Skocz do zawartości

Bateria iriver e100


amado

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
Ile powinno się ładować baterie do iriver e100?

 

Pytanie wbrew pozorom nie jest takie glupie, a odpowiedz "Aż sie naładuje" jest zbyt ogolnikowa.

Bo po czym poznać, że juz sie naładował? Jak zauważylem, ekran gasnie na czas ładowania, a gdy nacisniemy jakis przycisk to pokazuje obrazek ze laduje. I tak czekamy, czekamy, sprawdzamy, sprawdzamy, aż... no własnie, aż co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam do ładowania e-100 jak i clipa ładowarki Vakoss , takiej https://www.hurt.com.pl/?o=shpp&i=3555 i bardzo sobie ją chwalę za wygode .

Co do łądowania , przez cały okres ładowania na ekranie jest ikona ładowanie i " pulsuje " znaczek baterii , oczywiście jak mamy ustawione wygaszanie to ekran się wygasi ,ale wystarczy nacisnąć jakiś przycisk by sprawdzić czy jeszcze się łąduje . Co do czasu , dziasiaj specjalnie sprawdziłem , prawie 2.5 godz. po tym czasie o ile nic nie klikamy i w zależności jak mamy ustawone wyłączanie playerka ( oszczedność baterii , ja mam na 5min. ) odtwarzacz się wyłączy . Wcześniej pisałem ( sugerując się opinią innych ) że czas łądowania wynosi 90 min. no niestety wyszło wiecej , nie wiem ile jest przy ładowaniu z portu USB kompa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, dzieki.

Czyli, o ile dobrze zrozumiałem, najbardziej optymalnie jest mieć ustawione 'autom. wyłączanie' (i wygaszacz oczywiscie też) bo wtedy po wybraniu opcji 'tylko ładuj' zacznie ładowanie, a po np. 5 minutach wyłączy się, ale nadal będzie ładował? Tylko skoro się wyłączy, to skąd wiadomo że juz naładował? Nadal będzie wyświetlał tę grafikę ładowania, mimo że 'wyłączony' :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam automatyczne wyłaczenie na 5 min. Uśpienie wyłaczone - tak mi pasuje . Jak podłączam do łądowarki to mam do wyboru " tylko łąduj" i " ładowanie i odtwarzanie " , domyślenie jest " tylko łąduj " ( podświetlone na czerwone ) , jeżeli nic nie bedziesz robił , ekran ci się wygasi ( po czasie na jaki masz ustawiony ) i tyle , odtwarzacz się nie wyłączy tylko wygasi się ekran bo jak naciśniesz dowolny przycisk to podświetli się ekran i bedziesz widział ikonę ładowania baterii . Po naładowaniu odtwarzacz sam się wyłączy po czasie na jaki masz ustawiony.

Powtórzę jeszcze raz, ładuję ładowarką zewnętrzną i nie sprawdzałem z portu usb kompa , ale wydaje mi się że będzie tak samo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam dziś zakupiłem iriver e100 , wszystko pięknie ładnie działa , odtwarza . Lecz szkopuł jest w tym czy najpierw powinem go rozładować kompletnie i dopiero wtedy go naładować , czy przeciwnie podłączyć go dzisiaj i czekać aż się naładuje ? . Podłączyłem go po 23 , obecnie pokazuje mi że bateria jest pełna , nie wiem czy nie schrzaniłem baterii .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności