Skocz do zawartości

Niebezpieczne 7Hz


fakcior

Rekomendowane odpowiedzi

Ludzie, czy wy nie macie szkoły? :D

 

Poza tym nawet jeśli wygenerowałbyś taką falę, to życzę szczęścia w poszukiwaniu głośnika, który będzie w stanie ją przetransmitować :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yhy... myślisz, że pisałbym, gdyby tak nie było.? mój brat ściągnął kilka bass testów we flacu i Microlaby mają zejście zdecydowanie poniżej progu słyszalności, można to bez problemu zobaczyć, przy parunastu hz amplituda wahań membrany to dosłownie kilka cm ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedna drobna, acz istotna uwaga

 

wybuch Krakatau słyszany ze 100km szacowany jest na 180dB (18B), zaś maksymalna głośność dźwięku rozchodzącego się w atmosferze to nieco mniej niż 200dB (20B)

 

nie mam zielonego pojęcia skąd wytrzasnęliście 22B przy 19Hz... chyba że myśleliście o potwornym trzęsieniu ziemi (i chodzi o ruchy ziemi o takiej amplitudzie, choć nie wiem czy to jest w ogóle realne dla tak "dużej" częstotliwości...)... a wtedy FAKTYCZNIE każdemu wszystkie zwieracze puszczają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yhy... myślisz, że pisałbym, gdyby tak nie było.? mój brat ściągnął kilka bass testów we flacu i Microlaby mają zejście zdecydowanie poniżej progu słyszalności, można to bez problemu zobaczyć, przy parunastu hz amplituda wahań membrany to dosłownie kilka cm wink.gif
chyba smiesz sobie kpic z nas... z tym zejsciem ponizej 20hz. w ogole jaka srednice ma midwoofer w tych microlabach?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naprawdę mi nie wierzycie?

 

nie kpie... akurat średnica w IMHO, Microlabach jest kiepska, schowana i przytłumiona basem oraz nierzadko sybilantami.

 

akurat jestem pewny, że poniżej 20 hz potrafią zejść, jest taki test, że co kilka sekund się zmniejsza czestotliwość od 100 hz co 10 hz i tak aż do 10...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naprawde... 12' nie schodza do 20hz, a co dopiero jakis midwoofer 13cm czy 16cm. efektywnie to moga zagrac do max 40hz, chociaz i to nie jest czeste przy 16cm. gdzie tu mowa o infradzwiekach... infradzwieki to masz od np przejezdzajacej ciezarowki - ktorych nota bene nie slychac (tylko harmoniczne), ale to one powoduja trzesienie sie okien, drzwi czy innych dupereli. w foobarze daj add url i wpisz tone://20,10 - slyszyszy cokolwiek? pozniej daj tone://30,10 i sprobuj jeszcze z 40hz. porownaj glosnosc basu do np tone://200,10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Douglaz nie wierzymy Ci. Przeglądałem masę opakowań od słuchawek i naprawdę nie znam wielu, których pasmo zaczyna się od 6Hz, to samo tyczy się głośników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedna drobna, acz istotna uwaga

 

wybuch Krakatau słyszany ze 100km szacowany jest na 180dB (18B), zaś maksymalna głośność dźwięku rozchodzącego się w atmosferze to nieco mniej niż 200dB (20B)

 

nie mam zielonego pojęcia skąd wytrzasnęliście 22B przy 19Hz... chyba że myśleliście o potwornym trzęsieniu ziemi (i chodzi o ruchy ziemi o takiej amplitudzie, choć nie wiem czy to jest w ogóle realne dla tak "dużej" częstotliwości...)... a wtedy FAKTYCZNIE każdemu wszystkie zwieracze puszczają :)

ROTFL :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja wam napisze co i jak... mam Solo7c i Prodigy HD2

 

Przy ustawieniu 20Hz dopiero po ustawieniu Microlabow na glosnosc [40] (na komputerze wszystko na max'a) widac i slychac ze w ogole odtwarzaja ten dzwiek... No i rzeczywiscie membrana drga dosc mocno... ale zeby od razu pare cm... to raczej przegiecie... Przy normalnym sluchaniu muzyki nie slychac ani nie czuc tych 20Hz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i co z tego ze membrana lata jak oszalala skoro zadnego dzwieku to nie wydaje? microlaby sa bassreflexami czy sa zamkniete? jesli to pierwsze to normalna kolej rzeczy - ponizej czestotliwosci strojenia obudowy glosnik pracuje jakby go nie bylo wcale w obudowie wiec lata jak oszalaly. wykreccie sobie kiedys glosnik z obudowy i pusccie np 60hz. zobaczycie ze wkladajac do obudowy nagle zaczniemy slyszec dzwiek a i membrana przestanie tak mocno skakac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam teraz czasu na czytanie calego watku, wiec moze powtorze po kims...

 

Jezeli ktos ma watpliwosci, czy okreslone czestotliwosci moga miec wplyw na nasz organizm, to moze powinien pomyslec o leczeniu ultradzwiekami. PRzeciez to nic innego, niz drgania o okreslonych czestotliwosciach majace wiele roznych zastosowan w medycynie do zabijania komorek rakowych wlacznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności