Skocz do zawartości

Laberg L100 / AKG K312P , K314P


Siekiera

Rekomendowane odpowiedzi

Pragnę Wam przedstawić nowe słuchawki Laberg'a, model L100. Jest wielce prawdopodobne, że grają one tak samo jak AKG K312P / K314P

 

DSC05163.JPG

 

Kilka słów wstępu...

 

Mam nadzieję, że tym razem recenzja mi się uda.

 

Słuchawki te są dołączane do playerów BIGboy oraz nJoy. Mają też być dostępne jako akcesorium, ale data wprowadzenia nie jest znana.

 

Wykonanie

 

Słuchawki są asymetryczne i dzięki klipsowi nie ma SRS-owskiego problemy ciągnięcia i wyciągania słuchawki z ucha.

 

Kabel jest podobny do tego w SRSach, ale w tych drugich kabel zrobił się sztywny, w L100 na razie nie ma tego problemu, a trochę już u mnie są. Przy obecnie porannych temperaturach kabel nie robił się sztywny.

 

Rozdzielacz nie jest dużych rozmiarów, przez co nie zaczepia się o ubranie.

 

Wtyczka jest prosta, pozłacana i niewielka, chyba podobna do wtyczki Sennheiser'ów MX400. Jest solidna, na razie wytrzymuje zgięcie jakie powstaje przy siadaniu jak jest podłączona do playera.

 

Membrana zasłonięta jest siateczką, a nie plastikiem jak w MX660. Wykonana jest z matowego plastiku z dobrze spasowaną błyszczącą wstawką, gdzie znajduje się logo firmy.

 

DSC05151.JPG

DSC05167.JPG

DSC05152.JPG

 

Słuchawki nie są tak wygodne w uchu jak SRSy, czy MXy, ale nie wypadają z uszu, siedzą tam gdzie ich miejsce (głównie dzięki klipsowi).

 

Brzmienie

 

czyli to co mi wychodzi najgorzej...

 

Testuje na iRiverze iFP-795, na płaskim EQ.

 

Chyba we wszystkich obecnie produkowanych lepszych pchełkach bas jest... i tak jest i w tym przypadku. W porównaniu do MX660 basu jest więcej, jest on głębszy i nie jest natarczywy.

 

Ale z górą jest znacznie gorzej. Słychać wysokie tony, ale są one ciche i zakryte przez resztę pasma. Ale to mi akurat nie przeszkadza, nie lubię "tsssyczenia", jest ich IMO wystarczająca ilość.

 

A jak jest ze środkiem? Te pchełki w szczególności grają środkiem. Jest on wypchnięta przed resztę pasma no i to on jest sprawcą braku góry, po prostu ją przykrywa.

 

Scena w porównaniu do MX660 jest trochę cofnięta i tu duże zaskoczenie, scena jest znacznie szersza niż w MXach, tak szerokiej sceny na pchełkach jeszcze nie słyszałem.

 

Cała barwa dźwięku jest podbarwiona, jakby słuchawki miały w sobie equlizer, a jego pasmo wyglądają mniej więcej tak: -^_. Słuchawki lepiej oddają podkręcone EQ w porównaniu do MXów i SRSów (obydwie wykładały się na mocniej podkręconym basie). Gdzie w MXach dźwięk jest naturalny w L100 jest radosny(?) i jasny.

 

 

Podsumowanie

 

Słuchawki są bardzo wygodne, długość kabla jest odpowiednia i dzięki klipsowi nie wypadają z uszu. Są to najwygodniejsze pchełki "na miasto" jakie miałem.

 

Labergi L100 są stworzone do rocka, przez wypchnięty środek wyraźnie słychać wokal i nic go nie zagłusza, nie gubią się w dużej ilości dźwięków i nie robi się ciapa, ale gdy dźwięków jest mało, np. utwory: Jamesa Blunt'a albo Jacka Kaczmarskiego wypadają gorzej.

 

Po zakupie playera Laberg'a tych słuchawek nie opłaca się wymieniać na inne pchełki i nie trzeba ich od razu wymieniać na jakieś droższe doki czy nauszne, spokojnie można zbierać kasę na wyższą półkę.

 

Na koniec moja klasyfikacja pchełek, które mam:

 

Wygoda noszenia:

 

L100 > MX660 = SRS200

 

Dźwięk:

 

MX660 >= L100 > SRS200

 

Koniec ery SRSów? Jakby nie patrzeć są bardo awaryjne = słabo wykonane. MXy nie zawojują, ponieważ są drogie, ale Laberg powinien mieć atrakcyjną cenę, ale muszą być dobrze wykonane.

 

DSC05165.JPG

 

Dziękuję firmie Laberg za użyczenie słuchawek do testów.

 

Na koniec proszę o skomentowanie recenzji (dobra, zła i co poprawić na przeszłość). To mi pomoże poprawić umiejętność pisania opinii o danym produkcie i może komuś to kiedyś pomoże, tylko dzięki Wam mogę się poprawić :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>Mają też być dostępne jako akcesorium, ale data wprowadzenia nie jest znana.

 

Mają być, ale Sylwik sam nie wie kiedy.

 

Będą, będą. Tylko kiedy no właśnie? Na razie nie chcę podawać dat, bo jak się jeden dzień spóźnimy to będzie awantura. Chcemy zrobić jakąś kilerską cenę, na pewno na początek. Tylko czy jak damy za niską, np. 19,90 to czy nie będzie tak, że część z Was na nie nie spojrzy bo podejrzanie tanio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie są te same słuchawki, które jakiś czas temu Khron chwalił przy okazji Iridi Booster (foto)? I te same, które od jakiegoś czasu można zobaczyć w towarzystwie nowych produktów ramosa (foto)? Jeśli tak, i faktycznie są niezłe (dobre?), to ciekawe jak szybko, w jakich cenach i jak dużo firm zacznie je sprzedawać... bo widać, że dostępne są dość szeroko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie są te same słuchawki, które jakiś czas temu Khron chwalił przy okazji Iridi Booster (foto)? I te same, które od jakiegoś czasu można zobaczyć w towarzystwie nowych produktów ramosa (foto)? Jeśli tak, i faktycznie są niezłe (dobre?), to ciekawe jak szybko, w jakich cenach i jak dużo firm zacznie je sprzedawać... bo widać, że dostępne są dość szeroko.

 

 

raczej te:

AKG K314P

prod_2007360458900002442_1_1.jpg

 

AKG K312P

prod_2008540460379152503_1_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności