Skocz do zawartości

Płyty CD-Audio w komisie


main

Rekomendowane odpowiedzi

Albo dałoby się w tym dziale usuwanie swoich postów(nie wiem jak kwestie techniczne), albo działałby tu mod.

Poza tym sprawę przeglądania długiego wątku załatwiałby indeks w pierwszym poście, zawierający wyłącznie tytuły(wraz z wykonawcami) podlinkowane do poszczególnych postów - de facto nie trzeba byłoby wtedy usuwać postów, bo wystarczyłoby usuwanie linków z indeksu.

 

ja nie mam nic przeciwko edytowaniu w sensie czyszczenia wlasnych postow z nieaktualnymi ofertami; przeciez to sprzedajacemu powinno zalezec, aby jego watek byl czytelny; i to do niego, a nie do moda beda splywaly oferty dotyczace juz sprzedanych plyt;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 93
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

> usuwanie swoich postów

 

nierealne

 

> działałby tu mod

 

mod jak najbardziej, tylko kto by się tym non-stop zajmował? :)

 

> sprawę przeglądania długiego wątku załatwiałby indeks w pierwszym poście

 

jasne, gdybyśmy znaleźli jakiegoś "chętnego", który by siedział nad tym spisem dzień i noc nie licząc w zamian na nic poza utyskiwaniem że tak powoli uzupełnia/poprawia :)

 

> No to normalny dział z płytami, zasady takie jak w komisie w dziale sprzedam (bo oferty typu "kupię płytę xyz" to bym od razu odrzucił)

> + do każdej płyty obowiązkowo zdjęcie w takiej jakości żeby było czytelne + przyklejony wątek z informacją

> że handel nielegalnymi płytami może mieć konsekwencje prawne. I tyle

 

od początku jest jedyny realny "pomysł"...

 

> Przecież można edytować posty

 

ale mimo wszystko wciąż wiązało by się to z przeglądaniem wszystkich-wszystkich wątków (łącznie z tymi, w których w danym momencie nie ma żadnych ofert), a że wątki w komisie są układane wg. daty założenia (nie ma technicznej możliwości by układać je wg. daty edycji), więc wiecie... pierwsza osoba która założyła by wątek bardzo szybko (i na stałe) zniknęła by na dajmy na to 3 stronie działu z płytami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie też uważam ze pomysł z zdjeciami jest realny/sprawiedliwy/iwogole ale nie kazdy ma aparat. Moj np jest nieczyny tzn. przez wersje visty jak mam zainstalowana nie moge z niego kozystac. I co w takim przypadku?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, aż tyle osób handlować płytami nie będzie (przynajmniej początkowo).

Przypięty wątek z jasno określonymi zasadami, np. zakaz postowania częściej niż raz na 7 dni, zakaz bumpowania oferty częściej niż na miesiąc, powinien być w miarę przejrzysty i łatwy do utrzymania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BUMP!!!

Bumpować swoją ofertę.

 

Jak ludzie widzą nowy post, to zaglądają. Idea jest taka sama, jak bumpowania całych wątków - moje na górze.

 

i moje ląduje na wierzchu

 

 

 

 

 

 

 

 

O czymś takim mówię. Wątek sobie może/powinien być przypięty i nie chodzi mi o podbijanie całego wątku, tylko własnej oferty.

 

EDIT: może używam złego określenia. Hmm... ponawianie oferty, może tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
na razie skończyło się na niczym... nie dajecie żadnych dobrych pomysłów, a zdjęć płyt robić nie chcecie... więc co niby może się dziać?

 

jak to nie chcemy zdjec? kto nie chce? ja moge spokojnie wstawiac zdjecia i jesli to ma byc jedyny wymog, to nie wiem nad czym sie tu zastanawiac;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie skończyło się na niczym... nie dajecie żadnych dobrych pomysłów, a zdjęć płyt robić nie chcecie... więc co niby może się dziać?

Przecież nawet jeśli ktoś nie ma aparatu jako takiego, to w większości komórek jednak jest cuś aparatopodobnego. Chyba słaba jakość fotrek nie byłaby aż taką przeszkodą? (lepsze słabe zdjęcie niż w ogóle :P )

A sam płytowy bazar mógłby być po prostu osobnym działem w komisie. Każda oferta - osobny temat z wykonawcą i tytułem płyty w nazwie topicu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież nawet jeśli ktoś nie ma aparatu jako takiego, to w większości komórek jednak jest cuś aparatopodobnego. Chyba słaba jakość fotrek nie byłaby aż taką przeszkodą? (lepsze słabe zdjęcie niż w ogóle :P )

A sam płytowy bazar mógłby być po prostu osobnym działem w komisie. Każda oferta - osobny temat z wykonawcą i tytułem płyty w nazwie topicu.

A ja się tak znowu wtrącę w sprawie zdjęć. Po co te zdjęcia, czemu to ma służyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po co te zdjęcia, czemu to ma służyć ?

 

wałkowałem to milion razy, mogę powiedzieć to milion-pierwszy...

 

chodzi o to, żeby ktoś nie wpadł na "genialny" pomysł, rozprowadzania "czegoś"* jako sposób na dorobienie do kieszonkowego

 

poza tym popatrzcie na to z innej strony - ile razy widzieliście (pomijając osoby w taki czy inny sposób "pewne", albo jesli ktoś załatwia to "prywatnie"), żeby ktoś kupił u nas w komisie np. odtwarzacz czy słuchawki, nie widząc wcześniej ani jednego zdjęcia? nawet jeśli nie po to żeby zobaczyć czy odtwarzacz w ogóle istnieje albo nie jest podróbką, to chociaż żeby zobaczyć czy nie wygląda jak psu z pyska wyjęty... :)

 

 

więc powtarzam to ponownie - JEŚLI ma przejść coś takiego jak "komis CD", to KAŻDA płyta miała by mieć zrobione zdjęcie (dodatkowo wskazany byłby opis jakie to wydanie, bo mogą być różne) - i nie ma być to zdjęcie "zapożyczone" z allegro czy z images.google, ani tak zupełnie niewyraźne, że nic-nic w ogóle nie będzie nie widać poza prostokątnym kształtem (i nie chodzi mi przecież o makro-zdjęcie powierzchni płyty w wysokiej rozdzielczości)...

 

... a że ktoś nie ma aparatu? pech...

 

 

___

*) czego? nie wiem... ewidentnych podróbek? kopii na płytach CD-R? plików FLAC wypalonych na płytkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Administrator
> Po co te zdjęcia, czemu to ma służyć ?

 

chodzi o to, żeby ktoś nie wpadł na "genialny" pomysł, rozprowadzania "czegoś"* jako sposób na dorobienie do kieszonkowego

 

jesli temat jest tak istotny ale obraczony ryzykiem

 

a czy pewnym "zabezpieczajacym" rozwiazaniem nie byloby na poczatku umieszczanie oferty na "bezpiecznym" aukcyjnym serwisie niskokosztowym np swistak.pl i podawanie linka do aukcji?

a osoby "genialne" raczej szybko zostalyby wykluczone ze wzgledu na negatywne komentarze

i w miare rozwoju sytuacji aukcje moglyby stac sie nie potrzebne?

 

m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności