Skocz do zawartości

firmware


aneczka

Rekomendowane odpowiedzi

witam chcialabym prosic o pomoc mianowicie posiadam odtwarzacz laberg njoy 2 gb i chciałam wyciagnąc z niego firmware i je edytowac ale nie mogę znaleśc programów do tego które obslugiwaly by ten odtwarzacz moze to dlatego ze dziala on jak urzadzenie typu plug and play(sorki jak zle:) ;nie potrzebuje sterów a komp jako pamiec przeniośna wykrywa

jest sposob zeby tak nie bylo(przy wgrywaniu firmware) ale wtedy nie ma tego odtwarzacza w moim komputerze jako dysk a te programy (ktorych uzywalam (s1res w różnych wersjach) )wymagały podanie litery dysku

pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opis formatu HXF : http://www.rockbox.org/twiki/bin/view/Main...are_file_format

Wątek dotyczący dłubania w plikach HXF: http://www.mp4nation.net/forum/viewtopic.php?f=24&t=2617

 

Co do gwarancji - Laberg już się wypowiadał - "Zmiana firmware na inny niż Laberg rzeczywiście powoduje utratę gwarancji jeżeli stanie się przyczyną uszkodzenia odtwarzacza"

 

Obecnie nie ma dostępnego żadnego softu pozwalającego na wyciągnięcie firmware z odtwarzaczy z chipem ingenica. Niemożliwe też jest uzyskanie dostępu do "partycji systemowej".

 

Aby zmodyfikować firmware njoy'a potrzebne jest:

 

- Oryginalny firmware ze strony Laberg. (A jak ktoś sie uprze to od Onda979+ też pasuje)

- Oprogramowanie do wgrywania firmware przez kabelek usb (udostępnione niegdyś nieoficjalnie przez Laberg'a - uwaga - dla każdego modelu odtwarzacza z ingenic jest dedykowany soft)

- HXF file extractor - do rozpakowania/spakowania firmware - na forum mp4nation

- imagesearcheditor - do podmieniania bitmap w plikach *.ani - dostępność j.w.

 

 

Miłej zabawy.

 

p.s. mi się nie udało uwalić njoy'a software'owo, chociaż naprawdę dziwne rzeczy wgrywałem jako firmware. Ale i tak wróciłem do orginalnego softu od Laberg'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności