest dobra. Odtwarzacz trochę szumi, ale trzeba naprawdę się bardzo skupić, żeby to wychwycić. BigBoy gra nieznacznie zimno, przyjemne basy, którym nic nie brakuje. Środek i góra ładnie ze sobą współgra. Równo dobrze słychać wokal, co tło.

Dodatkowo mamy do wyboru 7 ustawień EQ + swoje własne więc warto się bawić aby wycisnąć maksimum z Big Boya. Duży chłopiec niestety nie czyta tagów id3v1/2, ale za to odtwarza teksty piosenek (.lrc). Miły dodatek.

 

Video

 

Filmy, czyli to do czego BigBoy został stworzony, jest dużo lepsze od i tak dobrego nJoy?a. 4 cale robią swoje. Odtwarzacz nie gubi klatek przy szybszej akcji jak to miało miejsce w nJoy?u., a więc jedyny mankament został poprawiony.

Odtwarzacz aż się prosi aby zabierać go w dłuższe podróże pociągiem czy samochodem.

Ma oczywiście jeszcze jedną zaletę wyjście TV-OUT. Przenośne DVD? Nie ma problemu. Wgrywasz 5 filmów, bierzesz odtwarzacz w kieszeń i idziesz pokazać koledze filmy na telewizorze. Jakość obrazu jest bardzo dobra choć w dużej mierze zależy to od nagranego materiału.

Co do TV-Out nie mam, żadnych zastrzeżeń. Wszystkie podstawowe opcje są (NTSC/PAL, format obrazu). Obraz, jest płynny i ładny, tak jak przy odtwarzaniu w trybie normalnym, jakość zależy od jakości odtwarzanego filmu. Przy 24? TV i filmie w dobrej jakości nie zauważyłem różnicy pomiędzy odtwarzaniem na bigboy?u i TV.

 

Inne funkcje

 

Oprócz odtwarzania muzyki i video mamy do dyspozycji kilka innych funkcji. Dyktafon daje nam możliwość nagrywania z jakością 128 kbps / 33 kHz. Mamy też czytanie E ? Booków. 2 rozmiary czcionki (mała i duża), zakładki. Radio nie jest niczym specjalnym, po prostu jest. Polecam manualne wprowadzenie listy stacji (notatnik), ponieważ wyszukiwanie przez odtwarzacz pozostawia niestety wiele do życzenia. Radio wyszukuje pośrednie częstotliwości dzięki temu możemy usłyszeć 4 razy PR III. 3 z szumami i 1 ok. I tak jest w dużym mieście (Szczecin) a nie na byle wsi. Gry są tylko dodatkiem. O ile na nJoy?u dało się grać. Tak tutaj niestety są udręką. W Errors (tetris) i Brick (arkanoid) zmuszeni jesteśmy obrócić odtwarzacz do pozycji wertykalnej, co skutecznie nam utrudnia sterowanie (triggery są po prawej stronie na boku ? sterujemy gór i dół). Mimo tych drobnych wad wszystko jest w jak najlepszym porządku. Odtwarzacz ma także możliwość odtwarzania animacji flash i pokazywania zdjęć. Zdjęcia można dodatkowo ustawić jako tło menu czy innych funkcji, przystosowując odtwarzacz do własnych upodobań.

 

Podsumowanie

 

Odtwarzacz Laberg Big Boy jest bardzo nietypowy. I ta jego nietypowość jest zarazem jego największą wadą jak i zaletą. Jest to odtwarzacz który trafi w pewną wąską grupę docelową. Trafi do rąk ludzi dla których odtwarzanie muzyki to tylko jedna z dwóch opcji. Trafi do rąk ludzi dla których oglądanie filmów zarówno w domu, podróży jak i u znajomych, jest dużo ważniejsze od muzyki. Nie oszukujmy się. Schowamy go tylko, do plecaka lub do dużej kieszeni bojówek, ale dzięki temu oglądanie filmów na odtwarzaczach mp3 to nie tylko bajer, żeby pochwalić się znajomemu. Na tym można spokojnie oglądać coś więcej niż teledyski. Wygodnie na dużym ekranie, z dobrymi słuchawkami. Mimo tego odtwarzacz ma parę minusów. Sterowanie pozostawia wiele do życzenia, radio nie jest doskonałe. Brak wbudowanego głośnika zbytnio nie przeszkadza. Moim zdaniem dobre posunięcie. Wiele osób na to narzekało, ale ja nie widzę problemu. Odtwarzacz jest dzięki temu bardzo płaski.

Jeśli szukasz odtwarzacza którego głównym zadaniem byłoby odtwarzanie filmów, z dobrymi słuchawkami i wyjściem TV ? OUT to Laberg Big Boy jest z pewnością dla ciebie i przymkniesz oko na jego drobne wady.

 

Video:

Filmik jaki jest taki jest ;p. Daję go wmyśl powiedzenia "Lepszy rydz niż nic"

http://www.youtube.com/watch?v=2I1BCRqkzQI

 

Zdjęcia:

HPIM2676.jpg HPIM2677.jpg

HPIM2678.jpg HPIM2679.jpg

HPIM2929.jpg HPIM2930.jpg

HPIM2931.jpg HPIM2933.jpg

HPIM3000.jpg HPIM3001.jpg

HPIM3005.jpg HPIM3006.jpg

HPIM3007.jpg HPIM3008.jpg

HPIM3009.jpg HPIM3010.jpg

HPIM3011.jpg HPIM3012.jpg

HPIM3002.jpg HPIM3003.jpg

HPIM3004.jpg

 

Dziękuje za udostępnienie odtwarzacza do testów firmie Laberg i mp3store.pl.

Czekam na uwagi i komentarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za recenzję! Tekst bardzo przyjemnie mi się czytało.

Sam Laberg BIGboy nie jest raczej odtwarzaczem, który by mnie interesował ale wydaje się być jedną z nielicznych dobrych opcji przy zakupie przenośnego odtwarzacza dla kinomana :D

 

PS: Widzę kilka znaków zapytania w miejscach gdzie nie powinno ich być. To bugi forum. Radzę nie używać "szybkiej edycji" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recenzja jest dobra, gratulację!

 

Fakt, sterowanie jest troszkę do bani, mało intuicyjne (zawsze jak chcę iść na dół w menu to idę do góry, a przyzwyczajenie się zajmuje trochę czasu).

 

Mówisz, że jak chcesz to wrzucasz sobie 5 filmów bez konwersji rach ciach ciach i idziesz do kumpla oglądać filmy (funkcja 'przenośnego DVD'), ale nie mówisz ile Ci to nagrywanie/usuwanie zajmuje czasu. U mnie w laptopie na XP Vista transfer jest przeważnie w granicach marnego 1MB/s. Zgranie 5 normalnej wielkości filmów zajmuje około 1 godziny...

 

Nie wspomniałeś nic o małej mocy tego odtwarzacza. Nigdzie w internecie nie napotkałem się na jakieś konkretne wartości. Jest dużo cichszy od x5l, a i również do Clipa mu trochę brakuje powera.

 

A tak ogólnie to super odtwarzacz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O.o

 

To jaka to mam moc? :|

Teraz zrobiłem dokładniejszy odsłuch i jak na połowie głośności (max na odtwarzaczach, pół na słuchawkach(mam regulator)) nie zauważałem większej różnicy ,a gdy załączyłem extremalnie wszystko na max to różnica była już duża, może z 4 kreski z Clipa.

 

ENDJUPL a to dziwne;/ jaki masz firmware?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc z tego co słyszę to chyba 12 mW na kanał no ale nogi nie dam sobie uciąć. W mieście na pchełkach (autobus, tramwaj) głośność jest ustawiona na 26 i wszystko ładnie słychać. Problem może być z większymi słuchawkami.

 

@djtomas film nagrywany jedną z pierwszych kamer cyfrowych xD. Prawdziwy zabytek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie nad kupnem Laberga BB a potwornie mało jest opinii osób, którzy już go mają...tak więc interesuje mnie:

1. Jak długo trzyma przy oglądaniu filmów (producenci podają ze 10godz. ale to róznie bywa)?

2. Ile trwa ładowanie Laberga?

3. Podobno nie czyta napisów, a moze ktos mi powie ile trwa konwertowanie takiego fillmu aby zgrac film z napisami (załóżmy o wielkości 400 Mb)

4. Czy te przyciski na górze są dość trwałe?

 

na chwile obecną tyle pytań, czekam na opinie właścicieli Laberga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zależnie od formatu i chyba też rozmiaru. Nie robiłem żadnych specjalnych testów, ale ponad 8 godzin na avi skonwertowanym spokojnie powinno wytrzymać.

2. Od zera trwa to koło 3 godzin (też nie mierzyłem dokładnie).

3. Znów powiem w przybliżeniu, że ponad 10 minut (są różne programy jeden szybszy, drugi wolniejszy).

4. Są trwałe (złe wspomnienia ze wcześniejszych playerów?;p).

 

edit: ENDRJUPL co do transferu to już nie mam problemu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie nad kupnem Laberga BB a potwornie mało jest opinii osób, którzy już go mają...tak więc interesuje mnie:

1. Jak długo trzyma przy oglądaniu filmów (producenci podają ze 10godz. ale to róznie bywa)?

2. Ile trwa ładowanie Laberga?

3. Podobno nie czyta napisów, a moze ktos mi powie ile trwa konwertowanie takiego fillmu aby zgrac film z napisami (załóżmy o wielkości 400 Mb)

4. Czy te przyciski na górze są dość trwałe?

 

na chwile obecną tyle pytań, czekam na opinie właścicieli Laberga

1. Około 8-9h, dużo zależy od ustawienia głośności oraz podświetlenia ekranu.

2. Do 3h

3. Napisów nie czyta, ale imho chyba jeszcze nie ma takiego co by czytał. Czas Konwersji? Różnie, zależy od formatu i jakie ustawienia wyjściowe wybierzesz (polecam GOMencoder - jeśli już kupisz odtwarzacz to daj znać, wyślę Ci dobre ustawienia)

4. U mnie wszystko w najlepszym porządku.

 

ENDRJUPL co do transferu to już nie mam problemu:)

Happy end ;)

 

EDIT: Dodam jeszcze coś od siebie. Jeśli ktoś boi się, że zarysuje wyświetlacz, to polecam folię bigben (bezklejowa, antyrefleksyjna do nabycia w MM za 39zł) do PSP. Wymiary są identyczne jak ekran BIGboy'a. Nie zniekształca kolorów. Pęcherzyków powietrza brak :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Po pierwsze: gratuluję bardzo wyczerpującej merytorycznie recenzji. Sam myślę o zakupie

"dużego chłopca" i Twoje informacje na pewno się przydadzą. Mam kilka pytań.

 

1. Na czym polegają różnice międzi BigBoyem a playerem ONDA VX 767. Czytałem że to to samo,

ale czy na pewno? Czy ktoś wie czy tzw. tematy (tapety, ikonki etc) na ONDĘ (śliczne znalazłem na jakimś forum...) będą działały w BB...? Czy w ogóle BB obsługuję jakieś "tematy"

 

2. Aktualnie męczę Creative'a Zena i player ten ma taką niechęć do kart pamięci (konkretnie nie

można np. muzyki z karty zintegrować z zasobami flash, a odtwarzanych filmów "wznawiać" w

ostanio przerwanym momencie). Czy BB też tak "współpracuje" z kartą pamięci.

 

3. Czy konwersja plików video jest naprawdę w BB potrzebna tylko wtedy kiedy chcę sobie na

nim obejrzeć film z napisami? Czy też ma BB jakieś ograniczenia dot. rozdzielczości filmów?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

1. Na czym polegają różnice międzi BigBoyem a playerem ONDA VX 767. Czytałem że to to samo,

ale czy na pewno? Czy ktoś wie czy tzw. tematy (tapety, ikonki etc) na ONDĘ (śliczne znalazłem na jakimś forum...) będą działały w BB...? Czy w ogóle BB obsługuję jakieś "tematy"

 

2. Aktualnie męczę Creative'a Zena i player ten ma taką niechęć do kart pamięci (konkretnie nie

można np. muzyki z karty zintegrować z zasobami flash, a odtwarzanych filmów "wznawiać" w

ostanio przerwanym momencie). Czy BB też tak "współpracuje" z kartą pamięci.

 

3. Czy konwersja plików video jest naprawdę w BB potrzebna tylko wtedy kiedy chcę sobie na

nim obejrzeć film z napisami? Czy też ma BB jakieś ograniczenia dot. rozdzielczości filmów?

 

Pozdrawiam

 

1. BIGBoy to Onda VX767 ale z innym oprogramowaniem. Tematy są (tzw. motywy) ale nie mam pojęcia gdzie siedzą w pamięci odtwarzacza. Mam wrażenie, że są wkompilowane w firmware i ciężko będzie je zmienić. Możesz podać adres do tego forum z tematami? Może będzie jakaś instrukcja i coś się uda podziałać.

 

2. Współpraca z kartami jest bezproblemowa. Chociaż nie ma możliwości nagrywania z radio/mikrofonu na kartę (tylko pamięć wewn.). Reszta działa bez problemu. Nawet przy wybieraniu "wszystkie utwory" w sekcji muzyka odtwarzacz listuje także pliki z karty.

 

3. Hm... i tak i nie. Mam odtwarzacz już ponad miesiąc i napotkałem już wielokrotnie na problemy z plikami wideo. Odtwarzacz ma problemy z niektórymi formatami, kodekami i wysokimi rozdzielczościami lub bitrate. Czasami niestety konwersja będzie potrzebna żeby BB łykną film bez problemu.

 

PS. Moja recenzja jeszcze dzisiaj. Właśnie szykuję upload plików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkuje BigBoy- a już prawie miesiąc i w związku z recenzja chciałbym przekazać kilka uwag i spostrzeżeń.

Na początek moje uwagi dotyczące „obudowy”:

1. przyciski powinny być ciut dłuższe, szczególnie triggery które dodatkowo powinny być dzielone gdyż często, za często, zdarza się ze np. chcąc przyciszyć – podgłaszam. Chcąc uzyskać zamierzony efekt (np. przewinąć utwór), należy z odpowiednim wyczuciem trafić niemalże idealnie w punkt prostopadle do obudowy. Dla osoby z grubszymi palcami jest to duży problem.

2. slot na kartę pamięci nie jest zabudowany ani w żaden sposób zabezpieczony w związku z czym należy się liczyć z wysunięciem się karty lub jak w moim przypadku z wciśnięciem karty do środka (wizyta w serwisie)

3. Wyświetlacz - najlepsza część odtwarzacza, jego zaletą a jednocześnie wada jest szybka, działa jak lustro, przy dość jasnym oświetleniu można się w nim przeglądać, a wtedy oglądanie filmu już nie jest przyjemne.

4. sylikonowe etui – generalnie jest super, niestety nie korzystam z niego ponieważ wyciągając BigBoy-a z kieszeni wyciągam również kieszeń .

Kilka słów o oprogramowaniu (v.1.31), mam nadzieje że niedługo będzie aktualizacja:

1. Muzyka – moim zdaniem największą wadą Laberga jest brak możliwości zapamiętania ostatniego odtwarzanego utworu, miejsca w którym zakończono odtwarzanie (Aktualnie odtwarzane).

2. BigBoy ma również problemy z przewijaniem dłuższych nagrań o zmiennym birate – utworu 46 minutowego (160-320) nie można dowolnie przewinąć, pojawiają się wówczas kilkunastominutowe pętle.

3. Nie wiem na jakiej zasadzie działa opcja „kolejność odtwarzania” skoro odtwarzacz nie obsługuje Tagów? Szkoda że nie można tworzyć playlisty.

4. Ekran odtwarzania muzyki – ogólnie OK., jednak przydała by się możliwość ustawienia większej czcionki (wyraźniejszej, bardziej czytelnej), przesunięcia analizatora widma i wstawienia okładki odtwarzanej płyty.

5. Video – najlepiej wykonana część BigBoy-a, wznawia odtwarzanie filmu od ostatnio wyświetlanej sceny (brawo), jednak w wypadku kolekcji kilkunastu clipów Laberg nie pamięta który z nich był ostatnio odtwarzany (ćwiczy pamięć użytkownika). Świetna funkcja „Zoom Mode”.

6. Gry – ze względu na mało precyzyjne sterowanie, tylko dla maniaków.

7. Animacja FLASH – raczej ciekawostka. Moim zdaniem na pierwszym miejscu w menu powinna być zakładka „Zdjęcia” a nie „Animacja Flash”.

8. Radio FM – po wpisaniu stacji do pliku (Fm.ini) wszystko działa jak należy. Przy tak dużym wyświetlaczu przydała by się opcja RDS i zwiększenie wielkości czcionki, przynajmniej nazwy radia.

9. Dyktafon - OK.

10. E-Book – moim zdaniem, najgorzej opracowany element BigBoy-a (czcionka, czcionka i jeszcze raz czcionka!!!). Zarówno lista plików jak i treść E-booka jest wyświetlana w oknie, nie wykorzystuje całego ekranu!!! Brak funkcji przewijania nazwy pliku, np. lewym triggerem. Na górze ekranu e-booka jest pasek z tytułem (tylko 10 znaków kropki i TXT), nie służy niczemu i tylko zajmuje miejsce.

11. Explorer – szkoda że nie ma opcji przenoszenia lub kopiowania plików.

12. Ustawienia – zakładka „czas podświetlenia”, brak możliwości ustawienia czasu powyżej 30 sekund (czytanie e-booka), np. skokowo co 15 sekund.

13. Ustawienia – zakładka „Auto wył.” brak opcji pomiędzy 30min. a 10 godz.

 

Mam nadzieje że firma Laberg popracuje nad nowym oprogramowaniem dzięki czemu BigBoy będzie naprawdę świetnym sprzętem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. przyciski powinny być ciut dłuższe, szczególnie triggery które dodatkowo powinny być dzielone gdyż często, za często, zdarza się ze np. chcąc przyciszyć – podgłaszam. Chcąc uzyskać zamierzony efekt (np. przewinąć utwór), należy z odpowiednim wyczuciem trafić niemalże idealnie w punkt prostopadle do obudowy. Dla osoby z grubszymi palcami jest to duży problem.

Tak, przyciski mogłyby być troszkę dłuższe i szersze na zakończeniach (coś w kształcie okularów wydłużonych).

2. slot na kartę pamięci nie jest zabudowany ani w żaden sposób zabezpieczony w związku z czym należy się liczyć z wysunięciem się karty lub jak w moim przypadku z wciśnięciem karty do środka (wizyta w serwisie)

Nie jest?? Jest wieko, ale niestety nie jest ono przyczepione do odtwarzacza jak to bywa w większości playerów i pewnie wypadło Ci podczas użytkowania, gdy nie miałeś silikonu.

3. Wyświetlacz - najlepsza część odtwarzacza, jego zaletą a jednocześnie wada jest szybka, działa jak lustro, przy dość jasnym oświetleniu można się w nim przeglądać, a wtedy oglądanie filmu już nie jest przyjemne.

Taki jest efekt przy wszystkich odtwarzaczach filmów. Ja ustawiam się pod odpowiednim kątem do i jakoś żyje;)

1. Muzyka – moim zdaniem największą wadą Laberga jest brak możliwości zapamiętania ostatniego odtwarzanego utworu, miejsca w którym zakończono odtwarzanie (Aktualnie odtwarzane).

Dokładnie...

10. E-Book – moim zdaniem, najgorzej opracowany element BigBoy-a (czcionka, czcionka i jeszcze raz czcionka!!!). Zarówno lista plików jak i treść E-booka jest wyświetlana w oknie, nie wykorzystuje całego ekranu!!! Brak funkcji przewijania nazwy pliku, np. lewym triggerem. Na górze ekranu e-booka jest pasek z tytułem (tylko 10 znaków kropki i TXT), nie służy niczemu i tylko zajmuje miejsce.

Fakt... e-book jest jaki jest.

 

Na animacjach można oglądać coś w stylu Happy Three Friends?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. BIGBoy to Onda VX767 ale z innym oprogramowaniem. Tematy są (tzw. motywy) ale nie mam pojęcia gdzie siedzą w pamięci odtwarzacza. Mam wrażenie, że są wkompilowane w firmware i ciężko będzie je zmienić. Możesz podać adres do tego forum z tematami? Może będzie jakaś instrukcja i coś się uda podziałać.

 

A na czym polegają różnice w oprogramowaniu?

Motywy do ONDY znalazłem tutaj: http://www.mp4nation.net/forum/viewtopic.p...;p=50964#p50964

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CYTAT(Pppp @ 25.09.2008, 14:19)

2. slot na kartę pamięci nie jest zabudowany ani w żaden sposób zabezpieczony w związku z czym należy się liczyć z wysunięciem się karty lub jak w moim przypadku z wciśnięciem karty do środka (wizyta w serwisie)

 

Nie jest?? Jest wieko, ale niestety nie jest ono przyczepione do odtwarzacza jak to bywa w większości playerów i pewnie wypadło Ci podczas użytkowania, gdy nie miałeś silikonu.

 

Gdy w slot jest włożona karta, nie jest w żaden sposób zabezpieczona przed wypadnięciem (wystarczy niechcący nacisnąć, a karta może wystrzelić).

Założenie sylikonu poprawia sytuacje, lecz w dalszym ciągu można zgubić kartę.

Moja rada dla użytkowników BigBoya: starajcie się nie nosić karty w odtwarzaczu.

 

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności